Tesla televizori - iskustva?

Sve u vezi informatike....
Odgovori
Avatar
StefanMD
VIP Član
Postovi: 960
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:35
Lokacija: Modriča / Doboj
Vozim: 308 SW 2.0 BlueHDi EAT6
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 123 puta
garage

Re: Tesla televizori - iskustva?

Post Postao/la StefanMD »

Kolega Onlyone je potpuno u pravu, SONY nije ono što je nekada bio, i oni se rade u Kini, Mađarskoj ili ko zna gdje već tako da smatram da nisu ništa kvalitetniji nego Samsung, LG ili neko treći, sve zavisi od cjenovnog razreda koji se gleda.

Što se tiče Tesle, same te karakteristike govore da se radi o jeftinom razredu i za tih nekih 200 i kusur KM bih ga vjerovatno uzeo, za više bih se već razmislio.

Ja sam prije koju godinu uzeo Philips što bi rek'o Ramiz zmaj FULL, 42" 3D HD Ambilight Smart 700Hz, bruku ulaza/izlaza i 5 godina garancija. Da kucnem u drvo, odličan do sada.

Što se tiče HD vs. FHD televizora, to i nije toliko uočljivo na 32", više bi se primjetilo na 42" ili većim tako da mi to ne bi bilo primarno ako tražim jeftinije nešto. 32" HD Ready ima 0.519mm piksel dok je na 42" FHD 0.484mm, što je poprilično zanemariva razlika. Kod nas još barem 5 godina neće biti FHD signala ikakvog tako da nemaš brige da ti taj "HD Ready" neće moći pustiti nešto!

Nego, kad si spomenuo OPEN, ja bih ti preporučio da se toga maneš jer je to kod nas još preskupo barem po mom mišljenju, posebno ako ne koristiš nešto mnogo fiksni što je recimo kod mene slučaj. Kod mene kući je fiksni prebačen na dopunu već nekoliko godina, 10KM traje tipa 2 mjeseca bez problema, a ranije smo plaćali više od toga mjesečno samo pretplatu plus ako se još šta potroši. :D
Internet bi takođe trebalo da postoji bolji/povoljniji, barem kod nas ima relativno povoljan provajder, za 25KM se dobija paket 10/0,5 što je duplo brže nego mtelov za 29.25KM, ili za 30KM kod tog provajdera ima paket 12/1.

I opet se ja raspisao, a još nisam htio... :D
slika
Avatar
Onlyone
Aktivan član
Postovi: 113
Pridružen/a: 18. vel 2016, 14:34
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 308 1.6 e-HDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: Tesla televizori - iskustva?

Post Postao/la Onlyone »

Nije samo pitanje gdje ga rade, već i tehnologije. LG i Samsung su daleko ispred

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
slika
Avatar
Harun
VIP Član
Postovi: 400
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:40
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307 2.0HDi i 206 2.0HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 16 puta
garage

Re: Tesla televizori - iskustva?

Post Postao/la Harun »

Nisam gledao u zadnje vrijeme kakvi su najnoviji modeli, ali znam drug ima Samsung-ov Smart 48' , a u mene je Sony FullHD 32' i mogu ti reci, a i on se slaze da je moj puno kvalitetnije izraden, slika je kod njega naravno kvalitetnija ali je i 3 godine noviji u njega al opet nije to neka velika razlika u detaljima barem kada je PC i TV u pitanju , jeste da nije toliko bitan ali je interface je puno bolji kod mene, samo kada vidim menije kako su ljepse i detaljnije uradeni, a nama sto je kod Sony-a najbolje je definitivno zvuk koji je puno bolji nego u njega kako po cistoci tako i po snazi.

A vjeruj mi da se osjeti razlika na 32' izmedu HD Ready i FullHD, posto je u mene Telemach mozes rezoluciju mijenjati i vidi se pofino razlika isto tako sam se uvjerio kada je PC na njemu kolika je zapravo razlika, pogotovo kada se brzo pomjera slika se osjeti.

Poslano sa mog GT-I9070 koristeći Tapatalk
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5953
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Tesla televizori - iskustva?

Post Postao/la Avicii »

Harun je napisao/la:Aha, pa dobro opet ti imas u odnosu na radnje sigurno 20-25%, jos na rate nije lose. Bil se moglo tu sta srediti? :D
Ma nema se sta sredjivati, to je to.. jeftinija je cijena i jos plus moze na rate. Vidjecu jos, danas sam jos jednu opciju kontao, mozda sebi uzmem nesto vece.
StefanMD je napisao/la:Kolega Onlyone je potpuno u pravu, SONY nije ono što je nekada bio, i oni se rade u Kini, Mađarskoj ili ko zna gdje već tako da smatram da nisu ništa kvalitetniji nego Samsung, LG ili neko treći, sve zavisi od cjenovnog razreda koji se gleda.

Što se tiče Tesle, same te karakteristike govore da se radi o jeftinom razredu i za tih nekih 200 i kusur KM bih ga vjerovatno uzeo, za više bih se već razmislio.

Ja sam prije koju godinu uzeo Philips što bi rek'o Ramiz zmaj FULL, 42" 3D HD Ambilight Smart 700Hz, bruku ulaza/izlaza i 5 godina garancija. Da kucnem u drvo, odličan do sada.

Što se tiče HD vs. FHD televizora, to i nije toliko uočljivo na 32", više bi se primjetilo na 42" ili većim tako da mi to ne bi bilo primarno ako tražim jeftinije nešto. 32" HD Ready ima 0.519mm piksel dok je na 42" FHD 0.484mm, što je poprilično zanemariva razlika. Kod nas još barem 5 godina neće biti FHD signala ikakvog tako da nemaš brige da ti taj "HD Ready" neće moći pustiti nešto!

Nego, kad si spomenuo OPEN, ja bih ti preporučio da se toga maneš jer je to kod nas još preskupo barem po mom mišljenju, posebno ako ne koristiš nešto mnogo fiksni što je recimo kod mene slučaj. Kod mene kući je fiksni prebačen na dopunu već nekoliko godina, 10KM traje tipa 2 mjeseca bez problema, a ranije smo plaćali više od toga mjesečno samo pretplatu plus ako se još šta potroši. :D
Internet bi takođe trebalo da postoji bolji/povoljniji, barem kod nas ima relativno povoljan provajder, za 25KM se dobija paket 10/0,5 što je duplo brže nego mtelov za 29.25KM, ili za 30KM kod tog provajdera ima paket 12/1.

I opet se ja raspisao, a još nisam htio... :D
I ja se druze razmisljam iz istog razloga. Ovo je bas povoljna cijena da je ne znam kakav TV, a sto kazes da je imalo skuplji, ne bi ni razmisljao o njemu. Nego evo mozda sad neki veci uzmem, ne znam jos..
Sto se mtel-a tice, on mi je jedina opcija, nazalost. Ovdje se moze jos Eltin internet uvesti, koji je i jeftiniji i brzi masu, ali nema uslova za prikljucak u mojoj ulici, tako da mi preostaje samo mtel. Sve sam druge mtel kombinacije stavio na papir, i kako god okrenes sve je u par km. Ovako kontam da mogu barem uzeti i tv i tablet i tel povoljno. Osim toga, u sklopu toga imam na mob: 200min, 1000sms, 50min mts i 500mb, ovo ostalo znas.. E sad, znam da postoje i jeftiniji operateri, i brzi net i bolji izbor kanala, ali jbg kad ostale ne mogu koristiti.. u j*benom 21.vijeku :omg:
Avatar
Harun
VIP Član
Postovi: 400
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:40
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307 2.0HDi i 206 2.0HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 16 puta
garage

Re: Tesla televizori - iskustva?

Post Postao/la Harun »

Mislio sam srediti tako da nam ti kupis tv jeftinije cemo proci? :D

Kako stoji mtel sa HD kanalima, kod telemach-a imamo oko 20 HD kanala zasada. slika

Poslano sa mog GT-I9070 koristeći Tapatalk
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5953
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Tesla televizori - iskustva?

Post Postao/la Avicii »

Ja ja ja :245:
Ne stoji jos nikako, jer je i dalje skart jedini prikljucak na TV. Odavno su vec poceli reklamirati novu platformu, sa premotavanjem, snimanjem i pauziranjem sadrzaja, ali od toga nema nista i dalje. Bas sam neki dan pitao, kazu jos ne znaju kad ce im to stici, haos..
Avatar
StefanMD
VIP Član
Postovi: 960
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:35
Lokacija: Modriča / Doboj
Vozim: 308 SW 2.0 BlueHDi EAT6
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 123 puta
garage

Re: Tesla televizori - iskustva?

Post Postao/la StefanMD »

Harun je napisao/la:Kako stoji mtel sa HD kanalima, kod telemach-a imamo oko 20 HD kanala zasada. slika
HD ili Full HD kod Telemacha ?

Ako su "samo" HD, (gotovo da) nema šanse da ti bude bolja slika na FHD nego na HD Ready TVu pod uslovom da su sličnog kvaliteta.
Ja imam već navedeni Philips koji je vrlo dobar model, starci imaju LG plazmu koja je HD Ready, na istom kanalu (nemamo još HD kanale na kablovksoj) ništa slika kod mene nije bolja, apsolutno, a plazma je tipa 1024x600 rezolucija.

@ Avicii: I ja sam na pretplati već 6-7 godina, ali kada vidim šta kod nas ovi lopovi "nude" i vidim reklame u HR za njihove pakete (ono tipa 10KM paket 1500min, 1500sms i 2gb neta) smuči mi se. I onda nakon 300 godina RAK donese odluku da moraju spustiti cijene a operateri u fazonu puno im je da spuste za iznos PDV-a, *********************************** (psovka po izboru) lopovsku. :angry:
slika
Avatar
Struja
VIP Član
Postovi: 1114
Pridružen/a: 03. sij 2016, 01:12
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 5008
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 35 puta
garage

Re: RE: Re: Tesla televizori - iskustva?

Post Postao/la Struja »

Onlyone je napisao/la:Sony odavno ne može parirati Korejancima kad su televizori u pitanju.
Dragi moj Sony je sa W serijom vratio primat i svoje ime,nazalost prije toga su tapkali po mraku,ali sad vec je to druga prica,a kod nas narod je vrlo malo ili nikako informisan o ovim stvarima,takodjer bitno je napomenuti da Samsung ima veliku boljku,a to su fleke koje se vremenom pojave na njihovim super amoled ekranima,a bitno je napomenuti da svaki prodavac koji poznaje materiju kako treba mora vam priznati da nove Sony Bravie imaju finu prednost,naravno gledajuci iste serije ostalih proizvodjaca,uz to ko voli gledati filmove,sport i igrati igrice biti ce prezadovoljan,jer sa pravilnom kalibracijom slike to je pravi ugodjaj...
Odmah da se zna da je plazma tv 1000 godina ispred ovih LED sranja,ali nazalost ekologija i ekonomija su ih izbacili iz ponude,a isto su uradili i sa aktivnim 3D naocalima i ubjedjuju nas da je to bolje...Jeftinije da,ali bolje NE...


1921
Avatar
Harun
VIP Član
Postovi: 400
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:40
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307 2.0HDi i 206 2.0HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 16 puta
garage

Re: Tesla televizori - iskustva?

Post Postao/la Harun »

Full HD su kanali, vjeruj mi na rijec kad ti kazem da je bolja. Imam opciju na D3 uredjaju da izaberem kvalitetu slike imam 720p(HD) i 1080p(FHD), naravno ovo se ne osjeti na "obicnim" kanalima ali na HD kanalima se vidi razlika kao i na PC-u koji cesto kacim na TV.

Ali ako vam je takvo stanje sa mtel-om ne moras ni gleati rezoluciju. :D
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5953
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Tesla televizori - iskustva?

Post Postao/la Avicii »

StefanMD je napisao/la:@ Avicii: I ja sam na pretplati već 6-7 godina, ali kada vidim šta kod nas ovi lopovi "nude" i vidim reklame u HR za njihove pakete (ono tipa 10KM paket 1500min, 1500sms i 2gb neta) smuči mi se. I onda nakon 300 godina RAK donese odluku da moraju spustiti cijene a operateri u fazonu puno im je da spuste za iznos PDV-a, *********************************** (psovka po izboru) lopovsku. :angry:
Ma i ja sam odavno korisnik svega zivog, nista mi ne govori, sve ti znam druze :D Nego da ne zalazimo sad u detalje, samo cu se iznervirati :joj:
Odgovori

Natrag na “Informatika”