Zanimljivi Peugeot oglasi

Pišite o čemu god želite
Odgovori
Avatar
krajo
Iskusan član
Postovi: 876
Pridružen/a: 31. sij 2016, 19:31
Lokacija: Prnjavor
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Pežo 308 T9
Motor: 1.6HDI 68kw
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 138 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la krajo »

MarkoGagic je napisao/la: 08. svi 2020, 20:22 Ja ne znam da li bih mogao izdrzati uz onako los ekran. Odziv je toliko los da sam poludio jedan dan, koliko sam ga imao priliku probati. Vec je sve vjerovatno i napisano negdje, ali kad npr. trebas da promjenis temperaturu klime, to traje i traje. To im je bas promasaj - po meni. Bilo koji bolji android sistem radi bolje od tog.
Zna nekada da kasni ali nije ništa strašno i što se ne može podnijeti.
Kod mene uglavnom stoji na opciji klima uređaja i u vožnji ništa ne mijenjam.Muziku kontrolišem preko volana i to je to.
Avatar
krajo
Iskusan član
Postovi: 876
Pridružen/a: 31. sij 2016, 19:31
Lokacija: Prnjavor
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Pežo 308 T9
Motor: 1.6HDI 68kw
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 138 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la krajo »

mara- je napisao/la: 08. svi 2020, 21:41 Ne znam koji si 308 probao, ovo je sad redizajn i ima bolji sistem.
Da ,i ja mislim da je redizajn to riješio.Redizajnom sva auta uglavnom riješe probleme predhodnika.
Avatar
krajo
Iskusan član
Postovi: 876
Pridružen/a: 31. sij 2016, 19:31
Lokacija: Prnjavor
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Pežo 308 T9
Motor: 1.6HDI 68kw
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 138 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la krajo »

Avicii je napisao/la: 08. svi 2020, 21:56
krajo je napisao/la: 08. svi 2020, 17:20Izaberi svoju novu 308-icu iz našeg salona za neponovljivih 27.000,00 KM, u ACTIVE paketu opreme:
✅ Motor: 1.5 BlueHDI
✅ Digitalna klima
✅ Maglenke
✅ TouchScreen
✅ Metalik boja
Da nisam kupio sadašnji auto, razmislio bi za ovu ponudu.Ova cijena je takva ,da za te novce teško da se može nešto isto ili bolje pronaći.
Cijena je i vise nego ok ko zeli bas NOVO auto. E sad, pitanje je sta sve spada u ovaj ACTIVE paket opreme, tako da bi me to sigurno odbilo da je samo ovo sa spiska.
Nije samo ovo što vidiš na spisku, ima još toga dosta.Kod mene je active i ima još stavki.
Avatar
MarkoGagic
Početnik
Postovi: 43
Pridružen/a: 08. tra 2020, 16:54
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI cca 80kw
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 22 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la MarkoGagic »

Probao sam onaj iz 2016. Koliko vidim ovaj iz 2018 nije nista bolji.


Po meni muzika i navigacija nisu toliko problem, ali ove stvari vezano za klimu nisam mogao shvatiti. Imao sam situaciju da sam sjeo u auto koje je bilo na suncu, 40 stepeni je bilo na bordu, na ekranu skoro pa nisam nisam mogao vidjeti od odsjaja i onda mi je trebalo jos par minuta da upalim klimu na minimum temp i na maksimum brzinu. Snimio sam i video ali ne mogu ga sad locirati.
Imam tu srecu (ili nesrecu, kako se uzme) pa sam probao veliki broj auta, makar tako na kratko, i sad imam alarme za tako neke stvari za koje znam da bi me pojele na duze staze. Vjerujem da se neko moze navici, ali ja nisam taj tip pa mi mozda zato i “kopa oci”.

Znam da je peugeot forum i sve to, ali za par hiljada vise dobijes Focusa sa istim motorom. Puno bolji auto za voznju i nece izgubiti 50% vrijednosti za 4 godine. Tu negdje sa cijenom je i Polo 1.0TSI, ali on ce vjerovatno biti jeftin kao polovnjak sa tim motorom.
Avatar
Tom
Moderator
Postovi: 2325
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Bar, Crna Gora
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: 204, 208, 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 239 puta
 pohvaljen: 467 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la Tom »

Bože sačuvaj me rata, FORDA i Fiata - kažu kod nas.

Polo ne možeš upoređivati sa 308, on je niža klasa, sto znaci da je niži segment VW isti sa cijenom kao veći Pug. Uporedi Golf 7 pa da vidimo.

Odziv ekrana jeste spor, kad uporedimo android telefone. Ako kazes da si probao dosta auta onda znaš sigurno da je odziv ekrana kod Golfa 7 još gori, a pomenucu samo njega jer je najčešći. Mogao bih do sjutra o losijima jer eto i ja sam vozio posjedovao i probao mnogo auta zahvaljujući poslu kojim se bavim.

Za klimu je meni trebalo prvi put kad sam sjeo u auto malo duže, i za sve ostale opcije jer nisam poznavao raspored, sad su to sekunde. Drugo, vjerovatno je smanjena svjetlost na ekranu pa nisi nista vidio na suncu, jer jeduno kada ja na taj ekran ne vidim nista jeste kada je prst prašine usled toga sto ga nisam duze vrijeme vozio.

Poslato s Jadrana


Ovi su korisnici zahvalili autoru Tom za post (ukupno 3):
krajomilos_jecdusan
204 1.2 b 1972.
208 1.4 hdi X3 2013,4,5
308 1.6 hdi 2017.
ex: 207
Avatar
krajo
Iskusan član
Postovi: 876
Pridružen/a: 31. sij 2016, 19:31
Lokacija: Prnjavor
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Pežo 308 T9
Motor: 1.6HDI 68kw
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 138 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la krajo »

Apsolutno sva auta imaju neku svoju nazovimo manu i prednost.Imaju neke loše odrađene stvari.Recimo kod 308 je to sa tačom na ekranu.Ako misliš da ćeš sebi naći auto da će sve raditi apsolutno savršeno, varaš se.
Evo ja vozim 308 i kad sjednem u isti ,dok je bio na suncu, bez nekog problema mogu upaliti klimu sasvim normalno.Nije mi tu postavljen touch da se igram sa njim pa da mi sad treba da leti po ekranu.Ali ok svi imamo svoja zapažanja i zaključke.
Poštujem svačije.
Focus skuplji par hiljada.Šta je za tebe par hiljada?Trenutno cijena Focusa na akciji je 38000KM.Razlika 11000KM.Malo li je.
Izgubiće na vrijednosti isto kao Pežo.Ako izgubi manje to je u 2000 max.Pogledaj po oglasima polovnih Focusa, razlika 1000-2000KM.
Za Polo sa motorom 1.0TSI neću ništa da komentarišem.
Avatar
kljuc13
Iskusan član
Postovi: 501
Pridružen/a: 17. stu 2018, 17:45
Lokacija: Bihac
Vozim: 206
Vozim: (T1000)
Motor: 1.6 HDi 80KW
Ima zahvala: 94 puta
 pohvaljen: 146 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la kljuc13 »

Meni je neoprostivo da novo auto ima problem sa sporom multimedijom bez obzira koje je razine, tehnologija je napredovala dovoljno da se to ne desava, tj nebi trebalo da se desi. Ako im je lijeno razviti nesto dobro, uvijek ima android koji mogu staviti, niko ih nece osuditi za to a realno uvijek ispadne kao bolja opcija. Ta teznja da se negdje ustedi u toku proizvodnje mi je jedna od najbezveznijih stvari koje se desavaju u autoindustriji ali razumijem opet, sto se tice generalne ispravnosti, mehanike i elektronike, to svakako varira stalno.
Avatar
milos_je
Iskusan član
Postovi: 710
Pridružen/a: 05. sij 2019, 18:59
Lokacija: Bar
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 88kW
Ima zahvala: 345 puta
 pohvaljen: 308 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la milos_je »

Kako još kažu, ne daj Bože rata i pasata haha
Bih da potvrdim ovu priču da je u golfu 7 spor odziv. U familiji imamo golfa 7 GTD, Discover Pro media, odziv je dosta spor, animacije laguju itd.

Probao sam i medie u starom i novom pežou. Na staroj sve ide glatko dok na novoj ima malo čekanja. Ali ne osuđujem jer sve nove medie u sebi odrađuju milione stavki. Postale su mozak automobila. Sve te stavke opterećuju procesor, koji je ionako slabašan, o RAM memoriji i da ne pričamo, a tek refresh ratio ekrana je ispod svakog nivoa. Itd itd..

Uglavnom, uporedjivati industrijske multimedije i one Android je kao uporedjivati Nokie sa Symbian sistemom i Android telefon..
Svake nove multimedije su spore ali itekako korisne! (pričam o autima koja su većinski rasprostranjena kod nas, da ne shvati ko pogrešno)

Poslato sa fiksnog pomoću Tapatalk


wagon life
Avatar
MarkoGagic
Početnik
Postovi: 43
Pridružen/a: 08. tra 2020, 16:54
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI cca 80kw
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 22 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la MarkoGagic »

slika


slika
Zadnja izmjena: MarkoGagic, dana/u 09. svi 2020, 12:13, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
MarkoGagic
Početnik
Postovi: 43
Pridružen/a: 08. tra 2020, 16:54
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI cca 80kw
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 22 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la MarkoGagic »

I kad sam rekao android sistem, mislio sam na after market rjesenja koji se ugradjuju u aute, ne na telefone pobogu. Ja generalno ne razumijem tu potrebu proizvodjaca da stavljaju poluproizvod u auto ali ocigledno to ljudima ne smeta tako da ono, vjerovatno je samo do mene.

Rizikujem da budem dosadan ali njemci se do sad nisu pravili pametni sa kontrolom klime. Takodje Pezo 508, tj. prvi model i facelift, su po meni savrsen primjer da se taj dio kontrola moze uraditi pametno i bez pretjerane filozofije. Znam da dosta 308ica ima na forumu i morate shvatiti da ne kritikujem vas nego kontrolu kvalitete PSA grupacije.

I ako budete imali priliku stvarno trebate probati najnovijeg fokusa.
Zadnja izmjena: MarkoGagic, dana/u 09. svi 2020, 11:59, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru MarkoGagic za post:
Avicii
Avatar
drago_gm
Aktivan član
Postovi: 133
Pridružen/a: 03. ruj 2019, 14:01
Lokacija: Gornji Milanovac
Vozim: 308 (T7; 2007–2013)
Vozim: Peugeot 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 36 puta
 pohvaljen: 29 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la drago_gm »

Kada je poceo peugeot da proizvodi ovaj model fordfocus? Ja za ovaj model nisam cuo .... pisite kakav je
Ovi su korisnici zahvalili autoru drago_gm za post (ukupno 2):
MarkoGagicmilos_je
Avatar
milos_je
Iskusan član
Postovi: 710
Pridružen/a: 05. sij 2019, 18:59
Lokacija: Bar
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 88kW
Ima zahvala: 345 puta
 pohvaljen: 308 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la milos_je »

Mogu samo reći da je Peugeot oduvijek bio onaj dječak iz zadnje klupe koji je uvijek eksperimentisao, imao nove ideje i zanimljiva rješenja. Samo mu je trebalo dati vremena i na kraju godine je imao 5 iz matematike.



Poslato sa fiksnog pomoću Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru milos_je za post:
MarkoGagic
wagon life
Avatar
MarkoGagic
Početnik
Postovi: 43
Pridružen/a: 08. tra 2020, 16:54
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI cca 80kw
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 22 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la MarkoGagic »

milos_je je napisao/la: 09. svi 2020, 12:07 Mogu samo reći da je Peugeot oduvijek bio onaj dječak iz zadnje klupe koji je uvijek eksperimentisao, imao nove ideje i zanimljiva rješenja. Samo mu je trebalo dati vremena i na kraju godine je imao 5 iz matematike.



Poslato sa fiksnog pomoću Tapatalk
Apsolutno! I zato danas imamo aute kao novi 208, 2008, 5008 i 508 koji su se vrhunski pokazali i objasnili konkurenciji kako se uz ogranicen budzet moze napraviti moderan auto.
Avatar
krajo
Iskusan član
Postovi: 876
Pridružen/a: 31. sij 2016, 19:31
Lokacija: Prnjavor
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Pežo 308 T9
Motor: 1.6HDI 68kw
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 138 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la krajo »

MarkoGagic je napisao/la: 09. svi 2020, 11:46 I kad sam rekao android sistem, mislio sam na after market rjesenja koji se ugradjuju u aute, ne na telefone pobogu. Ja generalno ne razumijem tu potrebu proizvodjaca da stavljaju poluproizvod u auto ali ocigledno to ljudima ne smeta tako da ono, vjerovatno je samo do mene.

Rizikujem da budem dosadan ali njemci se do sad nisu pravili pametni sa kontrolom klime. Takodje Pezo 508, tj. prvi model i facelift, su po meni savrsen primjer da se taj dio kontrola moze uraditi pametno i bez pretjerane filozofije. Znam da dosta 308ica ima na forumu i morate shvatiti da ne kritikujem vas nego kontrolu kvalitete PSA grupacije.

I ako budete imali priliku stvarno trebate probati najnovijeg fokusa.
Ok ,imam i ja par zamjerki za Pežo.Ali kad malo bolje razmislim bolje da se ne opterećujem sa tim.
Bitno da motor ,mehanika i trapovi rade kako treba, tj. kako bi trebalo od očekivanja auta.
Čuo sam već odavno da Focus "jede" ostala auta iz klase.Da je upravljački na cesti odličan.
Sad i kod njega imaju dvije vrste trapa.
"Obični" trap tj. jeftiniji model i onaj skuplji.Taj skuplji je kažu duplo bolji na cesti.
Avatar
Tom
Moderator
Postovi: 2325
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Bar, Crna Gora
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: 204, 208, 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 239 puta
 pohvaljen: 467 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la Tom »

Žena može da bude okle oćeš, ali auto i pas moraju biti iz njemačke jel te.

Niko nije primio tvoju konsataciju kao udarac na vlasnike, i sebe samog, već se ne slažemo da je podešavanje klime u 308t9 toliko komplikovano koliko ti tvrdiš.

Ne shvatam ni to sa opaskom da njemci nisu kompikovli sa klimom jer imamo xx njemackih auta koja isto tako podešavaju klimu i druge stvari. Njemac mi ugadio to ali onda smanjuje sebi profit pa neće, lakse je da obrce vlasik krug.

I ako je Planeta globalno selo i kapitalizam jede sve, ostalo je nesto te franzuske elegancije i prefinjenosti u auto industriji.
Ako ti treba radna mašina kupis njemačke traktore i gas.
Ako na glavu natuces šešir finog materijala, uzmes gospođu pod ruku koja mirise na Šanel i idete piti vino ideš francuskim oblakom.
Ako si mladi entuzijasta i playboy u pokusaju onda uzmi 'talijana.




Poslato s Jadrana

Ovi su korisnici zahvalili autoru Tom za post (ukupno 2):
Aviciimilos_je
204 1.2 b 1972.
208 1.4 hdi X3 2013,4,5
308 1.6 hdi 2017.
ex: 207
Odgovori

Natrag na “Off Topic”