Zanimljivi Peugeot oglasi

Pišite o čemu god želite
Odgovori
Avatar
MarkoGagic
Početnik
Postovi: 43
Pridružen/a: 08. tra 2020, 16:54
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI cca 80kw
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 22 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la MarkoGagic »

Nisam rekao da je komplikovano nego sporo. Ko god hoce da me uvjeri u suprotno, moze da napravi klip kad pali auto, spusta temperaturu na minimum i pojacava duvanje na maksimum.
Do tad cu ostaviti citat sa nekog sajta na koji sam naletio slucajno trazeci isti taj klip:


For example; you might be driving along an unfamiliar road, paying attention to the sat nav instructions, and then you realise you can’t concentrate because you’d turned the fan up to de-fog your car when you got in. Now the fan is blowing blazing heat out, and you’re flustered because you’re trying to get to that important appointment, and you realise you can’t just quickly twist a knob to lower the temperature or the fan speed.

Instead, you’ll have to remember which hieroglyph on the edge of the screen refers to the temperature settings, then you’ll have to wait a second for the screen to load, then you’ll frantically hit the illustrated buttons on the screen and wait for the fan speed to drop and the temperature to decrease. All of this will take a good 10 seconds, where it would have taken maybe two seconds if you’d just had a couple of good old-fashioned knobs.




I ovo za svabe, eto ja se ne mogu sjetiti nikoga da je pametovao sa ovim stvarima za klimu do 2020 golfa 8 i novije. Isto, dajte mi primjer ako grijesim, ispravicu se.
Avatar
milos_je
Iskusan član
Postovi: 710
Pridružen/a: 05. sij 2019, 18:59
Lokacija: Bar
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 88kW
Ima zahvala: 345 puta
 pohvaljen: 308 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la milos_je »

Malo je dramatizovano to previše oko kontrole klime kao što piše u tom engleskom tekstu. Znaš kako, prvih par puta ni sa dvije ruke nijesam mogao otkopčati đevojci brus, danas to u mraku sa tri prsta. Samo savladaš polugu palca izmedju srednjeg prsta i kažiprsta...

A to da VW tek od golfa 8 "filozofira" sa komandama klime kao što Pežo "pametuje" već odavno, sjetimo se samo ko prvi uvede Common rail sistem na svojim motorima, a ko ga uze par godina kasnije? Masa je stvari kojom Pežo pametuje prije svih.
Motion and Emotion

Poslato sa fiksnog pomoću Tapatalk

wagon life
Avatar
kreha2
VIP Član
Postovi: 644
Pridružen/a: 10. ruj 2016, 13:53
Lokacija: Stolac
Vozim: 206
Motor: 1.4i 55kw
Ima zahvala: 93 puta
 pohvaljen: 48 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la kreha2 »

Ps Alfa 156 2.4 JTD prvi commonrail. Pa Mercedes 2.2 CDI ako se ne varam.
Oni su ja msm i prvi "TDI" motor napravili, u Fiatu nekom, moze bir Croma(kako li)
Zna se tko najbolje dizele pravi.
Avatar
Tom
Moderator
Postovi: 2327
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Bar, Crna Gora
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: 204, 208, 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 239 puta
 pohvaljen: 467 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la Tom »

C220, cdi je lansiran od modela 98

Poslato s Jadrana

204 1.2 b 1972.
208 1.4 hdi X3 2013,4,5
308 1.6 hdi 2017.
ex: 207
Avatar
kreha2
VIP Član
Postovi: 644
Pridružen/a: 10. ruj 2016, 13:53
Lokacija: Stolac
Vozim: 206
Motor: 1.4i 55kw
Ima zahvala: 93 puta
 pohvaljen: 48 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la kreha2 »

Taman citam u w202 sasiji krajem '97. Onaj taksi od 75kw(sam cak vozio u w210) i valjda 92kw.
A Fiat izbacio u Alfi pocetkom '97 1.9/2.4.
Avatar
krajo
Iskusan član
Postovi: 882
Pridružen/a: 31. sij 2016, 19:31
Lokacija: Prnjavor
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Pežo 308 T9
Motor: 1.6HDI 68kw
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 138 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la krajo »

Tom je napisao/la: 09. svi 2020, 21:42 Žena može da bude okle oćeš, ali auto i pas moraju biti iz njemačke jel te.

Niko nije primio tvoju konsataciju kao udarac na vlasnike, i sebe samog, već se ne slažemo da je podešavanje klime u 308t9 toliko komplikovano koliko ti tvrdiš.

Ne shvatam ni to sa opaskom da njemci nisu kompikovli sa klimom jer imamo xx njemackih auta koja isto tako podešavaju klimu i druge stvari. Njemac mi ugadio to ali onda smanjuje sebi profit pa neće, lakse je da obrce vlasik krug.

I ako je Planeta globalno selo i kapitalizam jede sve, ostalo je nesto te franzuske elegancije i prefinjenosti u auto industriji.
Ako ti treba radna mašina kupis njemačke traktore i gas.
Ako na glavu natuces šešir finog materijala, uzmes gospođu pod ruku koja mirise na Šanel i idete piti vino ideš francuskim oblakom.
Ako si mladi entuzijasta i playboy u pokusaju onda uzmi 'talijana.




Poslato s Jadrana
Balkanski mentalitet koji misli da samo Nijemci imaju inženjere da nešto naprave i niko više.Samo me čudi kako se uopšte voze svi ti Pežo, Citroen, Renault i ostali.
To ti je ona priča o favorizovanju jedne nacije i njihove industrije u odnosu na ostatak svijeta.Klasik Njemačko-arijevskog imperijalizma.
Biramo sebi ono što nam odgovara, šta nam se sviđa, šta si možemo priuštiti a da je pristojno.Bar danas imamo toliko izbora.
Avatar
kreha2
VIP Član
Postovi: 644
Pridružen/a: 10. ruj 2016, 13:53
Lokacija: Stolac
Vozim: 206
Motor: 1.4i 55kw
Ima zahvala: 93 puta
 pohvaljen: 48 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la kreha2 »

Uglavnom...ode tema u off.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kreha2 za post (ukupno 3):
shekycdusanAvicii
Avatar
StefanMD
VIP Član
Postovi: 962
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:35
Lokacija: Modriča / Doboj
Vozim: 308 SW 2.0 BlueHDi EAT6
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 123 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la StefanMD »

MarkoGagic je napisao/la: 09. svi 2020, 22:10 Nisam rekao da je komplikovano nego sporo. Ko god hoce da me uvjeri u suprotno, moze da napravi klip kad pali auto, spusta temperaturu na minimum i pojacava duvanje na maksimum.
Jel ovo OK?! 10 sekundi treba...
Ovi su korisnici zahvalili autoru StefanMD za post:
milos_je
slika
Avatar
MarkoGagic
Početnik
Postovi: 43
Pridružen/a: 08. tra 2020, 16:54
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI cca 80kw
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 22 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la MarkoGagic »

Eto utvrdili smo, ne treba vise od 10 sec da se podesi klima, to je nista. Zanemarivo, moze se zivjeti sa tim ko nije ovako iskompleksiran kao ja. Ja tolerisem 2-3 sekunde, volim svoje ekrane brze 😁
Avatar
drago_gm
Aktivan član
Postovi: 133
Pridružen/a: 03. ruj 2019, 14:01
Lokacija: Gornji Milanovac
Vozim: 308 (T7; 2007–2013)
Vozim: Peugeot 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 36 puta
 pohvaljen: 29 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la drago_gm »

Nie bas bitno koliko sekundi, ali mnogo je bezbednije da su ostavili kontrole za klimu posebno da ne bude na ekranu.
Da mozes i zmureci da ukljucis, ovo 10 sekundi da gledas i da vozis ...
Pezo je zbog dizajna i estetike zgurao sve u multimediju po meni pogresno ... Ali sta je tu je
Verovatno se navikne
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2453
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 291 put
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la mara- »

Iako se donekle slažem da nije baš praktično, ja iskreno ne vidim šta vi toliko prčkate po kontroli klime? Ja sam to jednom podesio kad sam kupio auto i više nisam dirao. Zato se zove automatska klima, radi sve sama.

Ako treba brzo odleđivanje šajbe, ima fizičko dugme za to. Za muziku su tu kontrole na volanu tako da sve u svemu nije toliko strašno.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mara- za post (ukupno 3):
cdusanmilos_jesheky
Avatar
krajo
Iskusan član
Postovi: 882
Pridružen/a: 31. sij 2016, 19:31
Lokacija: Prnjavor
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Pežo 308 T9
Motor: 1.6HDI 68kw
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 138 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la krajo »

mara- je napisao/la: 13. svi 2020, 13:48 Iako se donekle slažem da nije baš praktično, ja iskreno ne vidim šta vi toliko prčkate po kontroli klime? Ja sam to jednom podesio kad sam kupio auto i više nisam dirao. Zato se zove automatska klima, radi sve sama.

Ako treba brzo odleđivanje šajbe, ima fizičko dugme za to. Za muziku su tu kontrole na volanu tako da sve u svemu nije toliko strašno.
+1
Avatar
drago_gm
Aktivan član
Postovi: 133
Pridružen/a: 03. ruj 2019, 14:01
Lokacija: Gornji Milanovac
Vozim: 308 (T7; 2007–2013)
Vozim: Peugeot 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 36 puta
 pohvaljen: 29 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la drago_gm »

E ne mogu da ne napisem. Sta ako voze dva vozca. Svaki put podesavaj sediste pa redom retrovizore pa klimu.... Treba ti uputstvo kao da je avion...
Nisam vozio novu 308 ali sam siguran milion posto da je prakticnije da bude kontrola klime van multimedije.

Ovo nije velika mana i rado bih imao ovaj auto ali je cinjenica da su se inzenjeri pezo malo zaigrali sa ovim

Ode tema u off skroz
Avatar
StefanMD
VIP Član
Postovi: 962
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:35
Lokacija: Modriča / Doboj
Vozim: 308 SW 2.0 BlueHDi EAT6
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 123 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la StefanMD »

Ja se potpuno slažem sa Marom, kod mene ventilacija što kaže od kako sam kupio auto stoji na Auto, temperaturu štimam oko 22 zimi do 23-24 pa čak i 25 ljeti ako je baš vruće, ali to se podesi kad sjedneš u auto za manje od 5 sekundi (ovo na snimku je ekstremni slučaj i opet treba 6-7 sekundi). Najčešće je to kod mene 1-2 stepema gore ili dole i to je to, dalje radi samo sve i stvarno ne vidim potrebu da se tu nešto pretjerano čačka i podešava stalno.

Što se tiče razlike između vozača, ne znam kako bih to komentarisao, neka standardna temperatura je 22-23 stepena... Ako ti treba toliko uputstvo za 5 klikova po ekranu onda je do tebe, a ne do vozila.

Ja skidam kapu Pežou što su i pored sve kritike vezane za klimu tada kad je izašao 308 T9 ostali pri svome, a da je to postalo normalno (trend) vidite po tome što su u zadnje vrijeme gotovo svi proizvođači ubacili ekrane za sve moguće opcije (posebno u premium segmentu).
Zaigrali su se prije 6-7 godina onim što tek dolazi u auto industriju...
Ovi su korisnici zahvalili autoru StefanMD za post (ukupno 3):
drago_gmkreha2milos_je
slika
Avatar
sheky
VIP Član
Postovi: 950
Pridružen/a: 21. tra 2017, 22:28
Lokacija: Brcko
Vozim: Peugeot 307sw
Ima zahvala: 802 puta
 pohvaljen: 202 puta
garage

Re: Zanimljivi Peugeot oglasi

Post Postao/la sheky »

Hajte baaa..
U mojoj starudiji se upali sama klima (i hladi na 16°c ) danas kad je auto stajalo na suncu a siguran sam da sam prije gašenja isključio-obradovali me dizajneri.touch screen valjda ima podešavanje osjetljivosti?meni više smeta onaj stub ispred vanjske špigle-nikako navić na smanjenu preglednost u krivinama.sve podesiti prije vožnje a kad voziš gledaj naprijed i u špigle..
Ovi su korisnici zahvalili autoru sheky za post (ukupno 2):
drago_gmmilos_je
wicked red
Odgovori

Natrag na “Off Topic”