Novi Peugeot 508 će biti predstavljen na Sajmu automobila u Ženevi?

Podijelite s nama vijesti iz Peugeot svijeta...
Odgovori
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Novi Peugeot 508 će biti predstavljen na Sajmu automobila u Ženevi?

Post Postao/la ElComandante91 »

Internetom se širi glasina da će, kada bude otvorena kapija Sajmau automobila u Ženevi u martu, Peugeot predstaviti potpuno novu generaciju modela 508.

slika

Naime, nova generacija modela 508 će biti mnogo više od jednostavne smene generacija, i imaće sasvim drugačiji dizajnerski pravac koji nije karakterističan za francuski brend, kao i pregršt savremene tehnologije.

To znači da bi nova generacija ovog kupe modela mogla imati drugačiji dizajn krova, i dizajnerske linije pozajmljene sa koncepta Instinct koji se nalazi na fotografijama, i koji je predstavljen na istom sajmu prošle godine. Takođe se navodi da bi novi model mogao da dobije i napredne polu-automatske sisteme vožnje koje smo do sada viđali samo na automobilima kompanija Mercedes i Audi.

slika

Očekuje se da nakon predstavljanja konvencionalne verzije, budu predstavljene i plug-in hibridna i karavan varijanta ovog modela, čiji će glavni konkurenti biti Volkswagen Passat i Ford Mondeo. To znači da će novi model biti deo segmenta čija potražnja opada, budući da se kupci sve više opredeljuju za krosover modele.

slika

Peugeot je trenutnu generaciju modela 508 predstavio 2011. godine, kao zamenu za manji 407 i veći 607. Taj model je delio PF3 platformu sa modelom Citroen C5. Nova generacija će preći na EMP2 platformu koja podupire brojne modele brendova Peugeot, Citroen, DS, Opel, pa čak i Toyota.

Na facebook stranici Peugeot Meeting se pojavilo i nekoliko fotografija koje sugerišu kako bi novi model mogao izgledati, mada još uvek nije zvanično potvrđeno da li je reč o stvarnim ili render fotografijama, obrađenim u programima za modifikovanje slika.


Fotografije: Peugeot Meeting/facebook za model 508

Tekst i fotografije preuzeti sa: http://www.vrelegume.rs/vesti1/novi-peu ... hnologija/
Clapton is God!
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Novi Peugeot 508 će biti predstavljen na Sajmu automobila u Ženevi?

Post Postao/la ElComandante91 »

slika

Nakon što je obnovio svoju SUV/crossover ponudu (a još planira i novi SUV-Coupe 4008), Peugeot će uskoro promovisati i naslednika sadašnje 508-ice.

Aktuelni Peugeot 508 je modernizovan 2014. godine, dok će njegova nova generacija premijeru verovatno imati već početkom sledećeg meseca na sajmu automobila u Ženevi. Što se izgleda tiče, njegov dizajn će biti inspirisan ranijim Peugeotovim koncept vozilima Instinct i Exalt.

Nova 508-ica će biti napravljena na EMP2 platformi (koja će omogućiti smanjenje težine u odnosu na prethodnika), a nudiće prostraniji i komforniji enterijer, sa kvalitetnijim materijalima, bogatijom opremom i-Cockpitom.

U gami pogonskih agregata možemo očekivati benzinske i dizel motore poznate iz modela 3008 i 5008, kao i plug-in hibridnu verziju (kombinacija benzinca i elektromotora).

Jedan od motora u ponudi bi mogao da bude i turbo četvorocilindraš iz Peugeota 308 GTi.

Na kraju, nova 508-ica će se proizvoditi u Francuskoj i Kini.

Ivan Mitić – Autoblog.rs

Foto via Worldscoop.forumpro.fr
Clapton is God!
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Novi Peugeot 508 će biti predstavljen na Sajmu automobila u Ženevi?

Post Postao/la ElComandante91 »

Kada Sajam automobila u Ženevi otvori svoje kapije za posetioce sledećeg meseca, Peugeot će biti jedan od brojnih proizvođača koji će zvanično predstavljati svoje nove modele.
slika
Naime, očekuje se da francuski proizvođač u Ženevi predstavi potpuno novu generaciju modela 508, koja će biti inspirisana potpuno novim dizajnerskim pravcem. Međutim, danas smo dobili priliku da delimično vidimo kako će izgledati ovaj novi sedan, preciznije, njegov zadnji deo.

Na Facebook stranici „Peugeot Heritage“ pojavile su se dve fotografije na kojima se nalazi novi model brenda iz Liona. Bar su nas registarske tablice navele da u to poverujemo.
slika
Najveća razlika u odnosu na prethodnu generaciju, koliko možemo primetiti na osnovu fotografija jeste na stop svetlima, koja izgleda poseduju tri seta vertikalnih linija LED svetala, nagnutih ka sredini zadnjeg dela automobila.

S obzirom da su fotografije lošeg kvaliteta, ne možemo videti puno toga. Međutim, očekuje se da novi 508 bude inspirisan konceptom Instinct, koji je predstavljen prošle godine na Sajmu automobila u Ženevi, ali sve će biti jasnije kada dobijemo „čistije“ fotografije produkcijske verzije modela 508.

Naime, 508 je trenutno perjanica kompanije Peugeot, odnosno njenog segmenta limuzina.

Očekuje se da na istom sajmu i sestrinski brend kompanije Peugeot, Citroen, predstavi svoj novi sedan model, koji će najverovatnije nositi oznaku C5.

Preuzeto sa: http://www.vrelegume.rs/vesti1/novi-peu ... -u-zenevi/
Clapton is God!
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Novi Peugeot 508 će biti predstavljen na Sajmu automobila u Ženevi?

Post Postao/la ElComandante91 »

Nakon što je obnovio svoju SUV/crossover ponudu (a još planira i novi SUV-Coupe 4008), Peugeot će uskoro na sajmu automobila u Ženevi promovisati i novu 508-icu.
Dosadašnji Peugeot 508 je modernizovan 2014. godine, ali vreme je za drastičnu promenu.
Što se izgleda novog 508 tiče, njegov dizajn je inspirisan i Peugeotovim koncept vozilima Instinct i Exalt koji su promovisani u prethodnih nekoliko godina.
Nova 508-ica je napravljena na EMP2 platformi (koja je po ranijim najavama omogućila smanjenje težine), a nudi prostraniji i komforniji enterijer, sa kvalitetnijim materijalima, bogatijom opremom, ambijentalnim osvetljenjem, multifunkcionalnim volanom, i-Cockpitom, kao i centralnom konzolom sa ekranom osetljivim na dodir.
U gami pogonskih agregata će se naći dizelaši (1.5 i 2.0 BlueHDi) i benzinci (1.2 PureTech i 1.6 e-THP), sa rasponom snage od 130 do 200KS, a kasnije se očekuje i i plug-in hibridna verzija (kombinacija benzinca i elektromotora).

Ivan Mitić – Autoblog.rs

Foto via Worldscoop.forumpro.fr

slikaslikaslikaslikaslika

Послато са GT-S7582 уз помоћ Тапатока
Clapton is God!
Avatar
IgorRadovanovic
VIP Član
Postovi: 302
Pridružen/a: 30. pro 2017, 23:43
Lokacija: Salzburg
Vozim: Peugeot 407 136
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 29 puta
garage

Re: Novi Peugeot 508 će biti predstavljen na Sajmu automobila u Ženevi?

Post Postao/la IgorRadovanovic »

Ako ne smem da komentarisem - brisite :) Nego cista da se zahvalim sto kacite ovde vesti, da se zna da citaju ljudi i da ne prestanete tj prestanes da kacis.
U svakom slucaju bas mi se svidja dizajn nove 508. Sa sadasnjom nisam odusevljen. Ovakvu bih vec kupio samo necu imati verovatno za GT :D
slika
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Novi Peugeot 508 će biti predstavljen na Sajmu automobila u Ženevi?

Post Postao/la ElComandante91 »

Naravno da smiješ da komentarišeš. Vidi se da se čita i to dosta po broju pregleda, ali svakako hvala za podršku, trudim se da ispratimo aktuelne događaje koliko to obaveze dozvoljavaju.

Što se tice izgleda modela prije redizajna meni se lično nije dopadao, dok redizajn mnogo bolje izgleda, ali mi je opet unutra ostao užasan, volan pogotovo. Vidjećemo kako će uživo novi model izgledati.

Послато са LG-D722 уз помоћ Тапатока
Clapton is God!
Avatar
Tom
Moderator
Postovi: 2327
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Bar, Crna Gora
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: 204, 208, 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 239 puta
 pohvaljen: 467 puta
garage

Re: Novi Peugeot 508 će biti predstavljen na Sajmu automobila u Ženevi?

Post Postao/la Tom »

Ne komenatrisemo mnogo ali pratimo, valjda svi mislimo da "ne smije" a u stvari bas bi trebali napisat svoje utiske.

Mene odusevljava sto vrata nemaju okvir, taj Gt look mi je uvijek pucao od luksuza i prefinjenosti. slika

Poslato s Jadrana
Zadnja izmjena: Tom, dana/u 21. vel 2018, 15:34, ukupno mijenjano 1 put.
204 1.2 b 1972.
208 1.4 hdi X3 2013,4,5
308 1.6 hdi 2017.
ex: 207
Avatar
Sparco_Qv
Početnik
Postovi: 47
Pridružen/a: 24. lis 2017, 19:19
Lokacija: Njemačka
Vozim: Peugeot 508 Sw GT
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Novi Peugeot 508 će biti predstavljen na Sajmu automobila u Ženevi?

Post Postao/la Sparco_Qv »

Meni ovako na prvu dosta dobro izgleda ali me zivciraju ova dnevna svjetla na braniku, ako to uopće jesu dnevna svjetla i po meni sasvim nepotrebno,meni bi bio puno bolji bez toga i bez iste te crte u farovima,ali ukusi su različiti

Poslano sa mog Huawei P10 Plus
Zadnja izmjena: Sparco_Qv, dana/u 21. vel 2018, 19:29, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Novi Peugeot 508 će biti predstavljen na Sajmu automobila u Ženevi?

Post Postao/la ElComandante91 »

Tom je napisao/la:Ne komenatrisemo mnogo ali pratimo, valjda svi mislimo da "ne smije" a u stvari bas bi trebali napisat svoje utiske.

Mene odusevljava sto vrata nemaju okvir, taj Gt look mi je uvijek pucao od luksuza i prefinjenosti.

Poslato s Jadrana
Prošla su vremena kad je direktor Kula trenirao strogoću, sad je skoro pa demokratija. :zvizd:

Nisam vidio ovu fotku, ali vrhunski je kad nema rama, jedino zna da bude malo veća buka, ali se nadam da je izolacija na nivou.
Clapton is God!
Avatar
Worf
VIP Član
Postovi: 215
Pridružen/a: 26. ruj 2016, 00:00
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Peugeot 308 T9 2.0 110kw
Motor: 2.0 BlueHdi 110kw
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 5 puta
garage

Re: Novi Peugeot 508 će biti predstavljen na Sajmu automobila u Ženevi?

Post Postao/la Worf »

Ni ja ne vidim razlog zasto se ne bi mogle ovakve teme komentarisati, pa ovo i jeste forum, namijenjen da se komentarise. :green:

Moram priznati da sam dugo ocekivao da predstave novi 508, i ako je ovo stvarni izgled, a izgleda da jeste, misljenja su mi podijeljena.
Svidja mi se oblik farova i maska hladnjaka, generalno taj prednji oblik nije los, i sa zadnje strane dobro izgleda.
Ne svidjaju mi se bas ova LED svjetla, nije toliko lose ali mislim da se to moglo i bolje rijesiti.
Standardno nisam odusevljen unutranjoscu ovih najnovijih Peugeot-a, ne svidja mi se ovako nisko postavljen display jer se mora previse oboriti pogled da nesto vidis u toku voznje i previse se pogled skrece sa ceste, ovi tasteri mi isto tako nisu nesto kao ni izgled volana. Digitalna instrument tabla dobro izgleda, zanimljivi su otvori za ventilaciju kao i vec pomenuti detalj vrata bez okvira.

I dalje nemam misljenje o ovom oborenom volanu i pogled na instrument tablu preko volana, djeluje mi cudno ali trebalo bi isprobati a nisam do sad imao priliku. Sve u svemu, mislim da ce dosta dobro ici prodaja ovog modela.
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5967
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 703 puta
 pohvaljen: 359 puta
garage

Re: Novi Peugeot 508 će biti predstavljen na Sajmu automobila u Ženevi?

Post Postao/la Avicii »

Ljudi, nigdje ne pise da se ne smiju komentarisati vijesti, tema je otkljucana tako da pucajte.

Po meni je sve ok, linija mi se svidja, prednji kraj manje vise, unutrasnjost odlicna, zadnji dio se nadam da ce uzivo malo bolje izgledati, jer ove led pozicije prejeftino izgledaju na slikama.
Avatar
IgorRadovanovic
VIP Član
Postovi: 302
Pridružen/a: 30. pro 2017, 23:43
Lokacija: Salzburg
Vozim: Peugeot 407 136
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 29 puta
garage

Re: Novi Peugeot 508 će biti predstavljen na Sajmu automobila u Ženevi?

Post Postao/la IgorRadovanovic »

Pa dobro.... morate razumeti zasto sam to pomenuo :) Covek napisao 4 posta i nigde nista :) Mozda je preglednije ako su samo novosti/vesti na strani :)
Mene malo ovaj zadnji deo podseca na 407 :D A inace linija je super. E sad, ovi automobili koji nemaju ram oko prozora, ako ne dodju sa webastom bilo bi zajebano kad se zaledi. Koliko god da je lepo, ume da bude neprakticno... AL nekako svi sad vuku na slican dizajn.. juce sam bas video KIA Stinger i podseti me na ovo.
slika
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Novi Peugeot 508 će biti predstavljen na Sajmu automobila u Ženevi?

Post Postao/la ElComandante91 »

Što kaže Avici samo pišite. Ovo i jesu teme za komentarisanje.

Послато са GT-S7582 уз помоћ Тапатока
Clapton is God!
Avatar
liaar
VIP Član
Postovi: 749
Pridružen/a: 10. svi 2017, 08:46
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Peugeot 308 2018
Motor: 1.5 BlueHDI 96kW
Ima zahvala: 140 puta
 pohvaljen: 128 puta
garage

Re: Novi Peugeot 508 će biti predstavljen na Sajmu automobila u Ženevi?

Post Postao/la liaar »

Jedino što sam primjetio je da ima sličnosti sa VW Aertonom malo, ostalo je stvarno fenomenalno, razlika između ove 508ce nove i starijih je na fazon prve 3008ce i ovih novih, drugo auto.
slika
Nothing is true; everything is permitted.
Avatar
Tom
Moderator
Postovi: 2327
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Bar, Crna Gora
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: 204, 208, 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 239 puta
 pohvaljen: 467 puta
garage

Re: Novi Peugeot 508 će biti predstavljen na Sajmu automobila u Ženevi?

Post Postao/la Tom »



Direktora/Diktatora Kulu ne dirajte, on je ozbiljan čovjek.
Evo i zvanično videa, auto izgleda brutalno!

Poslato s Jadrana
204 1.2 b 1972.
208 1.4 hdi X3 2013,4,5
308 1.6 hdi 2017.
ex: 207
Odgovori

Natrag na “Vijesti”