Šef Peugeota električne automobile smatra nepotrebnim

Podijelite s nama vijesti iz Peugeot svijeta...
Odgovori
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Šef Peugeota električne automobile smatra nepotrebnim

Post Postao/la ElComandante91 »

slika
Jean-Philippe Imparato, čelni čovjek marke Peugeot, ima prilično pragmatičan pristup u pogledu na budućnost razvoja pogonskih sustava pa je izjavio kako električni Peugeot zasad nije potreban.

Naime, Jean-Philippe Imparato smatra kako uvođenje električnog modela s ciljem smanjenja emisije CO2 nije dobra, a niti potreba strategija. No, to ne znači da Peugeot neće kombinirati elektromotore s benzinskim i dizelskim motorima. Do 2019. godine oko osam posto cjelokupne ponude Peugeota bit će elektrificirano.

Tekst i fotografije preuzeti sa: https://autopress.hr/aktualno/sef-peuge ... um=twitter
Clapton is God!
Avatar
407ftw
Napredan član
Postovi: 228
Pridružen/a: 10. tra 2018, 23:19
Lokacija: Brcko
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI 81KW
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 51 put
garage

Re: Šef Peugeota električne automobile smatra nepotrebnim

Post Postao/la 407ftw »

Ma mislim i da nije potrebno, to sad svi lete, potucaju jedni za drugim samo da ubace elektricne automobile, tehnologija djelimicno jeste tu ali nije isplativa.Jedno je tesla a drugo su ostali gignati poput pezoa itd. Dzaba pare bacat bolje cekat dok se razvije jos tehnologija i postane pristupacnije razvijati i proizvoditi te motore nego sada letiti i BMWovi i3 i i8 zavrsavaju i rekao je predsjednik BMW da je to samo bio test....To je barem moje misljenje, vidio sam kod nas u centru neki dan eGolf, bezveze :D
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Šef Peugeota električne automobile smatra nepotrebnim

Post Postao/la ElComandante91 »

Kod nas je totalno nesiplativo jer nemaš nikakve subvencije od strane države, a bez tih subvencija električni automobili su značajno skuplji od svojih modela sa motorima na čvrsto gorivo.

Mislim da su dosta korisni u velikim gradovima zato što imaju dobra ubrazanja do brzina potrebnih u gradu, torškovi održavanja su bar po testovima koje sam čitao jako niski i samo punjenje je dosta jeftino ali ipak nezgodno ako treba da se vrši na ulici.

Sve u svemu kao što si sam rekao trebaće vremena da se to razvije do nivoa motora na čvrsto gorivo.
Clapton is God!
Avatar
IgorRadovanovic
VIP Član
Postovi: 302
Pridružen/a: 30. pro 2017, 23:43
Lokacija: Salzburg
Vozim: Peugeot 407 136
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 29 puta
garage

Re: Šef Peugeota električne automobile smatra nepotrebnim

Post Postao/la IgorRadovanovic »

Gledao sam nesto nedavno, lik iz Mazde je pricao o tome, o mazdi koja pravi novu tehnologiju tj napravili za bezinske motore koji rade po nekom principu kao dizel, trose manje i naravno, manje zagadjuju. I to je kao ideja da ipak el motori ne preovladaju, jer kazu, da sa elektricnim motorima nisu bas smanjili zagadjivanje okoline, posto sama proizvodnja tog auta i baterije te tj fabrike za tu proizvodnju su jako veliki zagadjivaci. :D
slika
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Šef Peugeota električne automobile smatra nepotrebnim

Post Postao/la ElComandante91 »

Da da Sky active su ti motori. Imaju visok stepen kompresije kao dizel.

To je tek tema, na kraju kad se sve sabere i oduzme automobili kao takvi nisu veliki zagađivači i odnosu na industrijska postrojenja itd...

Послато са LG-D722 уз помоћ Тапатока
Clapton is God!
Odgovori

Natrag na “Vijesti”