Podizanje popularnosti foruma itd.

Vase misljenje o forumu , prijedlozi , sugestije
Odgovori
Avatar
aldyn
Početnik
Postovi: 26
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:33
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Podizanje popularnosti foruma itd.

Post Postao/la aldyn »

Pozdrav forumasi, ovako posto vidim da se sve stranice "dizu" tj povecavaju popularnost trebali bi i mi krenuti s "francuzima" malo naprijed jer ovaj ako cmeo iskreno forum sporo ili nikako napreduje :)
Za pocetak neki moji prijedlozi
- promjena teme tj. izgleda foruma, ova je nekako prejednostavna.
- vise vijesti, diy stvari i razno pa makar se to kopiralo sa stranih foruma, samo naravno prevesti i napisati odakle ste preuzeli to, ako ste preuzeli s neke stranice.
- napraviti otvorene grupe tipa serija 1, serija 2, ... da bi se clanovi mogli prikljuciti toj grupi npr. vozac pug 206 nek pristupi grupi serija 2 itd. nadam ste da ste shvatili
- naravno sto vise reklamirati ovaj forum, zamoliti da nam neko uradi baner s nasom malom reklamom koji je int. i koji bi nas rediriktovao na ovaj sajt kad bi kliknuli na njega, neki fora baner da ga na svakom forumu mozemo ubaciti kao potpis ili signature.

To su moji prijedlozi za pocetak da ovo proradi, glupo je sad pricati o nekim majicama da se stampaju ili slicicama koje bi lijepili na nasa auta.
Potrebno je ovo da ima zavidnu reputaciju da bi dalje mogli naprijed.

Ovo je moje misljenje, da cujem sad i ostale, sta imaju dodati ili tako nesta.
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Podizanje popularnosti foruma itd.

Post Postao/la kula »

Svaka cast aldyne na interesu da se forum poboljsa :bravos:
Drago mi je sto ima clanova koji bi voljeli da se forum poboljsa i uspije :handclap:

e sada da odgovorim na neke od tvoji prijedloga:

-Vjeruj mi da je ova tema najljepsa koja se moze odabrati a da nije tematska , odnosno da nije vezana za neke odredjene teme tipa ekologija , astrologija, neke igrice i sl.
To sto je jednostavna je na neki nacin i bolje jer se novi korisnici ne zbunjuju i lakse se snalaze.

- Vijesti koje objavljujemo na forumu su vijesti koje mozemo i smijemo objavljivati , a njih dobijamo putem maila direktno od Peugeota BiH . Tako nam je receno i samo tako smijemo raditi jer je takva direktiva iz Peugeota Francuska. Samovoljno objavljivati neke vijesti vezanih za Peugeot ne smijemo .

Sto se diy-a tice moje je misljenje da je mnogo bolje da smo sami autori nekih diy-eva jer bi na takav nacin onome ko ga koristi mogli objasniti ako mu nesto nije jasno.
A ako idemo samo c/p sa nekoga foruma ko ce korisniku objasniti ako mu sta zapne.
Sta cu mu ja kao autor odgovoriti , da pita engleza, francuza...
Osim toga ako smo sami autori diy-a time smo jedinstveniji i izdvajamo se od drugih foruma.
Recimo ja sam dosta na svome autu radio koristeci diy sa drugoga foruma.
Ne znam sada tacno, nekome sam odgovarao na neka pitanja koristeci sto svoje slike , sto sa neta, al sam mogao objasniti svojim rijecima ono sto ga je zanimalo to je vec drugo jer imam nekakvo iskustvo a ima tu i dosta clanova koji su voljni pomoci svojim iskustvom i naravno uz prikaz nekog diy-a tako da tu korisnik ima koga pitati :D

- Otvaranjem bilo kakve grupe na fb-u se gubi smisao foruma , cemu forum kada se moza raspravljati na fb-u .
Zato i imamo samo stranicu na fb-u gdje zelimo povecati popularnost kluba a i foruma .
Gdje kojekakvim sturim informacijama zelimo skrenuti paznju na forum gdje se vise informacija moze dobiti.
Nama je cilj okupiti sto vise ljubitelja peugeota i da ih se sto vise registrira na forum jer samim time cemo privuci vise sponzora od kojih ce clanovi imati vise koristi kroz kojekakve popuste i akcije.
Dok je od strane sponzora slab interes , vjeruj mi,za fb aktivnosti.

- E sada sto se banera tice na tome vec radimo i jedan dio smo vec odradili na Peugeot club srbija forumu ima nas baner , autorepublika je tu, peugeotcitroen forum srbija itd...

Ima nas par tu koji intenzivno radimo od samoga pocetka na poboljsnju ovoga foruma i polako al sigurno rastemo zahvaljujuci clanovima koji su dnevno aktivni i koji svakodnevno doprinose svojim prijedlozima kao sto si ti. :good:


Ne znam zato mislis da je glupo glupo pricati o majicama i naljepnicama ?

Opet napominjem da je sve ovo napisano moje misljenje .
A tebi aldyne jos jednom savaka cast na interesu :bravos:
Avatar
aldyn
Početnik
Postovi: 26
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:33
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Podizanje popularnosti foruma itd.

Post Postao/la aldyn »

Pa onda u redu to, svidja mi se kula tvoje razmisljanje.
Samo jos dodati ove ikonice za new messages, no new messages i locked messages, da bud zank peugeot, nova nek bude plava, no new messages nek bude svijetlija plava da se vidi razlika i locked teme da budu kao znak peugeota ali s katancem ako me shvatas sta govorim, jos malo forum odmaci tj margine uraditi s bokova bio bi pregledniji. :)
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Podizanje popularnosti foruma itd.

Post Postao/la Avicii »

Prvo bih i ja da pohvalim interesovanje i zelju da se forum poboljsa u bilo kom smislu. Kula ti je manje vise sve objasnio..

Sto se teme foruma tice, mi smo i dalje na free forums domenu, pa kad zakupimo nas onda cemo ganjati izgled foruma i teme, sa ovim sadasnjim nemamo puno opcija. Ne znam dal sam se bas najbolje izrazio, al evo nek ti Kula objasni dokle se sa tim doslo.

Sto se ostalog tice i ja sam za sto vise banera da se napravi, da se nesto i plati da se bolje izreklamiramo. Jbg, nema dovoljan br clanova da bi sad svako par dana neko izbacio DIY o necemu. Evo manje vise svako je od nas sa foruma bar neki napravio, pa i najjednostavniji. Od same aktivnosti clanova zavisi i br tema i DIY i svega, tako da tastaturu u sake i :tipka
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Podizanje popularnosti foruma itd.

Post Postao/la zulleee »

Pohvale i od mene :bravos:
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Podizanje popularnosti foruma itd.

Post Postao/la Phantom »

Svaka cast na idejama. Sada smo malo ograniceno posto smo na freeforums domeni. Nakon registracije kluba prelazicemo na pravu domenu pa cemo moci :D
Motion & Emotion
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Podizanje popularnosti foruma itd.

Post Postao/la anel007 »

za prelazak sa freeforumsa bi morali raditi sve jovo na novo, komplet ovaj forum brisati i pokretati drugi jer haman nema druge solucije, nedavno sam cesljao internet da vidim moze li kako i do prije 2-3 godine je postojao jedan nacin ali su ga haman ukinuli, ako neko zna nesto vise oko foruma i freeforumsa nek napise jer meni to i nije bas specijalnost, ali koliko sam izguglao trenutno je mrka kapa
slika ¦ slika
Avatar
aldyn
Početnik
Postovi: 26
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:33
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Podizanje popularnosti foruma itd.

Post Postao/la aldyn »

A jbg ostaje nam onda da preko banera i zanimljivih tema pokusamo sto vise raje dovuci na ovaj forum, ne moraju biti samo ljubitelji peugeot-a :D
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Podizanje popularnosti foruma itd.

Post Postao/la Avicii »

Pa i to a i licno realno. Svi znamo nekoga ko vozi Peugeot, jbg neko ce se prijaviti, nego ne ali vrijedi pokusati. Ja sam licno poslao masu poruka ljudima na BHtuningu koji voze Peugeot, neki su i danas aktivni na nasem forumu.. treba samo fino pristupiti.
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Podizanje popularnosti foruma itd.

Post Postao/la kula »

Da licnim pozivima i tome slicno prijatelja , poznanika ili bilo koga ko vozi Peugeot.
letak je za te stvari najbolji :D

Ovako je to pocelo :D

slika
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Podizanje popularnosti foruma itd.

Post Postao/la Avicii »

Haha.. vidi ga momak :D A ovako se to nastavlja

slika
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Podizanje popularnosti foruma itd.

Post Postao/la Phantom »

Hahahahha, u crno si zaveo me :D
Motion & Emotion
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Podizanje popularnosti foruma itd.

Post Postao/la kula »

:lol:
Avatar
aldyn
Početnik
Postovi: 26
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:33
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Podizanje popularnosti foruma itd.

Post Postao/la aldyn »

Hahahha dobar si Avici
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Podizanje popularnosti foruma itd.

Post Postao/la Avicii »

:toranj:
Odgovori

Natrag na “O Forumu”