gusi se, ne vuce

Odgovori
Avatar
saleproka
Početnik
Postovi: 5
Pridružen/a: 03. lip 2016, 23:21
Lokacija: Kragujevac
Vozim: Peugeot 407 1.6hdi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

gusi se, ne vuce

Post Postao/la saleproka »

Ljudi pomagajte!!! Imam problem sa mojim 407 1.6 hdi 80/110. Auto mi se gusi i nece da prima gas uvek. Ne znam sta je i sta se desava. Dpf je skinut i softverski ugasen. Kada krenem uzbrdo moram da stanem i prebacim u prvi jer nece da povuce, a problem imam i na otvorenom putu u punoj brzini. Obzirom da stalno putujemo i dete je sa nama u kolima plasim se kod preticanja, gledao sam po forumu ali nisam nasao nista. Sta moze biti razlog?
Avatar
karabajastart
VIP Član
Postovi: 522
Pridružen/a: 11. tra 2016, 19:32
Lokacija: US
Vozim: Peugeot 206
Ima zahvala: 201 put
 pohvaljen: 141 put
garage

Re: RE: gusi se, ne vuce

Post Postao/la karabajastart »

saleproka je napisao/la:Ljudi pomagajte!!! Imam problem sa mojim 407 1.6 hdi 80/110. Auto mi se gusi i nece da prima gas uvek. Ne znam sta je i sta se desava. Dpf je skinut i softverski ugasen. Kada krenem uzbrdo moram da stanem i prebacim u prvi jer nece da povuce, a problem imam i na otvorenom putu u punoj brzini. Obzirom da stalno putujemo i dete je sa nama u kolima plasim se kod preticanja, gledao sam po forumu ali nisam nasao nista. Sta moze biti razlog?
Prvo dijagnostika,teško ti neko može pomoći ovako jer ima puno stvari koje mogu zezati...

Sent from my E2303 using Tapatalk
Avatar
gemini
Aktivan član
Postovi: 135
Pridružen/a: 14. sij 2016, 14:23
Lokacija: Tuzla
Vozim: 307 SW 1.6 HDI 66kW
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 8 puta
Kontakt:
garage

Re: gusi se, ne vuce

Post Postao/la gemini »

Preticati s djetetom u autu, koje je ocigledno u kvaru, covjeku stvarno treba pomoc. Vozi auto u servis ako ti treba auto.
Ko drugom jamu kopa, trećom šlajdra! :D
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: gusi se, ne vuce

Post Postao/la kula »

Bez dijagnostike nista...
Avatar
saleproka
Početnik
Postovi: 5
Pridružen/a: 03. lip 2016, 23:21
Lokacija: Kragujevac
Vozim: Peugeot 407 1.6hdi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: gusi se, ne vuce

Post Postao/la saleproka »

Ovako stoji stvar. Na dijagnostici ne pojavljuje nikakvu gresku, a u voznji posebno na kad krecem prvom i presaltam u drugu nece da primi gas, nego se zagusi i dok ne probije ne vuce. Desilo mi se pre neko jutro krenuo sam sa semafora i auto pocinje da se vuce, dok u jednom trenutku da kazem nije probio i izbacio crn dim i onda je krenuo kao raketa da ide
Avatar
karabajastart
VIP Član
Postovi: 522
Pridružen/a: 11. tra 2016, 19:32
Lokacija: US
Vozim: Peugeot 206
Ima zahvala: 201 put
 pohvaljen: 141 put
garage

Re: RE: Re: gusi se, ne vuce

Post Postao/la karabajastart »

saleproka je napisao/la:Ovako stoji stvar. Na dijagnostici ne pojavljuje nikakvu gresku, a u voznji posebno na kad krecem prvom i presaltam u drugu nece da primi gas, nego se zagusi i dok ne probije ne vuce. Desilo mi se pre neko jutro krenuo sam sa semafora i auto pocinje da se vuce, dok u jednom trenutku da kazem nije probio i izbacio crn dim i onda je krenuo kao raketa da ide
Nis onda kod majstora ocistiti usisnu,provjeriti dizne,eventualno kat-dpf,kad si zadnji put mjenjao filter goriva,zraka ?

Sent from my E2303 using Tapatalk
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: gusi se, ne vuce

Post Postao/la dino »

To je uglavnom problem da nema dovoljno zraka ili goriva. Što kaže kolega "karabajastart" trebao bi pregledati i očistiti komplet cijevi zraka i dovod goriva na dizne, a takođe i vakum sistem koji reguliše. Original dijagnostika za PGT-a može pokazati koji su parametri, a iskusan majstor zna uzrok kvara, ne mora samo biti da nema greške, ima loše parametre. Sretno da ti bude u otklanjanju kvara.
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Avatar
Adnan_Della
Početnik
Postovi: 48
Pridružen/a: 06. pro 2016, 09:54
Lokacija: Doboj-Istok
Vozim: Peugeot 407
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: gusi se, ne vuce

Post Postao/la Adnan_Della »

Kod mene je isti taj problem bio samo je motor 2.0 bio sam kod majstora i zamjenio mi je ovo,

http://pokit.org/get/?2779ea4266e282409 ... d004e7.jpg

nesto oko vakum pumpe, neki ventil i sada auto ide kao da ima 200ks a nije ni skupo 70km mi naplatio...
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”