Koju kameru za auto?

Audio/video oprema u Vašem automobilu
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Koju kameru za auto?

Post Postao/la Phantom »

Ali pazi sad. Pise u Vozilu, stavi je na branik, haubu,... i ne mogu ti nista :D
Motion & Emotion
Avatar
pioneer_09
Aktivan član
Postovi: 61
Pridružen/a: 20. sij 2016, 14:05
Lokacija: Tuzla
Vozim: Peugeot 206
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Koju kameru za auto?

Post Postao/la pioneer_09 »

Uveli zakon da bi zastitili sebe, tj. da ljudi ne postavljaju snimke njihovih prekrsaja na internet :/
Avatar
Struja
VIP Član
Postovi: 1114
Pridružen/a: 03. sij 2016, 01:12
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 5008
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 35 puta
garage

Re: RE: Re: Koju kameru za auto?

Post Postao/la Struja »

Phantom je napisao/la:Procitaj zadnju recenicu boldiranu "odnosno drugih uredjaja namjenjenih za otkrivanje i dokumentovanje prekrsaja" stavili i kamere i anti radare pod jedno. Puno se sninali plavci u prekrsaju pa zato. Samo se pripazite, mogu vas peglati
Procitao i iz mog "skromnog" poznavanja prava mozes imati i profesionalnu kameru na krov zakacenu i ne mogu ti nista,osim ako znakom nije zabranjeno snimanje okolice :)
Samo ako se utvrdi,a imas pravo i vjestaka pozvati,da ta kamera upozorava,detektuje,ometa ili sl. uredjaj koji snima tj. detektuje prekrsaj....
Npr.Vozis radar/kamera pokusava da te uslika a tvoj uredjaj daje svjetlost jacine batman reflektora i ometa kameru
Avatar
Struja
VIP Član
Postovi: 1114
Pridružen/a: 03. sij 2016, 01:12
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 5008
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 35 puta
garage

Re: RE: Re: Koju kameru za auto?

Post Postao/la Struja »

mara- je napisao/la:Pa koja nam je onda svrha te kamere ako je ne možeš upotrebiti da dokažeš da nisi kriv?
Kod nas je problem tumacenja zakona tj tumaci se onako kako kome odgovara,naime,ako imas kameru koja zabiljezi sudar npr neko ispred tebe ubaci u rikverc i opali te,a zatim te tereti da si ti njega udario iskoristis snimak kao olaksavajucu okolnost i nema suda koji ce to odbaciti,ako dokazuje kao tvoju nevinost...
Brkamo lonce i poklopce,jer ne mozes nekoga snimati ciljano da ga optuzis,a da pri tome ne obavijestis organe vlasti...
I na kraju,kamera nikad ne laze :)
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: RE: Re: Koju kameru za auto?

Post Postao/la anel007 »

Struja je napisao/la:Kod nas je problem tumacenja zakona tj tumaci se onako kako kome odgovara,naime,ako imas kameru koja zabiljezi sudar npr neko ispred tebe ubaci u rikverc i opali te,a zatim te tereti da si ti njega udario iskoristis snimak kao olaksavajucu okolnost i nema suda koji ce to odbaciti,ako dokazuje kao tvoju nevinost...
Brkamo lonce i poklopce,jer ne mozes nekoga snimati ciljano da ga optuzis,a da pri tome ne obavijestis organe vlasti...
I na kraju,kamera nikad ne laze :)
osim za kilazu :green: :green:
slika ¦ slika
Avatar
crankshaft
Aktivan član
Postovi: 117
Pridružen/a: 27. sij 2016, 19:55
Lokacija: Banovici
Vozim: Peugeot 308 1.6 HDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Koju kameru za auto?

Post Postao/la crankshaft »

Ne odnosi se na auto kameru ovaj zakon. Misli se na uredjaje koji ometaju rad radara (uredjaja za odredjivanje brzine) i ostalih uredjaja koje koristi policija za dokumentovanje prekrsaja, ne odnosi se auto kamere koje mi koristimo :D Provjerena informacija iz policije :) tako da no sikiriki :D kamera u autu zlata vrijedi zbog nase stoke i krkana od vozaca :D
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Koju kameru za auto?

Post Postao/la Phantom »

Super onda, nidje veze zabraniti a svi forsiraju, mada me nista ne bi iznenadilo
Motion & Emotion
Avatar
Leonche
Napredan član
Postovi: 252
Pridružen/a: 27. stu 2016, 10:31
Lokacija: Split - Žepče
Vozim: Peugeot 508 SW 1.6 e-hdi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
Kontakt:
garage

Re: Koju kameru za auto?

Post Postao/la Leonche »

Treba naći neku koja je povjerena, dobre rezolucije... :) da nebi naručio a ono VGA snimka s koje se ne može očitati tablice auta ispred tebe :))
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: Koju kameru za auto?

Post Postao/la mara- »

Odlična informacija!
Avatar
pioneer_09
Aktivan član
Postovi: 61
Pridružen/a: 20. sij 2016, 14:05
Lokacija: Tuzla
Vozim: Peugeot 206
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Koju kameru za auto?

Post Postao/la pioneer_09 »

Leonche je napisao/la:Treba naći neku koja je povjerena, dobre rezolucije... :) da nebi naručio a ono VGA snimka s koje se ne može očitati tablice auta ispred tebe :))
Upravo to. A na to je najlakše naletiti.
Avatar
Philby
VIP Član
Postovi: 759
Pridružen/a: 07. stu 2017, 14:43
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi, 66 kW
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 156 puta
garage

Re: Koju kameru za auto?

Post Postao/la Philby »

Je li ko skoro kupovao kameru imate li kakvu preporuku? Razmišljam da uzmem 70mai pro jer mi djeluje kao najbolji odnos uloženo/dobijeno, ima li šta bolje u tom cjenovnom rangu?
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: Koju kameru za auto?

Post Postao/la mara- »

Mislim da ti je ta najbolja. Ja imam prethodni model, vidim ovu su fino poboljšali.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mara- za post:
Philby
Avatar
Philby
VIP Član
Postovi: 759
Pridružen/a: 07. stu 2017, 14:43
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi, 66 kW
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 156 puta
garage

Re: Koju kameru za auto?

Post Postao/la Philby »

Da li kod tebe kamera snima samo dok je motor uključen ili stalno? Ne mogu pronaći koliko struje vuče dok radi i može li uopšte raditi kad ostavim auto ugašen? Aktivira li se u tom slučaju economy mod nakon pola sata kao kad ostane upaljeno svjetlo u kabini ili radio?
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Koju kameru za auto?

Post Postao/la anel007 »

mozes ti svaku kameru napraviti da snima stalno samo sto joj moras dovesti struju baska, ako je napajas putem upaljaca onda ce snimati samo dok auto radi (ili dok je dat kontakt)

gledao sam ima se naruciti hepek da je napajas iz osiguraca dole ispod volana direktno, nisam bas zagledao kako ali tad radi 24/7

racunaj i da ti treba pravo dobra kartica u tom slucaju, kod mene je 64GB i moze snimiti nekih 7-8 sati sadrzaja doduse kod mene nije xiaomi kamera ali sumnjam da i ona pravi nesto plaho manje snimke
slika ¦ slika
Avatar
Philby
VIP Član
Postovi: 759
Pridružen/a: 07. stu 2017, 14:43
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi, 66 kW
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 156 puta
garage

Re: Koju kameru za auto?

Post Postao/la Philby »

Zadnja utičnica ima konstantnih 12V i kad je izvađen ključ, ali nisam nikad probao je li vezana direktno na akumulator i može li raditi duže od pola sata dok ne aktivira economy mod. Nju ionako nikad ne koristim, a bilo bi zgodno provući i kablove ispod da se skoro i ne vide.

Za karticu nije toliki problem jer bi bilo dosta i da radi par sati, više me interesuje koliko struje vuče da ne isprazni akumulator ako je zaboravim isključiti dan-dva kad nikuda ne idem.
Odgovori

Natrag na “In car Entertainment”