WipNav jos malo pa gecrkt, valjda nece ;)

Audio/video oprema u Vašem automobilu
Odgovori
Avatar
Woof
Aktivan član
Postovi: 86
Pridružen/a: 05. pro 2015, 02:43
Lokacija: Do
Vozim: Peugeot 3008
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

WipNav jos malo pa gecrkt, valjda nece ;)

Post Postao/la Woof »

Kao sto rekoh, neki problemi se javljaju, gremlini se aktivirali.

Desava mi se cesto u voznji da se WipNav sam ugasi pa opet upali, sklopi se pa se opet otvori. Nekada samo to odradi pa nastavi normalno, ali se desilo par puta da se resetuje totalno, cak se prebaci na francuski jezik i ponisti se sat i datum.
Ponekad se to desi kad predjem preko neravnine na putu ili ubrzam ili usporim, ali ponekad i bez razloga.
Takodje mi se par puta desilo da ugasim auto, navigacija se sklopi uredno, onda zatvorim vrata, vadim nesto iz gepeka i kad zalupim vrata od gepeka, navigacija se sama upali i otvori se ekran i pocne svirati radio (a radio inace se gasi cim ugasim auto i izvadim kljuc).
Desavalo mi se da vozim satima bez prestanka bez ikakvih problema, a takodje i da se upali i ugasi 5 puta u deset minuta dok trknem negdje u prodavnicu ili tako nesto.

Pa se pitam da nije nesto kao flet kabal kod prijasnjih telefona na preklapanje, da je zbog otvaranja i zatvaranja ekrana nesto popustilo pa se gubi kontakt. Da li moze biti do akumulatora, nije nikada mijenjan, sada mu je vec osma godina, vidjao sam kod prijatelja da auta polude kad ih zeza akumulator. Inace me ne zeza akumulator.

Dakle, WipNav obicni, RNEG se mislim zove takodje, Harman Becker, detaljnije sam opisao u postu 'WipNav eksperiment', da ne ponavljam.
Avatar
saban071
Početnik
Postovi: 11
Pridružen/a: 22. stu 2016, 14:52
Lokacija: Nowhere
Vozim: 30008
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0
garage

Re: WipNav jos malo pa gecrkt, valjda nece ;)

Post Postao/la saban071 »

Probaj staviti zadnji software, mozda pomogne
https://www29.zippyshare.com/v/fMxrVLq8/file.html

How to install it :

- Copy the contents of the ZIP (file "headunit" and file "hbupdate.def") to the root of a blank SD card
- Insert the SD card into the vehicle drive and start your vehicle
- The system detects the firmware and installs it automatically
- Warning affraid, it's a good 1/2 hour long and it is important not to turn the engine off during the update
Avatar
Woof
Aktivan član
Postovi: 86
Pridružen/a: 05. pro 2015, 02:43
Lokacija: Do
Vozim: Peugeot 3008
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: WipNav jos malo pa gecrkt, valjda nece ;)

Post Postao/la Woof »

Razmisljao sam, imam taj firmware ali ga nisam nikada instalirao.
Mada, vise mislim da je do hardvera...
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: WipNav jos malo pa gecrkt, valjda nece ;)

Post Postao/la mara- »

I meni se to više čini hardverski problem, ne vjerujem da će mu softverska nadogradnja pomoći.
Avatar
Woof
Aktivan član
Postovi: 86
Pridružen/a: 05. pro 2015, 02:43
Lokacija: Do
Vozim: Peugeot 3008
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: WipNav jos malo pa gecrkt, valjda nece ;)

Post Postao/la Woof »

Je l' niko nije imao slican problem?
Kad stignem ovih dana otici cu onda do ove neke radnje koja se bavi elektronikom raznom, mozda oni budu imali kakvu ideju.
Ne vjerujem da vrijedi ici u servis, odmah hoce da mijenjaju.
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: WipNav jos malo pa gecrkt, valjda nece ;)

Post Postao/la mara- »

Ma kakvi, ništa servis, to si sigurno u pravu. Vjerujem da bi se javio neko da je imao takav problem.
Avatar
sistemG16
Početnik
Postovi: 33
Pridružen/a: 04. ožu 2016, 09:18
Lokacija: Sarajevo
Vozim: Peugeot 308 1.6 e-HDi 112
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: WipNav jos malo pa gecrkt, valjda nece ;)

Post Postao/la sistemG16 »

meni se na istom RNEG2 sistemu dešava da kada je SD kartica unutra prilikom prvog kretanja da zaledi sve i resetuje se. Nekad "pročepi pa radi okej a nekad po par puta resetuje. Stavio sam drugu SD karticu i isto. Zato izvadim SD karticu i nema problema, kad zatreba vratim je
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: WipNav jos malo pa gecrkt, valjda nece ;)

Post Postao/la mara- »

Osim ako svaki put rastavljaš radio da vadiš karticu, to nije RNEG2 nego samo RNEG. :D
Avatar
Woof
Aktivan član
Postovi: 86
Pridružen/a: 05. pro 2015, 02:43
Lokacija: Do
Vozim: Peugeot 3008
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: WipNav jos malo pa gecrkt, valjda nece ;)

Post Postao/la Woof »

sistemG16 je napisao/la: 25. sij 2019, 17:21 meni se na istom RNEG2 sistemu dešava da kada je SD kartica unutra prilikom prvog kretanja da zaledi sve i resetuje se. Nekad "pročepi pa radi okej a nekad po par puta resetuje. Stavio sam drugu SD karticu i isto. Zato izvadim SD karticu i nema problema, kad zatreba vratim je
Izgleda da je i kod mene slicno.
Izvadio sam karticu i sad sve radi normalno vec nekoliko dana.
Nisam poslije ubacivao karticu.
Na kartici su mape iz 2016, one posljednje zvanicne, nisam nikada promijenio, cekam kvalitetne nove.

ALi ne znam da li da sad mijenjam karticu ili mijenjam firmware ili je ovo trenutno proradilo...
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: WipNav jos malo pa gecrkt, valjda nece ;)

Post Postao/la mara- »

Moguće je da je kartica odradila svoje i da trebaš novu. Ne znam koji ti je sada firmware, ali nova kartica zahtjeva ponovnu instalaciju ili istog ili novog firmware-a. Jer ako je kartica odradila svoje, nije je pametno klonirati, pa firmware mora ponovo da napravi particije.

U svakom slučaju, mislim da ćeš ostati bez kalibracije, a to ti utiče na eho kada pričaš sa nekim preko bluetooth. Mislim da si to već sada izgubio kada je kartica izvađena. Kalibracija se može odraditi samo u ovlaštenom. Ima i neki tutorijal preko MiraScript, ali ne francuskom.

Tek sad vidim, da li je tebi kartica naprijed na pločici, ili si rastavljao radio da je izvadiš? Ako nisi rastavljao, onda ova moja priča možda ne važi tebe, jer ono što sam napisao je za RNEG2, a RNEG može vaditi karticu bez rastavljanja radija.
Odgovori

Natrag na “In car Entertainment”