Savjet oko detailinga

Sam naslov kaze
Odgovori
ArminM
VIP Član
Postovi: 1204
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:02
Lokacija: Zavidovici
Vozim: Peugeot 307, audi a6 4f 3.0 tdi
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 17 puta
garage

Savjet oko detailinga

Post Postao/la ArminM »

Eh ovako, neki znaju a neki ne, pa da napisem. Kroz koji dan bi trebala poceti sa radom moja radnja. Rade se papiri i pripremam ostale stvari. Radi se p autopraonici u sklopu koje imam garazu zatvorenog tipa za dva vozila. U njoj ce se raditi projektori, folije, poliranja i te stvari. Ono sto mene zanima jeste vi kao ciljna skupina ljudi koji vode brigu o svojim autima. Konkretno me zanima kod pranja sta volite sta ne,cime perete aute, koje mirise koristite. Sta ocekujete kad odvezete auto na praonicu i slicno. Pitam to iz razloga sto zelim zadovoljiti svoje musterije odmah od starta, a najbolji primjer su mi ljudi kao vi, koji vole styling, detailing, vode racuna o svom autu

Sent from my HTC One X using Tapatalk
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Savjet oko detailinga

Post Postao/la ElComandante91 »

Neka je sa srećom!
Meni smeta kada peru i tockove i ostatak automobila sa jednom spužvom, i koriste jednu krpu za sve pa ostanu stakla muzgava. Najbolje je beskontaktno pranje pjenom.
Ne volim one sprejeve za plastiku koji daju sjaj i skupljaju prašinu.
Ne znam koliko košta ali bi ti predložio pranje parom. Vidim da je to sad veoma aktuelno, a radi mnogo dobro.
Clapton is God!
ArminM
VIP Član
Postovi: 1204
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:02
Lokacija: Zavidovici
Vozim: Peugeot 307, audi a6 4f 3.0 tdi
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 17 puta
garage

Re: Savjet oko detailinga

Post Postao/la ArminM »

Vidio sam i ja to s parom, ali ne usudjujem se jos na taj potez. Ovi savjeti oko sprejeva i toga me i zanimaju, jer nisam siguran sta raja voli a sta ne. Ono sto ce kod mene biti slucaj jeste da cu posebnim krpama, cak i posebnim sredstvima prati stakla, lim, felge. Isto tako i susenje ide krpama namjenjenim za to

Sent from my HTC One X using Tapatalk
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Savjet oko detailinga

Post Postao/la Phantom »

Nemoj samo prskati felge s nekakvom tecnoscu. Meni svaki put to urade pa ostanu tuzge i ljepljive budu, pa kuci trljaj pola sata da spadne. Sa srecom
Motion & Emotion
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Savjet oko detailinga

Post Postao/la ElComandante91 »

To se traži, cijenim da će biti malo skuplje al ekipa kao mi je voljna da izdvoji novac za to. Da skoro niko ne obrise unutrašnje dijelove vrata.
Clapton is God!
ArminM
VIP Član
Postovi: 1204
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:02
Lokacija: Zavidovici
Vozim: Peugeot 307, audi a6 4f 3.0 tdi
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 17 puta
garage

Re: RE: Re: Savjet oko detailinga

Post Postao/la ArminM »

Phantom je napisao/la:Nemoj samo prskati felge s nekakvom tecnoscu. Meni svaki put to urade pa ostanu tuzge i ljepljive budu, pa kuci trljaj pola sata da spadne. Sa srecom
Nema prskanja osim po gumama, odnosno na spuzvu pa istrljati samo gume. Jos nisam uzeo sredstvo za gume

Sent from my HTC One X using Tapatalk
ArminM
VIP Član
Postovi: 1204
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:02
Lokacija: Zavidovici
Vozim: Peugeot 307, audi a6 4f 3.0 tdi
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 17 puta
garage

Re: RE: Re: Savjet oko detailinga

Post Postao/la ArminM »

ElComandante91 je napisao/la:To se traži, cijenim da će biti malo skuplje al ekipa kao mi je voljna da izdvoji novac za to. Da skoro niko ne obrise unutrašnje dijelove vrata.
Ici cu na normalnu cijenu pranja od nekih 7km otprilike. Mislim da je to realna cijena s obzirom na preparate koje cu koristiti. Samponi su mi Nigrin, krpe profi. Imam i sprejeve za unutrasnjost ali cu to ostaviti radnicima kao zadatak da pitaju musteriju da li ce ga koristiti

Sent from my HTC One X using Tapatalk
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: RE: Re: RE: Re: Savjet oko detailinga

Post Postao/la ElComandante91 »

ArminM je napisao/la:
ElComandante91 je napisao/la:To se traži, cijenim da će biti malo skuplje al ekipa kao mi je voljna da izdvoji novac za to. Da skoro niko ne obrise unutrašnje dijelove vrata.
Ici cu na normalnu cijenu pranja od nekih 7km otprilike. Mislim da je to realna cijena s obzirom na preparate koje cu koristiti. Samponi su mi Nigrin, krpe profi. Imam i sprejeve za unutrasnjost ali cu to ostaviti radnicima kao zadatak da pitaju musteriju da li ce ga koristiti

Sent from my HTC One X using Tapatalk
Dobra cijena mislim da je u Do toliko. Tako je i najbolje da pitaju.
Clapton is God!
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Savjet oko detailinga

Post Postao/la kula »

Alergican sam da vidim da jednom spuzvom hoce oprati cijeli auto , znaci odmah bi mu ruke iz ramena iscupao :angry:
Takodje ne volim da saperu auto pa ga naspricaju nekom tekucinom kojoj se tek mikroskopskim pregledom otkrivaju tragovi pjene pa ga onda opet saperu i kazu kako je to beskontakno sredstvo za pranje. dosta je agresivno i cestim pranjem ostavljaju tragove na plastici , tj. pocne da blijedi itd
Takodje ne volim kada mi jelenskom kozicom hoce posusiti cijeli auto , a ne mikrofibrom.
Ali to sam ja i ne mora znaciti da su svi takvi . Zato ja auto perem i preko zime sam sebi bez obzira na vanjsku temperaturu , naravno od strane komsija , mame i zene imam dijagnozu da nisam normalan :D
Sto se kokpit spreja tice koristi ga uz dogovor sa vlasnikom , ja ga ponekad koristim samo na pragovima jer se oni ne mogu lijepo ocistiti dok ni na jednu drugu povrsinu ne koristim.
Sam znas sve o poliranju auta i znas sta stvara svirlove i od cega nastaju , koristi se tim svojim znanjem i uspjeh ce ti biti zagarantovan.
Eh da za gume koristi ribacu cetku da ih ocistis , vjeruj mi rezultat ce biti odlican a i musterije ce to cijeniti.

Sretno sa novim zanimanjem :good:
ArminM
VIP Član
Postovi: 1204
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:02
Lokacija: Zavidovici
Vozim: Peugeot 307, audi a6 4f 3.0 tdi
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 17 puta
garage

Re: Savjet oko detailinga

Post Postao/la ArminM »

Hvala svima na savjetima, zelim i dalje da cujem. Ovo do sad je pomoglo dosta, da rascistim sa nekim stvarima

Sent from my HTC One X using Tapatalk
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Savjet oko detailinga

Post Postao/la ElComandante91 »

Sad sam se sjetio da niko ali apslutno niko kedere ne maze glicerinom. To je zimi prava stvar, ja i ljeti radim i da znas da su kao novi
Clapton is God!
Avatar
andrej
VIP Član
Postovi: 752
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:41
Lokacija: Novi Sad
Vozim: 306 XT 1.6
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 39 puta
garage

Re: Savjet oko detailinga

Post Postao/la andrej »

Za kontrolnu tablu ti predlažem da kupiš vlažne maramice. Ja imam od proizvođača K2. Puno su bolje od spreja, fino očiste i ne daju onaj ružni sjaj.
Mislim da bi 2-3 maramice bile dovoljne za 1 auto. Kod nas ti pakovanje od 20-ak komada košta oko 2 EUR.
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Savjet oko detailinga

Post Postao/la kula »

:goop:
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Savjet oko detailinga

Post Postao/la Avicii »

Svaka cast na ideji i srecno pri pokretanju ovoga posla, nadam se da ce ti dobro ici :super:

Sto se mene tice, ja najvise auto perem kuci i u samousluznoj, ali evo mogu napisati par stvari. Kod nas u Trebinju ima dosta praona na kojima pranje i usisavanje kosta 7-8km, na samousluznim i jeftinije, ali najbolje pranje je na 2-3 mjesta na kojima taj tretman kosta 10km. Tu je uvijek guzva u koje god doba dana dodjes. Zasto? Kao prvo, ljudi su uigrani samo tako, ekipa su nekako.. drugo, koriste malo skuplje proizvode i za pranje i za gume, felge, enterijer i onda ne treba sumnjati u krajnji rezultat. Po meni, nemoj zaliti na tim proizvodima. To jeste pocetna investicija, ali se na kraju sve vrati i kroz kvalitet i kroz musterije, a i to kad se 'razblazi' ne izadje to bas puno po autu ;) Ganjaj ove likove sto to prodaju na veliko, sto razvoze autima, sigurno ces dobrih proizvoda naci po povoljnim cijenama.
Jbg, ja se jezim kad vidim da je neko namazao gume da sljaste ko od suncokretovog ulja.. ne volim kad vidim tablu skoro pa mokru od nekog spreja (ukus vanilija) Š klase.. jednostavno, nije to to. Tako da moj ti je prijedlog da u startu naviknes ljude na kvalitet (pa i cijenu ako treba podici marku-dvije), cijene ljudi ipak kad je sve tip top.
Srecno jos jednom! :drink:
Avatar
andrej
VIP Član
Postovi: 752
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:41
Lokacija: Novi Sad
Vozim: 306 XT 1.6
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 39 puta
garage

Re: Savjet oko detailinga

Post Postao/la andrej »

A jel ćeš raditi i ono zatamnjivanje unutrašnjosti farova? Pa da naletim kada budem kod kumova u Doboju....
Odgovori

Natrag na “Car Detailing”