Popravka ručice žmigavaca !

Avatar
srky_ug
VIP Član
Postovi: 561
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:41
Lokacija: Ugljevik
Vozim: Peugeot 307 karavan 1.6 16v
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0
Kontakt:
garage

Re: Popravka ručice žmigavaca !

Post Postao/la srky_ug »

Kenwood je napisao/la:Srky .... ništa nas ne košta da probamo ! :yes:
Gore nemože biti - samo bolje ! bonce
Vidi, ništa nemogu dok se malo ovo vrijeme ne popravi - ako se do tada ne snađeš .... ima da nabudžimo tu ručicu ! :good:
Evo i ovu moju ručku od 106-ice.... NIKAD nisam ni vidio, a rasklopio sam je i popravio za 2 h. Bitno je samo polako i sa strpljenjem.... heheheheheh :wii:
Tvoje je samo da nam kupiš po 2 piva i da se bacimo na posao - plaćanje zaboravi... ! :super:
Srky, dogovorit ćemo se kad ćemo to odraditi... opet kažem, ako u međuvremenu ne riješiš taj problem !?
:beer:
Vazi dogovoricemo se da to nekada odradimo :respect:
:beer: :beer:
Avatar
Kenwood
VIP Član
Postovi: 127
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:08
Lokacija: Bijeljina
Vozim: 407
Vozim: Peugeot 407 SW
Motor: 2.0 HDI 100 KW
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 9 puta
garage

Re: Popravka ručice žmigavaca !

Post Postao/la Kenwood »

Važi brate - tu sam da pomognem i ne begam' od toga ! :good:
Svakako znaš i gdje živim - malo prije Shoci-ja ! :D
Ne brini druže - uradit ćemo to, samo da se malo proljepša vrijeme i da ja izadjem iz nekih mojih obaveza :shlag:
:beer:
Avatar
tigar1982
VIP Član
Postovi: 363
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:45
Lokacija: BiH Živinice
Vozim: peuget 307 sw
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
garage

Re: Popravka ručice žmigavaca !

Post Postao/la tigar1982 »

Kenwood je napisao/la:Eeeee ... HVALA vam svima, drago mi je da vam se sviđa tema ! thanks :good:
Još će mi biti draže da nekom ovo pomogne (nedao bog) da mu se desi.... mada nema puno mudrolije oko ovoga i nekog posla - logika je najbitnija ! :yes:
Vjerovatno nisam dobro ojasnio u čemu je bio najveći problem u ovoj ručici, pa ću sada pokušati da ispravim tu grešku !? :D

Kolega - tigar1982....
Jedini problem je bio u onoj kuglici, jer je onaj kanalić (vidi na slici) oglodao i formirao u oblik "V" ! Kuglica je upala u taj kanalić i stalno bila u kontaktu .. i malo joj falilo da upali relej žmigavaca, a ne i žmigavce ! :yes:
A, isto tako su problem pravili i opiljci (strugotina) od te kuglice, oni su zapali u taj kanalić i stalno pravili spoj ! :good:
SREĆA pa ovaj kvar nije uzeo puno maha, pa se moglo srediti - zato preporučujem, ako primjetite ovakav kvar - ODMAH nešto preduzmite, jer posle nećete imati nikakvu soluciju da ovo sanirate ! :tuga:
Ja sam imao sa ovim i prije iskustava - što sebi, a što i mojim mušterijama .... tako da vam mogu dati savjet u vezi ovoga, a i što se tiče dosta stvari u vezi elektronike u autu ! :D
Sličan problem sam imao sa Fiat - Stilo... momak je došao sa sličnim problemom, ja raskopao ... vidio da nemam šta tu da čačkam i popravljam, jer je sve unakaženo ! Samo sam mu rekao da traži drugu ručicu - jer ta njegova više nije upotrebljiva ! :shlag:
Ako šta još bude nejasno - pitajte !? :good:

slika

slika
hvala druze na ponovnom opisu sad mi je malo jasnije :wii:
Avatar
tigar1982
VIP Član
Postovi: 363
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:45
Lokacija: BiH Živinice
Vozim: peuget 307 sw
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
garage

Re: Popravka ručice žmigavaca !

Post Postao/la tigar1982 »

gledam ove zadnje komentare srkija i kenwoda i mnogo mi je drago da ima ovakvih ljudi koji oce pomoci :handclap: svaka cast i da i ja kazem za sve moje postove gdje sam ja postavljao i nesto uspio uraditi i napraviti nudim i ja svoju pomoc naravno besplatno moze doci u obzir i po jedna :beer: jer svima nam je jasno koliko majstori uzimaju jos ako ti ne naprave nista e tek onda je problem

predlazem da se napravi jedna tema na principu pomaganja ugradnje zamjene itd mislim da ne bi bilo lose puzz
Avatar
Kenwood
VIP Član
Postovi: 127
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:08
Lokacija: Bijeljina
Vozim: 407
Vozim: Peugeot 407 SW
Motor: 2.0 HDI 100 KW
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 9 puta
garage

Re: Popravka ručice žmigavaca !

Post Postao/la Kenwood »

Kolega tigar1982 - drago mi je ako sam ti uspio pojasniti i pomoći oko ovih baxuznih ručica ! :bravo:
Ovo što se vidi na slikama što je kao zelene boje ... to je povećalo za sajdžije! :D
Ja inače sa tim radim ovako sitne stvari, a kao što vidiš nekada nataknem na kameru telefona i tako slikam ! :joj: lol
Druže, nikad nisam bio - ajd' da kažem škrt, po pitanju ovakvih stvari ! Ja sam 10 godina vozio samo japance i nikad ni jedna moja Mazda nije primirisala kod auto-mehaničara (osim reglaže trapa) :D sve sam ja popravljao i održavao !
nema te stvari na autu koju nisam smio rasklopiti, a čim je rasklapam znači da mi pravi problem i da idem na sve ili ništa ! :yes:
Majstorima ni dan-danas ne vjerujem, jer sam imao iskustva da mi majstor popravlja auto sa WD-40 i uzima 30 km. za ništa... i još mi se smije ! lol
Od tada sam riješio da se malo po malo edukujem preko interneta i sve upijam kao sunđer !
Prijateljima (ali stvarnim i dobrim mojim prijateljima) uradim dosta stvari za džabaka i nije mi žao - takav sam jbg. ! :good:
Ako mi vjeruješ - mene baš ispunjava kad napravim neku novu temu ovdje na forumu, sredim je da sve bude pregledno i još ako nekom pomogne - to je još ljepši osjećaj ! :bravo:
Jedino mi je nekad mrsko da slikam dok radim... ali jbg. - natjeram se na to i sjetim se foruma ! :joj:
Evo danas sam pripremio još jednu temu koja će možda i sutra biti postavljena.... a mislim da će većini ovdje biti od koristi ! :good:
Druže, HVALA ti na ovako lijepim riječima i podršci .... iskreno znači mi !
Lijep je osjećaj kad znaš da si nekome na neki način pomogao i šta više da je neko primjetio da želiš da pomogneš ! thanks
Ljudi, znate i sami da majstori "režu" po džepovima, meni je žao što sam veoma kratko u ovim vodama sa Peugeot automobilom, pa nemam puno iskustava sa njihovim motorima i nekim sitnicama, ali mislim da ću sledeće godine u ovo doba biti pun iskustava jer na ljeto rasklapam moju 106-icu komplet - enterijer kompletan napolje ! He, he, heee .... lol
Moram malo struju da prečešljam, tabla se skida, zaštita unutra i spolja, razne modifikacije i dorađivanja ... ma' HAOS - vidjet' ćete sve ovdje u Seriji 1. DIY ! :lovac:
Ovo mi je najveća mana - kad počnem da pišem, neznam prestati ..... :joj:
Ajd' ćao ! :mah:

Pozdrav za Tigra ! :respect: :beer:
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Popravka ručice žmigavaca !

Post Postao/la zulleee »

Hahha,nasmijao si me kad si rekao da i motor rasklapas,pa zar i njemu ne das mira :D ajde fino kada covjek zna sve da radi,a majstori kako koji,mada je vecina bezobrazna,ali se bez njih i ne moze 100% tako da se moraju trpiti :). I pohvale za inovacije :D
Avatar
Kenwood
VIP Član
Postovi: 127
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:08
Lokacija: Bijeljina
Vozim: 407
Vozim: Peugeot 407 SW
Motor: 2.0 HDI 100 KW
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 9 puta
garage

Re: Popravka ručice žmigavaca !

Post Postao/la Kenwood »

He, he, heee ..... Zulee - nedam ja ni motoru mira ! lol
Daj bože da nebude potrebe da i od Peugeota otvaram ... hehehehe lol
:D
Odgovori

Natrag na “DIY”