Ugradnja muzike u 106-icu !

Odgovori
Avatar
Kenwood
VIP Član
Postovi: 127
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:08
Lokacija: Bijeljina
Vozim: 407
Vozim: Peugeot 407 SW
Motor: 2.0 HDI 100 KW
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 9 puta
garage

Ugradnja muzike u 106-icu !

Post Postao/la Kenwood »

Da ne povjerujete da sam do juče vozio bez CD-plejera u autu ! :D
Uhhhh .. falilo mi je, al' šta ću - nisam htio da ubacim "Trandžu", sve dok nisam provukao komplet kablove za sve što treba !
Htio sam to sve da provučem i tek onda da "ušuškam" player u šupljinu gdje inače treba da stoji !
Ja sam malo "možda" staromodan po pitanju uređaja u autu, ali šta ću kad volim stariju tehniku ! :bravo:
Ako vjerujete, kod mene je CD-player "Kenwood"- KMD-PS971R ... Mini-Disc (zadnja serija sa MD-om) + CD-šanžer sa 6 CD-ova ! :D
Jeste da me nekad muka uhvati kad hoću nešto novo da snimim na MD. al' i u tome ima neke čari :respect:
Malopre sam završio štimanje pojačala i Woofer-a .... i mogu vam reći da će se 106-ica ubrzo raspasti ako budem češće ovako pojačavao !? :tuga:
Moram vam priznati da sam se dobro namučio da nađem šupljinu kuda da provučem kabal (+) - za pojačalo ! Našao dam mjesto ispod serva za kočnice - pa možda nekom pomogne ova slika. Ubacit ću koju sliku - da se vidi i taj rad, mada je sve ovo privremeno - dok ne realizujem novu ideju po pitanju muzike i ozvučenja u mojoj 106-ici ! Sve ovo planiram da ušuškam, i da vam otkrijem da se sve ovo u gepeku NIŠTA neće vidjeti, a biće tu ! lol :D
Uglavnom, u ovu temu ću ubacivati sve vezano za auto-akustiku u vezi Peugeota 106 !
Ako ko od vas ima bilo kakvo pitanje po pitanju auto-akustike... neka me slobodno ovdje u temi pita, kontaktira ili kako već hoće !?!
Za sada toliko od mene, ovo je ubačeno - čisto da me mine želja i da ne slušam samo motor dok vozim,a čim bude krenula realizacija novog projekta u vezi muzike - bićete u toku i postavljat ću sve ovdje u ovu temu !
Etoooooo ... Pozdraaaaaav za vas ! :good: :beer:


slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Ugradnja muzike u 106-icu !

Post Postao/la zulleee »

Bit ce rijetka 106 ca svakako :). Pratimo rad i jedva cekamo neko okupljanje a da naravno 106 ca bude spremna :D
Avatar
Kenwood
VIP Član
Postovi: 127
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:08
Lokacija: Bijeljina
Vozim: 407
Vozim: Peugeot 407 SW
Motor: 2.0 HDI 100 KW
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 9 puta
garage

Re: Ugradnja muzike u 106-icu !

Post Postao/la Kenwood »

Zullee - moja podrška ! :good:
Jooooj... druže, radio sam u dosta auta muziku, ali 106-ca je fenomen ... nigdje nemožeš prići, sve minijaturno !? lol
Da je rijetka jeste - jbt. niko nema ovdje na forumu sa Peugeot 106 - jel' moguće da sam ja jedini izrod !? :green:
Nema veze, sve što postavim, nekom će (nadam se) biti od neke koristi !
Jedva čekam da počnem raditi ovo što sam zamislio - po pitanju muzike u gepeku ... a, slučajno sam na net-u naletio na jednu malu sličicu i dala mi ideju za ovo ! :yes:
Sinoć sve montirao u gepek radi probe, i evo sad morao sve izvaditi - kupio sam novi šporet, pa ga moram nekako dovući .... heheheheeee - KOMA' brateeee :shlag: :lol:
Pozdrav Zulleee ! :beer:
:djesiba:
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Ugradnja muzike u 106-icu !

Post Postao/la kula »

odlican posao svaka cast :bravos:
Sada si jedan od rijetkih koji se moze pohvaliti da ima multifunkcionalni volan u 106-ici.
Jos sam poneko objasnjenje uz sliku i tada ce biti Diy potpun :good:
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Ugradnja muzike u 106-icu !

Post Postao/la zulleee »

Hahaha sporet je problem :D a naravno da ce pomoci,cim neko bude radio muziku kod sebe ovdje ce da gleda.
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5953
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Ugradnja muzike u 106-icu !

Post Postao/la Avicii »

Bice sigurno ko bombona ako ovako sve budes sredjivao ;)

Mogao si nam sad jedan klip sa ozvucenjem okaciti, kad je vec sporet odradjen :D
Avatar
Kenwood
VIP Član
Postovi: 127
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:08
Lokacija: Bijeljina
Vozim: 407
Vozim: Peugeot 407 SW
Motor: 2.0 HDI 100 KW
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 9 puta
garage

Re: Ugradnja muzike u 106-icu !

Post Postao/la Kenwood »

He, he, heeeee .... ništa brate bez šporeta ! lol
Ej, ljudi - možete li vjerovati da sam ubacio šporet bez problema i zatvorio gepek - lud'lo brate ! :neznam:
Ej, Kula - prije sam ja pisao po slikama - objašnjenja kako i šta, tako da nebi bilo loše da tu tradiciju i nastavim ! Bio sam u dilemi ali od sada ću tako i raditi ! :good:
Sad vam je jasno zašto mi je ovaj Nick ! lol
Jbg. volim Kenwood uređaje, extra zvuk, dizajn lijep i lijepo šljašte ! :zvizd:
Toliko sam navikao na ovaj daljinski što ide na volan - nemogu vam opisati - navikneš gdje je koje dugme i to je to !? :good:
Kvario mi se par puta ali popravim ja njega - nema njemu smrti bez čekića ! lol
Postavit ću i klip Avicii, mada se na njemu neće čuti kvalitet - možda snimim sutra ! :yes:
Ima tu još dosta posla, moram ubaciti negdje srednjotonce... basove i visokotonce imam postavljene..... pa da i skretnice ubudžim - sve mi stoji u kutiji, samo čeka da otopli ! :joj:
Ja volim kvalitet zvuka, a ne kao neki "ljaksofonderi" što mi dođu i hoće da im ugradim muziku, a od opreme samo donijeli Bass marke "First - Austrija" i neka kutija "Raskovani šifonjer" ... hehehehehe - UŽAS ! Daj ti njima samo da gruva i sve da se trese, a što oni ništa drugo ne čuju u pjesmi - ko' ga šiša ! :neznam:
Joooj... žao mi što nisam slikao šporet dok je bio u autu - :joj: :joj: :joj:
Bila bi dobra sprdnja na forumu .. hehehehe !
Šporet - forever :drive:
HVALA vam svima na pozitivnim komentarima - sila ste !
thanks
:beer:
Avatar
srky_ug
VIP Član
Postovi: 561
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:41
Lokacija: Ugljevik
Vozim: Peugeot 307 karavan 1.6 16v
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0
Kontakt:
garage

Re: Ugradnja muzike u 106-icu !

Post Postao/la srky_ug »

Odlicno odradjen posao ,svaka cast :good:
Obozavam ovakve teme oko muzike,postavljanja spajanja i na kraju slusanja kako to sve zvuci :zvizd:
U bn kad budem prvi put da ne zurim i da nisam u poslu zovem da poslusam kako to kod tebe zvuci a i da cujes i ti kod mene :respect:
Avatar
Kenwood
VIP Član
Postovi: 127
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:08
Lokacija: Bijeljina
Vozim: 407
Vozim: Peugeot 407 SW
Motor: 2.0 HDI 100 KW
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 9 puta
garage

Re: Ugradnja muzike u 106-icu !

Post Postao/la Kenwood »

Thanks Srky burazeru !
Ma, ovo mi je više rutina... mada ovo što sam bukvalno "nabacao" u gepek - ne liči ninašta, ali neka ovako dok počnem praviti ......................... ajd' da vam otkrijem - tzv. "Duplo dno" !
:slin:
I ovu dasku moram da sredim, vise kablovi ispod daske, protegli se do dna gepeka !? :joj:
Znači ti si isti kao i ja !? Ja sam počeo da ugrađujem muziku u auta (privatno) od 2000 g.
Iskreno, najdraže mi je kad nekom radim FULL muziku, riknem čitav dan i na kraju PROBA !
Najdraži dio, kad šteluješ pojačalo, kanale i odvrneš da se sve trese - UF ! :wii:
Ja se čudim kako mi komšije do sada nisu doveli muriju - svaka im čast na strpljenju ... hehehehe :joj: lol
Jbg.Srky, nemogu se sa tobom porediti ... kod tebe je BAŠ FULL !
Ja sam imao EXTRA muziku ali sam je morao dati uz auto - jer auto niko nije htio da kupi zbog kubikaže... faktički ga muzika prodala ! :green:
Moram nabaviti drugi Bass i malo jače pojačalo ... nije loše ni ovo al' "treba mi" (jesam bolesnik) :D
Evo da ubacim koju sliku, da vidite kako sam napravio dasku u gepeku i Woofer za moju prvu Mazdu 626 !
Ovo je bilo - čini mi se 2006 g. Al je ovo drmalo, kvalitet zvuka - vrhunski, a zvučnika sam nadžidžao u nju 19 kom. u sistemima i naravno 2 pojačala (moralo je jbg) ! :D :lovac:

slika

slika

slika
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Ugradnja muzike u 106-icu !

Post Postao/la ElComandante91 »

Svaka čast, samo nastavi ovako. :bravos: thanks
Clapton is God!
Avatar
Kenwood
VIP Član
Postovi: 127
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:08
Lokacija: Bijeljina
Vozim: 407
Vozim: Peugeot 407 SW
Motor: 2.0 HDI 100 KW
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 9 puta
garage

Re: Ugradnja muzike u 106-icu !

Post Postao/la Kenwood »

ElComandante91 - jesi vidio koji sam ja bolesnik !?? lol
Ja sam jedva vadio ovaj Woofer iz gepeka - težak kao sam đavo ! :yes:
HVALA ti na podršci, biće još svega ovdje u temi DIY - jbg. čovjek se rodi sa ovim i voli da čačka oko ovih stvari, tako da to meni nije nikakav problem ! :yes:
Častit ću ja vas često sa nekim novim idejama i realizacijama - svašta ćete vi vidjeti ovdje u seriji 1. ! :good: :green:
thanks
Pozdrav za SVE forumaše ................ :kidam:
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5953
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Ugradnja muzike u 106-icu !

Post Postao/la Avicii »

Auuu brate sta je ovo.. pa dje ces ovo prodat sunce ti :facepalm:
Jesi ovo ti pravio kutiju?
Avatar
Kenwood
VIP Član
Postovi: 127
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:08
Lokacija: Bijeljina
Vozim: 407
Vozim: Peugeot 407 SW
Motor: 2.0 HDI 100 KW
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 9 puta
garage

Re: Ugradnja muzike u 106-icu !

Post Postao/la Kenwood »

Jesaam druže, ja sam je osmislio i pravio - kompijuterski izračunao litražu za ova 2 Kenwood bass-a koji su 700 Watt. Pik-power-a, a oko 700 watt. RMS-a zajedno ! :yes:
Kupio sam ih nove, platio ih 2006 g. 300 km.
Šta da radim, kad sam imao auto koje niko nije htio, Mazda bila 2,2 ccm. 85 kw. a registracija došla do 650 km. :shlag:
Morao sam se riješiti tog auta, dok sam bio momak,mogao sam je registrovati, e kad je došlo dijete 2010 g. nemože se više odvojiti za auto ! :tuga:
Mazdu je prodala muzika - ništa drugo !
Doduše, ja sam ovaj Woofer prije prodaje prepolovio i napravio 2 kom. tako da sam i zaradio na njima... heheheheh ... lol
Tu sam malo ućario ... al' mi žao svega, jer sam baš vrhunski odradio i po dimenzijama !
Ma ko' ga šiša Avicii .... meni nije nikad bio problem napraviti dobru kutiju za Bass... imam program u komp-u za litražu i iskustva oko drvenarije (to sam nasledio od oca) i samo pičim ! :respect:
Od iverice i madein japana - da ti napravim šta hoćeš ... hehehehe :good:
Samo će mi sada biti problem da napravim ovo što sam zamislio, otkrio sam vam u prošlom post-u šta hoću da pravim, znači "Duplo dno" u gepeku Peugeota ! Sve da bude u patosu gepeka.... tu će biti komplet oprema (zimska i ljetna) na sredini će biti Bass (on me muči), sa desne strane će biti pojačalo i CD-šanžer ! Kad otvoriš gepek, samo će se vidjeti zvučnik u dnu, a biće poklopci sa lijeve i desne strane koje će dizati hidraulični amortizeri ! :D
Muči me ovaj moj JBL. - samo za njega ću morati iskrojiti madein japan 1.50 cm. daščurinu, radi dobrog zvuka, a ovo ostalo će biti od iverice debljine nepunih 1 cm. !
Moram dobiti na kvalitetu zvuka Bass-a, to me jedino muči, jer mi program izbacuje veću litražu kutije ! :joj:
Evo vam slika... na osnovu koje sam dobio ideju, samo što ću je ja uraditi (da ne pretjeram) - nenormalno bolje ! :D


slika

Ova mala sličica mi je promijenila komplet ideju što se tiče muzike u Peugeot 106 !
Auto je stvarno malo, gepeka ima stvarno malo... i još da ja roknem ovaj moj Bass JBL. od 12 inch. .... e onda jebiga ! lol
Ovih dana treba da dobro izmjerim dimenzije - koliko mi treba materijala i da mi momci u "Intergaj" ovdje u BN. isjeku komad iverice i da onda ja ukrajam, sklapam i tapaciram !
Ja se nadam da će to sve lijepo ispasti... znam sebe jbg. radim kako treba i bez fušeraja... zato me ljudi i vole i hoće da im radim oko auta - mada u mom komšiluku ima momak koji dosta duže radi od mene oko muzike, potkovan je znanjem više od mene.... aliiiii - nema estetiku, a to kod mušterija dosta znači ! :245:
Evo vidi kakva je bila kutija od tog Woofera kad sam je tek izrezao i zašarafio - moja majka kad je vidjela (bog da joj dušu prosti) - rekla : "Sine, pa ti praviš sanduk u gepeku" ! he, he, heeee ...
slika

slika

Malo je lošiji kvalitet slike, tada su bili telefoni VGA - kamera, ovu sliku začas ubacih, a kad trebam ovu sad da ubacim od 5 MP.- načekam se ... pravooooo ! :shlag:

Samo obrati pažnju kako je legao iza zadnjeg naslona - u milimetar.... nezgodno je potrefiti ugao za to, ali eto - ja sam slučajno uspio ! :neznam:

slika

slika
Brate mooooj .... duša me boli za ovim zvučnicima, nove sam kupio - ali morao sam ih dati uz auto ! :tuga: :tuga: :tuga: :tuga: :tuga: :tuga: :tuga: :tuga:
:beer:
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Ugradnja muzike u 106-icu !

Post Postao/la zulleee »

106 ce da odskace od puta na kraju :D.
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5953
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Ugradnja muzike u 106-icu !

Post Postao/la Avicii »

E svaka ti dala, odlicno si ga uknapovao.. fabrika kunem ti se. :respect:
Steta sto su otisli, al ne sumnjam da ces opet nesto slicno ugraditi ;)
Odgovori

Natrag na “DIY”