Ukrajanje i postavljanje posude za brisače na Peugeot 106 !

Odgovori
Avatar
Kenwood
VIP Član
Postovi: 127
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:08
Lokacija: Bijeljina
Vozim: 407
Vozim: Peugeot 407 SW
Motor: 2.0 HDI 100 KW
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 9 puta
garage

Ukrajanje i postavljanje posude za brisače na Peugeot 106 !

Post Postao/la Kenwood »

Pozdrav društvo - nije me dugo bilo, moram priznati ! sleep
Evo jedna naizgled jednostavna stvar .... ali bgm. napatilo me dok sam osmislio kako ovo da izvedem ! puzz
Iskreno, nisam ni znao koliki je nedostatak kada ti na autu fali posuda za brisače !
Bio sam prinuđen da stavim bilo kakvu što prije, ali je dosta nezgodno ukrojiti posudu od drugog auta - kao što je ova moja od VW. ili Audi - pojma nemam !
lol
Uz malo muke, nije loše ispalo ... morao sam dobro da je uvučem u blatobran, jer su gume 15-ke i češale bi od bocu prilikom motanja točkova !
Još jedan problem je bio - kako napraviti da sipam tečnost u bocu, a da nemoram skidati točak ... :neznam:
S obzirom da se boca morala pomjeriti maximalno što dalje od točka - nastao je problem, kako sipati tečnost i iskoristiti fabričku rupu u blatobranu !?
Tu mi je odlično poslužilo gumeno savitljivo crijevo od veš mašine, sa kojim sam uspio da iskombinujem način sipanja tečnosti ispod haube !
Jbg. kad se nadjete u škripcu, svakakve ideje vam padaju na pamet ... pa čak i dijelovi od veš mašine da se koriste u auto industriji ! :D

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
(Evo je - pršćeeeeeeee ... na sve strane ) :D

Pozdrav za sve moje forumaše !
:respect:
:beer:
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Ukrajanje i postavljanje posude za brisače na Peugeot 106 !

Post Postao/la Avicii »

Sta bi sa tvojom originalnom posudom, je li isto tu dodje? Dobro si smislio ovo za crijevo, bukvalno se i ne vidi.. svaka cast :handclap:
Avatar
Kenwood
VIP Član
Postovi: 127
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:08
Lokacija: Bijeljina
Vozim: 407
Vozim: Peugeot 407 SW
Motor: 2.0 HDI 100 KW
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 9 puta
garage

Re: Ukrajanje i postavljanje posude za brisače na Peugeot 106 !

Post Postao/la Kenwood »

Avicii, ja kad sam kupio ovo auto - nije prošlo malo pođem za Mitrovicu !
Bila je zima, bljuzgavica ..... naiđe mi u susret neki šleper i zapljusnu me blatom !
Pritisnem ti ja kao sretan desnu ručicu da poprskam šajbu, kad ono "Ćorak" - nema vode, zujanja ni brisači da rade !?? puzz :neznam:
Upalim brisače onako po brzinama, razmrljam blato po šajbni i onda nastavim vožnju na slijepo, jer nisam ništa vidio !? lol
Kad sam došao kući, pogledam na internetu gdje njemu stoji posuda, zavirim u desni blatobran, a ono samo presječeno crijevo i nema ništa drugo !
Kupim na otpadu posudu sa motorićem i džek sa malo kabla za 10 km. :D
To je garant skinuto još u Svajcarskoj, jer su stavljene15-ke gume, i distanceri od 20 mm. i smetala posuda prilikom motanja točkova !
Fabrička posuda je duplo manjaod ove, a gdje joj je nosač - 100 % je smetala točku !
Ja sam napravio nosač za ovu posudu i pomjerio je još prema naprijed u blatobranu !
Nisam ništa dodatno bušio, već sam je ukrojio na postojeće šarafe u blatobranu ! :yes:
Zato sam morao da izmislim nešto kako da sipam tečnost u posudu, jer ona više ne stoji gdje je projektovana, a da skidam točak kad treba sipati tečnost - e, tek tada bi se ranio ! lol
Zato sam postavio rebrasto crijevo od veš mašine i dobio odgovarajuću krivinu od fabričke rupe - do posude ! :good:
Mislio sam ja nju da postavim negdje u motorni prostor, ali nije bilo šanse - sve popunjeno !? :zvizd:
Opet sam se raspisao - ajooooj ....... :drink:
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Ukrajanje i postavljanje posude za brisače na Peugeot 106 !

Post Postao/la zulleee »

Hahahahah :D Do sada najbolji Diy :D :D Ovo auto ko kupi nece se ni za 100 godina moci nacuditi inovacijama :D
Odgovori

Natrag na “DIY”