Problem sa otkljucavanjem/zakljucavanjem

Avatar
Oparic
Početnik
Postovi: 18
Pridružen/a: 28. srp 2016, 11:55
Lokacija: Zenica
Vozim: Peugeot 206 1.4 16V
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Problem sa otkljucavanjem/zakljucavanjem

Post Postao/la Oparic »

Pozdrav svima,

Nisam jos uspio da predstavim lava, ali cu u skorije vrijeme, sad mi treba malena pomoc.

Naime, imam problem sa otkljucavanjem/zakljucavanjem. Kljuc uredno radi, otkljucava/zakljucava; podeseno je da se automatski vozilo zakljucava kada starta, i to je sve OK.

Ali, cesto, kada se otvore suvozaceva (desna) vrata, on poludi. Sam skljoca, otkljucava se/zakljucava se. Nekad jedanput, dva puta, a nekad bezbroj puta, i naravno, sam prestane.

Kada se uredno zakljuca kljucem, nema problema. U cemu bi mogla biti kvaka?! Trebam u medjuvremenu da provjerim kablove, mozda i oni zezaju, hmm.

Napomena: izvinjavam se adminu, moderatoru, ako sam slučajno upisao/otvorio temu, tamo gdje nije mjesto - novi sam, nadam se da postoje tolerancije. :p

Hvala!
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Problem sa otkljucavanjem/zakljucavanjem

Post Postao/la Phantom »

Jesi probao reset BSI

Poslano sa mog T03 koristeći Tapatalk
Motion & Emotion
Avatar
Oparic
Početnik
Postovi: 18
Pridružen/a: 28. srp 2016, 11:55
Lokacija: Zenica
Vozim: Peugeot 206 1.4 16V
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Problem sa otkljucavanjem/zakljucavanjem

Post Postao/la Oparic »

Phantom je napisao/la:Jesi probao reset BSI

Poslano sa mog T03 koristeći Tapatalk
Nisam se ranije sjetio, evo upravo sam odradio, pa ćemo vidjeti ponašanje. Do sada, ovih par minuta je OK. Javim šta bude.

Hvala!
Avatar
Oparic
Početnik
Postovi: 18
Pridružen/a: 28. srp 2016, 11:55
Lokacija: Zenica
Vozim: Peugeot 206 1.4 16V
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Problem sa otkljucavanjem/zakljucavanjem

Post Postao/la Oparic »

Nažalost, opet se isto dešava. Otvoriš suvozačeva vrata, on se otključa - zaključa, zaključa - otključa. Morat ću da pogledam kablove, spojeve itd.
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Problem sa otkljucavanjem/zakljucavanjem

Post Postao/la kula »

Brava ili kablovi na suvozackim vratima...

Poslano sa mog Lenovo A536 koristeći Tapatalk
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Problem sa otkljucavanjem/zakljucavanjem

Post Postao/la Phantom »

Ako te smeta, iskljuci zakljucavanje u voznji :D

Poslano sa mog T03 koristeći Tapatalk
Motion & Emotion
Avatar
kreha2
VIP Član
Postovi: 644
Pridružen/a: 10. ruj 2016, 13:53
Lokacija: Stolac
Vozim: 206
Motor: 1.4i 55kw
Ima zahvala: 93 puta
 pohvaljen: 48 puta
garage

Re: Problem sa otkljucavanjem/zakljucavanjem

Post Postao/la kreha2 »

Mozes iskljucit automatsko zakljucavanje u voznji samo se onda nikad nakanit da popravis...bar je u mom slucaju tako

Poslano sa mog GT-I9195 koristeći Tapatalk
Avatar
Oparic
Početnik
Postovi: 18
Pridružen/a: 28. srp 2016, 11:55
Lokacija: Zenica
Vozim: Peugeot 206 1.4 16V
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Problem sa otkljucavanjem/zakljucavanjem

Post Postao/la Oparic »

Samo malo, hocete reci ako bi se deaktiviralo zakljucavanje u voznji, (mislimo na tu opciju), tada bi problem u jednu ruku bio rijesen!?

Danas mi je digao tlak. Otvois vrata, i dok su otvorena, ona se 100x otkljucaju - zakljucaju, pihh.
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Problem sa otkljucavanjem/zakljucavanjem

Post Postao/la Phantom »

Pa kada bi deaktivirao ne bi se zakljucavalo/otkljucavalo osim dok ti to ne uradis. Sad ne znam dal je isto kod tebe al mislim da samo dugo drzis dugme za zakljucavanje (u vozilu ne na daljinskom) i deaktiviras/aktiviras opciju

Poslano sa mog T03 koristeći Tapatalk
Motion & Emotion
Avatar
Oparic
Početnik
Postovi: 18
Pridružen/a: 28. srp 2016, 11:55
Lokacija: Zenica
Vozim: Peugeot 206 1.4 16V
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Problem sa otkljucavanjem/zakljucavanjem

Post Postao/la Oparic »

Phantom je napisao/la:Pa kada bi deaktivirao ne bi se zakljucavalo/otkljucavalo osim dok ti to ne uradis. Sad ne znam dal je isto kod tebe al mislim da samo dugo drzis dugme za zakljucavanje (u vozilu ne na daljinskom) i deaktiviras/aktiviras opciju

Poslano sa mog T03 koristeći Tapatalk
Baš ću i to da probam, pa da vidimo sve varijante. A velike su šanse da je brava poludjela, i radi šta hoće. Provjerim, javim.

Hvala. :mah:
Avatar
Oparic
Početnik
Postovi: 18
Pridružen/a: 28. srp 2016, 11:55
Lokacija: Zenica
Vozim: Peugeot 206 1.4 16V
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Problem sa otkljucavanjem/zakljucavanjem

Post Postao/la Oparic »

Ovdje ce se definitivno morati malo vise ispitivati. Deaktivirano i automatsko zakljucavanje nakon kretanja, ali opet isto.
ArminM
VIP Član
Postovi: 1204
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:02
Lokacija: Zavidovici
Vozim: Peugeot 307, audi a6 4f 3.0 tdi
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 17 puta
garage

Re: Problem sa otkljucavanjem/zakljucavanjem

Post Postao/la ArminM »

Skines tapacirung, i iskljuci dzek iz brave i testiraj sta ce se desit. To ti je brava poludila 100%
Mozda je u spoju, mozda je kabal napukao il nesto tako,moze bit bilo sta. U krajnjem slucaju zamijeni elektronski dio brave, ali prvo provjeri jel bas to to

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
Avatar
Oparic
Početnik
Postovi: 18
Pridružen/a: 28. srp 2016, 11:55
Lokacija: Zenica
Vozim: Peugeot 206 1.4 16V
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Problem sa otkljucavanjem/zakljucavanjem

Post Postao/la Oparic »

Nisam toliko upoznat generalno sa radom, tj., principom rada ovih elektronskih điđa.
Skidao sam danas tapacirung, iskljucivao đek, radi ostatak brava normalno. Bice da je ova poludila, bice da je neki elektronski dio na njoj zijanio, pa cemo vidjeti da nadjemo kakvu zamjensku. :-)

A svakako, trebam zamijeniti i obje vanjske brave, odnosno cilindre.
Avatar
Oparic
Početnik
Postovi: 18
Pridružen/a: 28. srp 2016, 11:55
Lokacija: Zenica
Vozim: Peugeot 206 1.4 16V
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Problem sa otkljucavanjem/zakljucavanjem

Post Postao/la Oparic »

Obzirom da tema nije zatvorena, a ni ja nisam riješio problem, da nastavim.

Naime, ponovit ću, riječ je o zaključavanju/otključavanju vozila (peugeot 206, benzin 1.4, 16v). U nekim momentima auto nije moguće zaključati, odnosno nakon zaključavanja i škljocanja, vozilo se ponovno otključa (iste sekunde). Kada se to dešava, na ekranu blinka upozorenje za otvorena vozačeva (lijeva) vrata, pali se - gasi, svjetlo. Prvobitno sam mislio da mi je problem sa desnom bravom (suvozačeva strana), ali sam zamijenio bravu, i sve se isto dešava. Druga stvar je ta, da suvozačeva strana bukvalno ne reaguje. Tačnije, kada se vozilo zaključa, i brava na suvozačevoj strani biva zaključana, no međutim, kada se otvori (s unutrašnje strane), ona samo otključa sebe, odnosno ta vrata - funkciju na ostale brave ne šalje, i ne pali svjetlo. Koliko sam shvatio i testirao, nije problem u bravi, desnoj, jer se obje (desne - stara i nova) isto ponašaju. Skinuo tapacirung, isto se dešava. Kada zaključam auto (na blef upali zaključavanje), mehaničkim putem (rukom) probam otključati sa suvozačeve strane, i ta brava se otključa, ali ne šalje informaciju da i ostale otključa. Je l' ima ko kakav sličan problem?!
Avatar
arnes_sa
VIP Član
Postovi: 127
Pridružen/a: 20. sij 2018, 16:21
Lokacija: Sarajevo
Vozim: Peugeot 308 1.6 eHDI 82kW 2013.god.
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 19 puta
garage

Re: Problem sa otkljucavanjem/zakljucavanjem

Post Postao/la arnes_sa »

Prvo si napisao da ti javlja da su vozaceva vrata otkljucana a ti si mijenjao bravu na suvozacevim. Da probas i s bravom na vozacevim vratima.

Ja sam imao isti problem na mom pezou 206 i prodao sam ga takvog. Kada hocu da zakljucam zatvorim sva vrata osim zadnjih iza vozaca i onda rukom zakljucam iznutra vozaceva vrata, aktivira se centralna brava i sve mi zakljuca. Onda zatvorim i zadnja vrata i to je to, bude sve zakljucano.

Na sadasnjem 307 imam skoro pa isti problem (ocito me hoce to s bravama) i planiram kad se malo vrijeme popravi da cackam oko brave i vidim sta je problem. Ako do tad rijesis problem javi sta je bilo da ne "lutam".

Poslano sa mog MI MAX 2 koristeći Tapatalk
Odgovori

Natrag na “Općenito”