AFC MODUL, ŽMIGAVCI

Odgovori
Avatar
harispug307
Početnik
Postovi: 28
Pridružen/a: 31. svi 2018, 23:39
Lokacija: Tuzla
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 2 puta
garage

AFC MODUL, ŽMIGAVCI

Post Postao/la harispug307 »

Pozdravljam sve koji ovo čitaju.
Problem je slijedeći...
Kupio sam skoro oeugeot 307 sw 2006 gp, 1.6 80kw
U prvih oar dana nisam primjetio da ima problem ali nakon toga sam shvatio slijedece:

Kada ne vozim auto (kada miruje pa pogasi displej kilometar sat i sve) nakon slijedeceg otkljucavanja i prve pobude desa a se da blinkaju zmigavci standardno ono par puta ali nakon toga nastavljaju blinkati brze nego uobičajno i blinkaju nekad 20, nekad 30, a najvise sam izbrojao oko 86 puta, nema pravila kada ce stati. U tom trenutku dok blinkaju cuje se iz ovog modula afc da stekce, klikce nesto. Da li bilo ko zna u cemu je stos, nekad blinka i 5 kilometara u voznji dok se ne ugasi nema pravila ali u slucaju dok blinka ukljucim neki od zmigavaca i sve radi uredno a staje to blinkanje i nakon gasenja zmigavca nastavlja iritirajuce blinkanje
slika
Avatar
nvram
Napredan član
Postovi: 187
Pridružen/a: 15. lip 2019, 22:33
Lokacija: Brcko
Vozim: 307 1.6 16v LPG
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 48 puta
garage

Re: AFC MODUL, ŽMIGAVCI

Post Postao/la nvram »

Probaj prvo BSI reset proceduru,moglo bi da rijesi a nikakav problem nije uraditi.
Kucaj na google ili youtube ima bruka linkova na tu temu.
Avatar
harispug307
Početnik
Postovi: 28
Pridružen/a: 31. svi 2018, 23:39
Lokacija: Tuzla
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 2 puta
garage

Re: AFC MODUL, ŽMIGAVCI

Post Postao/la harispug307 »

Odradio sam bsi reset ali nikakvog pomaka nazalost. Javljam se prvo ovdje da ne bi bilo nesto bezveze pa da platim 50tak maraka, da vidim moze li se sta rijesiti... Hvala u svakom slucaju
Avatar
liaar
VIP Član
Postovi: 749
Pridružen/a: 10. svi 2017, 08:46
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Peugeot 308 2018
Motor: 1.5 BlueHDI 96kW
Ima zahvala: 140 puta
 pohvaljen: 128 puta
garage

Re: AFC MODUL, ŽMIGAVCI

Post Postao/la liaar »

Da to nije problem sa ručicama, vrlo često znaju otići na 206/307
slika
Nothing is true; everything is permitted.
Avatar
harispug307
Početnik
Postovi: 28
Pridružen/a: 31. svi 2018, 23:39
Lokacija: Tuzla
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 2 puta
garage

Re: AFC MODUL, ŽMIGAVCI

Post Postao/la harispug307 »

Nije drug, isprobano. Iz nekog razloga taj modul dobije pobudu nakon bilo kakvog signala i nakon mirovanja auta. Cin se otkljuca, kad je otkljucan cim se otvore vrata i onda rekeji u modulu rade cuju se ali zasto to ne bih znao reci
Avatar
nvram
Napredan član
Postovi: 187
Pridružen/a: 15. lip 2019, 22:33
Lokacija: Brcko
Vozim: 307 1.6 16v LPG
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 48 puta
garage

Re: AFC MODUL, ŽMIGAVCI

Post Postao/la nvram »

A jel to ustvari modul za rad zmigavaca,jel isto klikce kad upalis sva 4 zmigavca na prekidac?
Ako je to modul zmigavaca onda njega kontrolise BSI i vjerovatno on daje te komande da rade kad ne treba.
Ako si vec probao reset proceduru onda pogledaj da ti ne ulazi voda u auto i po BSI pa pravi neki spoj,bilo je i tih slucajeva.
BSI je ispod volana sa lijeve strane.
Ako nije ni to onda najbolje da ides do nekog autoelektricara koji radi francuze.
Avatar
harispug307
Početnik
Postovi: 28
Pridružen/a: 31. svi 2018, 23:39
Lokacija: Tuzla
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 2 puta
garage

Re: AFC MODUL, ŽMIGAVCI

Post Postao/la harispug307 »

Kako sam ja shvatio modul žmigavaca i ima veze sa kukom jer kad se dodatno naka i kuka regulise i te dodatne sijalice... On u trenucima kada blinka ubrzano tad ukljucim sva 4 ili samo lije i ili desni radi kako treba cik iskljucim opet blinka po svom, hbala drug morat cu do elektricara ali sam se svakako nadao da je neko imao tu frku pa da ovako nesto saznam
Avatar
harispug307
Početnik
Postovi: 28
Pridružen/a: 31. svi 2018, 23:39
Lokacija: Tuzla
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 2 puta
garage

Re: AFC MODUL, ŽMIGAVCI

Post Postao/la harispug307 »

Riješeno je, ako neko bude imao sličan problem na dijagnostici je prijavljivao nedozvoljen pristup automobilu, tj alarm je bio problem. Nikave naznake niti bilo što da ima fabrički alarm, neko je nekad prije odsjekao sirenu tako da su samo zmigavci radili od alarmasamo to ostalo. Hvala
Avatar
nvram
Napredan član
Postovi: 187
Pridružen/a: 15. lip 2019, 22:33
Lokacija: Brcko
Vozim: 307 1.6 16v LPG
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 48 puta
garage

Re: AFC MODUL, ŽMIGAVCI

Post Postao/la nvram »

Hvala za javljanje rjesenja.
Pojasni samo kako si rijesio,odsjekao i taj modul ili neki drugi prefinjeniji nacin? :)
I ako sam dobro skontao taj modul ima auto samo koje ima fabricki alarm ili ima na svakom 307?
Avatar
harispug307
Početnik
Postovi: 28
Pridružen/a: 31. svi 2018, 23:39
Lokacija: Tuzla
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 2 puta
garage

Re: AFC MODUL, ŽMIGAVCI

Post Postao/la harispug307 »

Uspjelo je nakog gašenja dijagnostikom mada smo bili skeptični. Ugašen alarm na dijagnostici i sva sreca ne dasava se vise, ako ne daj bože počne opet morat cemo traziti automat alarma da se igramo dalje. Ovo je vezano samo za fabrički alarm, ja eto nisam ni znao da ga imam neko je to čeprko prije nego je došao kod mene
Avatar
sheky
VIP Član
Postovi: 946
Pridružen/a: 21. tra 2017, 22:28
Lokacija: Brcko
Vozim: Peugeot 307sw
Ima zahvala: 800 puta
 pohvaljen: 202 puta
garage

Re: AFC MODUL, ŽMIGAVCI

Post Postao/la sheky »

Sad mi naumpade-hoće oni migat ubrzano kad naglo zakočiš-vjerovatno su i sa ABS -om povezani!
wicked red
Avatar
Philby
VIP Član
Postovi: 759
Pridružen/a: 07. stu 2017, 14:43
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi, 66 kW
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 156 puta
garage

Re: AFC MODUL, ŽMIGAVCI

Post Postao/la Philby »

Pri naglom kočenju ili zaustavljanju/sudaru se pale svi žmigavci kao znak upozorenja, ali i to je samo opcija koj aktiviraš dijagnostikom.
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”