Zadnji amortizer

Odgovori
Avatar
Bcdc
Aktivan član
Postovi: 77
Pridružen/a: 02. vel 2018, 10:01
Lokacija: Brcko
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 1 put
garage

Zadnji amortizer

Post Postao/la Bcdc »

Poz ljudi, prije mozda nekih 4 mj sam zamijenio zadnji lijevi amortizer. Problem je bio taj kao da nije vracao i imao je tup udar prilikom prelaska preko lezecih, neravnina...opruga normalno drzi. Eh sad sa novim amortizerom imam isti problem bas se osjeti tupi udar kao da ne vraca. S obzirom da sad majstori ne rade, mada nije ni hica neka ali me interesuje, da li je moguce da nov amortizer ode u roku 4 mj ili je problem u necem drugom.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: Zadnji amortizer

Post Postao/la mara- »

Provjeri da nisu spale one kao plastične navlake na amortizeru, one lupaju užasno iako nikada ne bi rekao.
Avatar
nvram
Napredan član
Postovi: 187
Pridružen/a: 15. lip 2019, 22:33
Lokacija: Brcko
Vozim: 307 1.6 16v LPG
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 48 puta
garage

Re: Zadnji amortizer

Post Postao/la nvram »

Potpisujem.
Ni sam nisam mogao vjerovati kako te zastitne plastike lupaju i vjerovatno si dzaba mijenjao amortizer.
Nemoj da te zavara na prvi pogled da je ok kad pogledas,kod mene na autu kad je auto na zemlji one stoje naizgled ok u gornjem polozaju ali kada se auto digne na dizalicu onda spadnu dole same ili im malo fali.
Ja sam to rijesio tako sto mi je majstor zavrnuo po jedan samonarezujuci saraf kroz tu plastiku i kroz onu kao solju amortizera na vrhu i nema vise lupanja.
Avatar
Bcdc
Aktivan član
Postovi: 77
Pridružen/a: 02. vel 2018, 10:01
Lokacija: Brcko
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: Zadnji amortizer

Post Postao/la Bcdc »

Nije do toga sigurno, ne znam kako da objasnim. Auto kad predje preko lezeceg ili onih mali bijelih kao lezecih, napravi tupi udar koji se bas osjeti u autu, nema da amortizuje udar, vec ta strana kao poskoci malo. I bas sam na tu stranu stavio kistru sa alatom i bas se dosta cuje da kistra poskoci prilikom prelaska i nije mi bas stabilan kad udjem malo brze u krivinu.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Avatar
nvram
Napredan član
Postovi: 187
Pridružen/a: 15. lip 2019, 22:33
Lokacija: Brcko
Vozim: 307 1.6 16v LPG
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 48 puta
garage

Re: Zadnji amortizer

Post Postao/la nvram »

Kod zadnjeg trapa nema puno mudrosti.
Imas oprugu,amortizer i selene i to su glavni dijelovi koliko ja znam.
A ovo sto ti opisujes je klasican simptom loseg amortizera.
A nisam bas razumio,jel ti bilo ok 4 mjeseca pa sad se opet desava isto ili ni zamjena nije pomogla?
Ako je bilo ok 4 mjeseca onda je crko amortizer ponovo ma koliko to cudno zvucalo,jesi gledao da nije mastan, kvalitet dijelova kod nas je vrlo upitan tako da nista ne cudi.
Avatar
Bcdc
Aktivan član
Postovi: 77
Pridružen/a: 02. vel 2018, 10:01
Lokacija: Brcko
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: Zadnji amortizer

Post Postao/la Bcdc »

Bilo je ok tih 4 mj. Amortizer je placen nekih 50 i nesto KM nov. Nije mastan, jedini kad skinem mogu provjerit bas u kakvom je stanju. Ovaj stari sto je bio nije nikako vraco, sroz se sabio. Imam god dana garancije. Ma sigurni je do njega nema sta, al eto ne moze covjek bit pametan. Izgleda da je najbolje kupit polovan i sigurno ce duze trajat od ovog smeca sto prodaju po radnjama

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Avatar
nvram
Napredan član
Postovi: 187
Pridružen/a: 15. lip 2019, 22:33
Lokacija: Brcko
Vozim: 307 1.6 16v LPG
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 48 puta
garage

Re: Zadnji amortizer

Post Postao/la nvram »

Ako je bilo ok 4 mjeseca onda nema sta da se konta.
Koji si "brend" uzeo?
Ja sam nekad zimus mijenjao prednji,drugar mi dao neki Monroe i drzi se jos mada nema tu vise pravila sta je dobro a sta ne.
Cak po meni je bolje ici na neke manje navikane proizvodjace i opet nema pravila.
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: Zadnji amortizer

Post Postao/la mara- »

Ako imaš neki tehnički da testira amortizere otiđi da ti provjere, počasti ih. Reći će ti tačno u procentima kakav je amortizer.
Sasa D
VIP Član
Postovi: 814
Pridružen/a: 17. stu 2015, 21:23
Lokacija: Brcko
Vozim: 5008 (T87E; 2009–2016)
Motor: 2.0hdi 110kw
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 112 puta
garage

Re: Zadnji amortizer

Post Postao/la Sasa D »

Ja sam imao konstantno kuckanje u zadnjem trapu na 407 sw i sve smo živo pregledali i sve je navodilo na amortizer.Odem kod majstora skine taj stavi gasni drugi polovan i isto se dešava.Ponovo sve pregledaju i opet sve navodi na amortizer.Majstor donese uljni i stavi i riješen problem.Kod gasnih postoji neka opruga unutra i tu vremenom dobije lufta i kucka kad je izvučen.Kad su ga skinuli ne možeš da primjetiš da je do njega.
Kod tebe je sigurno stradao amortizer, čim je do sad sve bilo ok.Imaš garanciju pa ga reklamiraj.
Avatar
cdusan
Napredan član
Postovi: 313
Pridružen/a: 17. vel 2019, 21:26
Lokacija: Loznica
Vozim: 307
Vozim: Peugeot 307 2.0 hdi
Motor: 2.0 hdi
Ima zahvala: 346 puta
 pohvaljen: 112 puta
garage

Re: Zadnji amortizer

Post Postao/la cdusan »

Proveri i one nosače auspuha, kod mene je to lupalo sa leve strane kad predjem preko ležećeg
Avatar
Bcdc
Aktivan član
Postovi: 77
Pridružen/a: 02. vel 2018, 10:01
Lokacija: Brcko
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: Zadnji amortizer

Post Postao/la Bcdc »

nvram je napisao/la:Ako je bilo ok 4 mjeseca onda nema sta da se konta.
Koji si "brend" uzeo?
Ja sam nekad zimus mijenjao prednji,drugar mi dao neki Monroe i drzi se jos mada nema tu vise pravila sta je dobro a sta ne.
Cak po meni je bolje ici na neke manje navikane proizvodjace i opet nema pravila.
Neka marka Daco

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Avatar
nvram
Napredan član
Postovi: 187
Pridružen/a: 15. lip 2019, 22:33
Lokacija: Brcko
Vozim: 307 1.6 16v LPG
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 48 puta
garage

Re: Zadnji amortizer

Post Postao/la nvram »

Nikad cuo.
A i cijena nije nista posebno niska,mislim da si za te pare mogao uzeti i nesto bolje.
Ja sam prednji platio oko 80km a zadnji je inace dosta jeftiniji.
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”