Grijaci sjedista Peugeot 307

Odgovori
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Grijaci sjedista Peugeot 307

Post Postao/la anel007 »

evo danas pokusao skinuti sjediste i posto nisam mogao naci sarafciger za one zvijezde odustao ali nekako na jedvite jade sam raskopcao djekove da vidim u cemu bi mogao biti problem

koliko sam vidio na oba sjedista se neko igrao sa instalacijom jer je na oba ovaj plavi djek sa avicieve slike (na slici vise plavi i zeleni jedan do drugog) ko polomljen, uopce nema ove crne trake gdje se spajaju zice sa djekom nego je to oblijepljeno izolirkom ali koliko sam vidio sve se normalno moze spojiti, i kod mene nisu plava i smejda zica nego zuta i zuto/narandjasto pa ne znam postoji li sansa da je neko ko se s tim igrao obrnuo redosljed zica i kako uopce to ispitati, za sto je uopce plavi djek i mogu li ja napraviti kakav belaj ako zamjenim mjesta zicama u djeku, ili da ukinem skroz djekove i spojim direktno zicu na zicu, nesto ne bih da napravim veci belaj nego sto jest puzz puzz

slika
slika ¦ slika
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Grijaci sjedista Peugeot 307

Post Postao/la kula »

Jedan od tih djekova je za airbag dok je drugi sa steker pojasa , e sada koji je zasto ne znam puzz
Ne bih se ja igrao sa zamjenom rasporeda zica.
Uporedi raspored sa avicijevom slikom .

Ako su djekovi ok zasto bi spajao zicu za zicu.

To oko airbaga bas i nije za prckanje :neznam:
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Grijaci sjedista Peugeot 307

Post Postao/la anel007 »

jbg igram se bukvalno sa bombom pa zato i pitam da li neko zna, a usporedjivao sam dok sam je to sve bilo iskljuceno i problem je u bojama, kod njega su druge boje zica nego kod mene

elem sto se djekova tice sad sam listao, plavi i zeleni su airbag, a ovaj na slici iza bijeli je za pojas
slika ¦ slika
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5953
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Grijaci sjedista Peugeot 307

Post Postao/la Avicii »

Ma da, nije se zajebavat sa tim.. pogledaj samo spojeve zica i vrati sve na mjesto.. mozda treba samo naprskati malo kontakte na tome ili tako nesto. Ne znam stvarno.. :neznam:
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Grijaci sjedista Peugeot 307

Post Postao/la anel007 »

znam da se nije zajebavati, jbg cisto reko da vidim je li do ovog ali vjerujes djekovi su cisti ko suza, spojevi gdje su zice takodje sjaje se ko srebro tako da nesto ne vjerujem ni sam da je do njih

nekad davno kad sam ga kopcao na diagbox dijagnostiku pisalo je da je greska za vozacevu stranu ali nije pisalo tacno je li u sjedistu ili ona zavjesa gore u plafonu, ko ce mu ga znati a i ne smeta vala toliko, kad upalim pisne dva-triput i samo et sto sija svo vrijeme na instrumentalci

vjerujem da bi elektricar koji mi je popravljao rucice (covjek radio kao elektricar 10 godina u bloku haman, sad je isto elektricar ali za renoe, bar se tako prica koliko sam ja raspitao za njega) za cas mogao popraviti ovo ali ne vjerujem da bi i on bez dijagnostike koja tacno pokaze odakle smrdi to radio, a vala i ne daju mi se pare sad za ovo, dosta je francuz maraka pojeo dok sam mu mehaniku doveo u red
slika ¦ slika
Avatar
Crn1
Napredan član
Postovi: 157
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Zrenjanin
Vozim: Peugeot 307 1.4 HDi ; 2.0 HDi 16v
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Grijaci sjedista Peugeot 307

Post Postao/la Crn1 »

Kad smo vec kod grejaca sedista, jos jedno pitanje za razmisljanje :) Suvozacev grejac jako sporo ili slabo greje. Vozacevo sediste je toplo u roku od recimo 2-3 min i tada je potrebnu iskljuciti grejac jer ce u suprotno postati pretoplo :) a suvozacevom treba duplo duze da sediste postane malko. Dakle suvozacevo sediste se duplo sporije greje, a ne moze cini mi se ni priblizno da ugreje kao vozacevo.

Posto ne znam kako funkcijonisu ti grejaci, jel moguce da je recimo jedan grejac crkao, a drugi radi ili slicno (ako recimo u sedistu ima dva grejaca :) )
Avatar
nvram
Napredan član
Postovi: 187
Pridružen/a: 15. lip 2019, 22:33
Lokacija: Brcko
Vozim: 307 1.6 16v LPG
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 48 puta
garage

Re: Grijaci sjedista Peugeot 307

Post Postao/la nvram »

Naletih na ovu temu pa me malo zainteresovalo.
Otkako sam kupio 307 ne rade mi ovi grijaci sjedista iako na prekidacu svijetli lampica a kad ga ukljucim cuje se relej ispod sjedista da cakne ali nema grijanja.
Na suvozacevoj strani je neko otkacio prekidac od konektora iz nekog razloga, nisam jos probao da ga ukljucim dok ne ispitam makar da li su grijaci ok.
Koliko sam shvatio iz price da su grijaci smedja i siva zica a 2 zute su senzor ?
Da li ovaj senzor ima samo ulogu za grijace ili ima veze i sa airbagom?
A neko je spomenuo da i naslon ima grijac isto a nisam skontao jel imaju posebne zice za sjedalo i za naslon ili su samo redno spojeni pa ako crkne jedan ne radi ni drugi ?
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Grijaci sjedista Peugeot 307

Post Postao/la kula »

Grijac u naslonu je vezan za grijac na sjedalu pa ako on ne radi ne radi ni u naslonu. Senzor prisutnosti putnika nema veze sa grijacima koliko sam ja shvatio , a pitanje je koliko dobro . Uglavnom kada sam istrazivao za te grijace jer ni meni ne rade uzrok je sto pukne zica unutar samoga sjedista pa zbog toga i ne rade a da bi se doslo do kvara mora se sjediste dobro razvaliti pa je sada pitanje kako ce sve to izgledti kada se sastavi...

Poslano sa mog SM-A505FN koristeći Tapatalk

Odgovori

Natrag na “Kvarovi”