407 - problemi sa servom i elektronikom

Zaključano
Avatar
nedimbih
Početnik
Postovi: 3
Pridružen/a: 29. tra 2016, 14:11
Lokacija: nn
Vozim: nn
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

407 - problemi sa servom i elektronikom

Post Postao/la nedimbih »

zdravo svima
novi sam ovdje. nedavno sam uzeo 407 2.0 hdi automatic i imam nekoliko sitnih problemčića pa bi mi trebali savjetii

nakon sto sam uzeo auto primjetio sam da nekad, pri brzom ulasku u lijevu krivinu i pri kretanju iz mjesta pod jacim gasom i sa volanom smotanim u lijevo, gasi mi se servo. fakticki ugasi se sekundu dvi pa se upali. zanima me da li je neko imo sličan problem i kako je to riješio. ja sam ga vozio majstoru i nije mi uspio pronač ništa u sistemu, tipa da fali ulja da curi il sl.

drugi problem je sto mi stalno javlja da su mi sijalice neispravne, iako su ispravne. javlja mi da su mi neispravne maglenke, kad dam desni zmigavac javi mi da mi ne radi zadnje desno svijetlo od kocnice, a kad pritisnem kocnicu javi mi da mi ne radi jedan desni zmigavac. cuo sam price da je to standardno kod pezoa pa me zanima imal neko rijesenje za to tipa da se iskljuci provjera sijalica.
bio sam dobio savjet da probam te sijalice zamijenit sa orginalnim osram, philips i sl i to sam uradio al je opet sve isto.

imam i 2 problemcica sa senzorima
jedan je sa senzorom za kisu. senzor radi samo sto mi pali brisac tek kad su stakla skroz mokra i kad se vise ne vidi kroz njih. po mom misljenju trebalo bi se cesce palit. fakticki ja ga sad sam stalno palim kad treba pojedinacno brisanje. vozio sam ga u pežoov servis u zenici i rekli su mi da je mozda senzor star pa da je do toga.
kako je kod vas? da li se pali kad su stakla skroz mokra il se pali cim se malo smokre stakla?

drugi problem je sa senzorom za zatvaranje vozacevih vrata. nekad misli da su vrata otvorena. i kljucanje mu postane cudno. sam se otkljucava i zakljucava. nece da se zakljuca i sl. kad otvorim vrata sam se zakljuca, il se zakljuca pa odmah i odkljuca. nekad jednom, nekad vise puta.

naravno tu je i fap. javlja mi depolution system faulty. vozio sam ga majstoru i kaze da je fap u redu i da mu nista ne fali. ja ga ipak kontam uklonit pa me zanima, vidio sam ovdje na nekim temama da su to neki uradili i da im je potrošnja opala pa me zanima za koliko opadne potrošnja. kolka je bila prije a kolka je poslije.

hvala svima na odgovorima ;)
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: 407 - problemi sa servom i elektronikom

Post Postao/la kula »

Pozdrav Nedime , molim te da ispostujes pravila foruma da nam se prvo predstavis u temi predvidjenoj za to i da profil popunis kako treba i da lijepo ispises sve sto se trazi a ne da pises "nn" pa ces onda da dobijes odgovore na sva pitanja koja si postavio
Zaključano

Natrag na “Općenito”