Savjeti pri kupovini P407

Odgovori
Avatar
hejzl
Početnik
Postovi: 2
Pridružen/a: 20. kol 2016, 01:46
Lokacija: Bihać
Vozim: Ja hodam
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Savjeti pri kupovini P407

Post Postao/la hejzl »

Pozdrav. Pridruzio sam se forumu neki dan,evo ova sad tema je iskljucivo radi savjeta o kupovini auta. Drugo auto je bilo nepotrebno,ali otac mi ode raditi u njemacku i vozi auto sa sobom pa mi je ponudio ili da mi ostavi ovo auto a da sebi kupi drugo,ili da ovo vozi sa sobom a meni kupi drugo. E pa meni je za oko zapeo peugeot 407 . Vozio se dosta puta u njemu,izgled lijep,unutra komforan i sve,fakat mi se svidja. Pa bih vas zamolio kao starije,iskusnije da mi date par savjeta. Kakav je 407 inace za odrzavanje (1.6 ili 2.0 ) ,je li prevelik za mene kao za pocetnika, jesu li mu dijelovi teski za pronaci ( inace dosta prica cujem o tome i svi govore bjezi od pezoa sto dalje , al ja zapeo ko idiot za njega). Koji bi vas prijedlog bio, da li da kupimo 407-icu za mene, ili da uzmem ocevu golf 6-icu.
Izvinjavam se na duzini teksta,mozda cak nema ni veze s vezom,ali cijenio bih vasu pomoc i korisne savjete u vezi kupovine. Hvala unaprijed :)
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Savjeti pri kupovini P407

Post Postao/la Avicii »

Moj ti je savjet da vozis ono sto se tebi svidja, ako si u mogucnosti normalno. Jeste malo duze auto za pocetnika, ali polako dok se malo ne uhodas i nece biti problema. Sto se dijelova tice, sve ti je dostupno, sto novo sto polovno. Javice se vec neko od vlasnika 407 sa detaljnijim savjetima ;)
Avatar
ro.OXy'
VIP Član
Postovi: 935
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:54
Lokacija: Busovača
Vozim: Peugeot 307 SW
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 19 puta
garage

Re: Savjeti pri kupovini P407

Post Postao/la ro.OXy' »

Nemoj vagena za zivu glavu. lol
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Savjeti pri kupovini P407

Post Postao/la zulleee »

Kod 407 ce se dosta bolje pokazao 2.0 motor.Tako da ti preporucujem 2.0 a ne 1.6 motor. Auto ce ti biti veliko neko vrijeme na pocetku kasnije vidis da ima i vecih auta i jednostavno se naviknes. Nije tesko naci 407 cu sa zadnjim parking senzorima,pa i to je preporuka. Sto se tice nekih slozenijih stvari na njemu tu povedi mehanicara,a i gledaj da kupis auto od domacina,od svercera je tesko naci dobro auto.
Primjera radi kod mene je 2.0 motor a kod dajdze je golf 4 SDI. I kada smo radili veliki servis za njegovo auto 5 godina starije oko 70-100 KM je servis bio skuplji.

Ja ga imam 3 cu godinu i nikada nisam imao neki kvar(najskuplje sam mijenjao hladnjak klime,ali to nije do pezoa).Zezalo me i nekoliko sitnica koje su se lako sredile i nisu bile nikakav kvar. Za te pare tesko ces nac auto koje ce vise dati od 407 ce. A i ako je vjerovati ncap euro testu iz sigurnosti ima jednu zvjezdicu vise nego bmw e60.
Zadnja izmjena: zulleee, dana/u 24. kol 2016, 15:13, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Savjeti pri kupovini P407

Post Postao/la Phantom »

Motion & Emotion
Avatar
Struja
VIP Član
Postovi: 1114
Pridružen/a: 03. sij 2016, 01:12
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 5008
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 35 puta
garage

Re: Savjeti pri kupovini P407

Post Postao/la Struja »

Sto bi rekli sve je lutrija na sta ces naletiti,407 mladjih godista je uglavnom nakrcan opremom i ima parking senzore i naprijed i nazad,dugovjecniji i jeftiniji za odrzavanje je motor 2.0,pogotovo onaj novije generacije od 103kw,takodjer malo je skuplji za odrzavanje na prednjem trapu,pogotovo famozne kugle koje su kvalitetnije 97km komad kvalitetnije u ovlastenom su nekih 200 i nesto KM komad...Udobnost je na nivou,ali s obzirom na velicinu nema bas pozitivno iskoristen prostor u unutrasnjosti,ima nekih svojih mana,ali je jos uvijek atraktivan iako puni preko 12 godina od izlaska na trziste...

1921
Avatar
saraf74
Napredan član
Postovi: 209
Pridružen/a: 28. vel 2016, 17:54
Lokacija: Prnjavor
Vozim: Peugeot 508
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 8 puta
garage

Re: Savjeti pri kupovini P407

Post Postao/la saraf74 »

Da se pridruzim temi posto imam peugeot 407 2.0 vec 3 godine izdesavalo mi se svasta na njemu ali auto je za mene opet extra od udobnosti,potrosnje a i cijepa cestu tako da neces pogrijesiti ako ga kupis ali pazi kad budes kupovao prvo kreni od fap filtera u kakvom je stanju pa onda dizne i zamajac.Mozda mu je mana prednja strana tacnije preglednost naprijed ali dobijes osjecaj vremenom i pazi na trotoare i slicno posto je naprijed nizak da nebi zakacio branikom,sretno sa kupovinom i pitaj slobodno sta te jos interesira.
Avatar
GazdaPaja
Iskusan član
Postovi: 435
Pridružen/a: 17. tra 2016, 01:26
Lokacija: Banja luka
Vozim: peugeot 307
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 3 puta
garage

Re: Savjeti pri kupovini P407

Post Postao/la GazdaPaja »

Juce gledao jednu 407,2.0 hdi ,navigacija ,el sicevi,parking senzori. Itd. Nije losa,al sta sam primjetio nekako me nije odusevila ubrzanjem ,tj ono ljepljenje. Npr passat 5+ 130 ks ogromna razlika u potezanju. E sad jel to normalno ili? I primjetio sam da se pobrljavio onaj ekran sto pokazuje kilometre na kontrolnoj tabli.

Послато са HTC Desire 816 уз помоћ Тапатока
Avatar
mumi
Početnik
Postovi: 24
Pridružen/a: 26. svi 2016, 08:54
Lokacija: Banja Luka
Vozim: Peugeot 307 2.0hdi 100kw
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Savjeti pri kupovini P407

Post Postao/la mumi »

Sad zavisi koje je snage masina, ako je ona 100 kw masina trebao bi potegnuti, pa taman i da je pretovaren. A sto se tice tog "braljavljenja", jbg to moze svasta biti, ali kao sto je hiljadu puta napisano ovdje na forumu najbolje ga je spojiti na komp, jer ces tada jedino znati nesta vise... poz
Avatar
GazdaPaja
Iskusan član
Postovi: 435
Pridružen/a: 17. tra 2016, 01:26
Lokacija: Banja luka
Vozim: peugeot 307
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 3 puta
garage

Re: Savjeti pri kupovini P407

Post Postao/la GazdaPaja »

Sad sam se bas uvjerio kako potegne. Gledao sad neki al je automatik onaj sa 4 brzine i fino potegne.

Послато са HTC Desire 816 уз помоћ Тапатока
Avatar
mumi
Početnik
Postovi: 24
Pridružen/a: 26. svi 2016, 08:54
Lokacija: Banja Luka
Vozim: Peugeot 307 2.0hdi 100kw
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Savjeti pri kupovini P407

Post Postao/la mumi »

Ne znam kakvi su im automatski mjenjaci, ali onako na prvu mi se 4 brzine cini malo, narocito na nekom otvorenom putu....
Avatar
GazdaPaja
Iskusan član
Postovi: 435
Pridružen/a: 17. tra 2016, 01:26
Lokacija: Banja luka
Vozim: peugeot 307
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 3 puta
garage

Re: Savjeti pri kupovini P407

Post Postao/la GazdaPaja »

Pa i ja to kontam. Sa njihovim mjenjacima bas nema nikakvog iskustva.

Послато са HTC Desire 816 уз помоћ Тапатока
Avatar
Struja
VIP Član
Postovi: 1114
Pridružen/a: 03. sij 2016, 01:12
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 5008
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 35 puta
garage

Re: Savjeti pri kupovini P407

Post Postao/la Struja »

4 brzine nije malo,problem je kvalitet tj dugotrajnost...Kod nas je moguce samo kupiti cijeli mjenjac u ovlastenom,ne prave ga,a cifre su vece od vozila koje kupujes...
Ima majstora za automatike valjda dobrih za ne daj Boze... Meni su uopsteno rekli da ih izbjegavam...
Odgovori

Natrag na “Općenito”