Peugeot 407 automatik informacije

Odgovori
Avatar
GazdaPaja
Iskusan član
Postovi: 435
Pridružen/a: 17. tra 2016, 01:26
Lokacija: Banja luka
Vozim: peugeot 307
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 3 puta
garage

Peugeot 407 automatik informacije

Post Postao/la GazdaPaja »

Nisam znao gdje da napisem ,pa evo ovako ako moze. Interesuje me imam ponudu za zamjenu za peugeot 407 2.0 hdi 2005 god automatik,pa me interesuje kako su se pokazali automacki mjenjaci kod te serije auta ? Ako ima ko kakvog iskustva,kvarovi ,na sta treba paziti . Hvala

Послато са HTC Desire 816 уз помоћ Тапатока
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Peugeot 407 automatik informacije

Post Postao/la ElComandante91 »

Ja bih generalno zaobišao, ako se ne varam taj automatik ima samo četiri brzine.
Kolega @Saledoboj ima model sa automatskim mjenjačem pa će ti on i najviše znati da kaže.
Clapton is God!
Avatar
GazdaPaja
Iskusan član
Postovi: 435
Pridružen/a: 17. tra 2016, 01:26
Lokacija: Banja luka
Vozim: peugeot 307
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 3 puta
garage

Re: RE: Re: Peugeot 407 automatik informacije

Post Postao/la GazdaPaja »

ElComandante91 je napisao/la:Ja bih generalno zaobišao, ako se ne varam taj automatik ima samo četiri brzine.
Kolega @Saledoboj ima model sa automatskim mjenjačem pa će ti on i najviše znati da kaže.
Hvala Komadanteslika . Svako iskustvo dobro dodje.

Послато са HTC Desire 816 уз помоћ Тапатока
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Peugeot 407 automatik informacije

Post Postao/la zulleee »

Cuo sam da je automatik sa 4 brzine dobar,i ako se moze birati da se uzme taj sa 4 brzine. I mene je cudilo sto samo 4 brzine,ali to je sve dobro uskladjeno sa motorom,sa intervalom brzine itd. Moja preporuka ako je auto dobro i ako mjenjac nije vec otisao da ne bjezis od toga.
Avatar
saledoboj
Početnik
Postovi: 48
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:42
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Peugeot 407 automatik informacije

Post Postao/la saledoboj »

Kod mene je 2.0 HDI 4 brzine, kod mene je auto 6 godina nikad nije bilo problema sa mjenjacem. Ulje jos nisam dirao, a ne znam ni da je li prethodni vlasnik mjenjao ulje. Poznanik ima istog ovakvog 2007 cini mi se 6 brzina automatik. Generalno ako je auto dobro ja bih ga kupio, automatik ces najbolje testirati ako ga ostavis na nekom manjem brdu i kad pustis kocnicu on bi sam morao krenuti, o ravnici da ne govorim. U voznji pogledaj kako salta brzine i kako ih vraca i to je to.
Odgovori

Natrag na “Općenito”