Pregled trapa...

Odgovori
Sasa D
VIP Član
Postovi: 814
Pridružen/a: 17. stu 2015, 21:23
Lokacija: Brcko
Vozim: 5008 (T87E; 2009–2016)
Motor: 2.0hdi 110kw
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 112 puta
garage

Pregled trapa...

Post Postao/la Sasa D »

Već duže vrijeme mi nešto kucka na prednjem trapu i odem kod 2 majatora i dignu mi auto na dizalicu i pregledaju trap i kažu sve je ko bombona ne treba ništa mijenjati. Ja razočaran jer znam da je nešto otišlo na trapu. Odem kod trećeg majstora digne auto na dizalicu i otkrije da d stabilizator kucka,ali kaže da treba i da ga pogleda na kanalu jer bez kanala ne može na dizalici ave da ispita. Spisti ga na kanal i nafje da su mi seleni lafeta stradali. E sad ko će to zamijeniti. Jedni kažu treba most skidati ruke 100km,drugi 3 sata posla 80km meni to bi skupo i potražim trećeg majstora. Nazovem servis objasnim šta treba i momak kaže 40km za ruke. Dijelove platim oko 100km i ruke 40km i auto zategnuto ko praćka.
Poenta priče ne može se samo na dizalici dobro pregledati trap, mora ići i na kanal!
Avatar
dejca
Aktivan član
Postovi: 137
Pridružen/a: 28. stu 2017, 07:27
Lokacija: Leskovac SRB
Vozim: Peugeot 307 HDI 2.0 66kw Karavan
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta
garage

Re: Pregled trapa...

Post Postao/la dejca »

Mora na kanal jer neke anomalije se otkriju kada je trap pod opterećenjem, kao recimo šelje amortizera.
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Pregled trapa...

Post Postao/la Avicii »

Ziva istina! Svaka cast na tekstu/konstataciji

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: Pregled trapa...

Post Postao/la dino »

Tako sam ja nedavno mijenjao prednje amortizere, bila akcija, gratis zamjena. Momak mi zamijeni i one aksijalne ležajeve na vrhu a ostavi tzv. šolje, kaže dobre su. Nakon nekoliko dana pođe škripati preko ležećih i nekakvih anomalija na našim cestama. Dva puta mu išao i govorio da je problem u amortizerima, njemu nije bilo jasno do čega je, pa je predložio da promijeni gornji nosač motora jer je bio loš. E kada sam se naljutio tada je uzeo da detaljno pregleda i zamijeni šolje, opet gratis ruke i poslije nije škripalo.
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Odgovori

Natrag na “Općenito”