Turbina ...?

Odgovori
Avatar
daki30
Aktivan član
Postovi: 93
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:53
Lokacija: Glamoč
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Turbina ...?

Post Postao/la daki30 »

zulleee je napisao/la:Jesi rijesio problem oko cudnog zvuka ?
Nisam još nemam vremena u zadnje vrijeme pre zauzet sam nekim obvezama,a za ova popuštanja šarafa na spojevima ispušnog kolektora i motora te ispušnog kolektora i turbine sam naletio i na nekim stranim forumima,stvaraju zvuk isti kao turbina na izdisaju, za sada nemam nijedan simptom turbine na izdisaju(potrošnja ulja,gubitak snage auta,abnormalno dimljenje iz auspuha itd.).Kakav je zvuk kod tebe pri ubrzanjima pod opterećenjem???
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Turbina ...?

Post Postao/la zulleee »

Procitao sam ponovno temu od pocetka,i sto kazes da ti zuji kao svirena od hitne pomoci,to sam ja cuo par puta ali mozda kada ubzajem od 1500 obrtaja pa do 2000 mozda. Ugl to mi je bilo par puta kada auto tek upalim,kasa je hladno,cak se cuje toliko tiho da moras stisat radio i pazljivo slusati.

Uglavnom mi se nista ne cuje,auto najbolje vuce normalno kada se turbina upali a pri naglom ubrzanju se nista ne cuje osim zvuka samog dizelskog motora.
Avatar
daki30
Aktivan član
Postovi: 93
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:53
Lokacija: Glamoč
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Turbina ...?

Post Postao/la daki30 »

Problem rjesen,zvuk koji se cuo proizvodilo je otkaceno glavno crijevo za dovod zraka na turbinu popustio los saraf,zatim kad se stiglo vec do turbine(dosta posla),skinuta je na ciscenje,otkriveno je da I turbina ima lufta(vec lagano grebanje po kucistu),odradio sam reparaciju turbine(novo srce turbine) I potpuno ciscenje ,garancija godinu dana.Sad se ne cuje nikakvo zujanje,a auto doslovno cupa pri ubrzavanju.Sve ovo odradjeno u Unitradeu Ljubuski!
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Turbina ...?

Post Postao/la zulleee »

Super da si sredio,briga manje,a i ostali ako se budu susreli sa slicnim problemom imaju gdje da traze uzrok :).
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2454
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 291 put
garage

Re: Turbina ...?

Post Postao/la mara- »

Koliko te koštalo to sve?
Avatar
daki30
Aktivan član
Postovi: 93
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:53
Lokacija: Glamoč
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Turbina ...?

Post Postao/la daki30 »

mara- je napisao/la:Koliko te koštalo to sve?
650 KM s tim da nisam mjenjao ulje i filter,mjenjano je nedavno prije 2000 km.Stvarno na 407-ici 2.0 hdi ima oko 5 sati posla,dečki su se stvarno naradili,bio sam prisutan cijelo vrijeme,skida se mosti i sve sto je prikopčano za njega,fap filter,predkatalizator i tek onda se dođe do turbine.Bili su stvarno pristupačni sve su mi objasnili šta me zanimalo,pokazali mi razliku balansa stare turbine i nove turbine na balansirki,sve očistili usjajili i posložili pa smo kasnije probali auto. :drive: :cool:
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2454
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 291 put
garage

Re: Turbina ...?

Post Postao/la mara- »

OK, hvala za info. Ne zatrebalo mi nikada, ali dobro je znati da ima dobar servis za turbine.
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5966
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 703 puta
 pohvaljen: 359 puta
garage

Re: Turbina ...?

Post Postao/la Avicii »

daki30 je napisao/la:Problem rjesen,zvuk koji se cuo proizvodilo je otkaceno glavno crijevo za dovod zraka na turbinu popustio los saraf,zatim kad se stiglo vec do turbine(dosta posla),skinuta je na ciscenje,otkriveno je da I turbina ima lufta(vec lagano grebanje po kucistu),odradio sam reparaciju turbine(novo srce turbine) I potpuno ciscenje ,garancija godinu dana.Sad se ne cuje nikakvo zujanje,a auto doslovno cupa pri ubrzavanju.Sve ovo odradjeno u Unitradeu Ljubuski!
E super kad si to rijesio, dobar je osjecaj kad se nesto odradi na autu. A reci mi jel ti to ono plasticno crijevo sa interkulera sto dolazi na turbinu nije dobro pricvrsceno bilo?
Avatar
daki30
Aktivan član
Postovi: 93
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:53
Lokacija: Glamoč
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Turbina ...?

Post Postao/la daki30 »

Avicii je napisao/la:
daki30 je napisao/la:Problem rjesen,zvuk koji se cuo proizvodilo je otkaceno glavno crijevo za dovod zraka na turbinu popustio los saraf,zatim kad se stiglo vec do turbine(dosta posla),skinuta je na ciscenje,otkriveno je da I turbina ima lufta(vec lagano grebanje po kucistu),odradio sam reparaciju turbine(novo srce turbine) I potpuno ciscenje ,garancija godinu dana.Sad se ne cuje nikakvo zujanje,a auto doslovno cupa pri ubrzavanju.Sve ovo odradjeno u Unitradeu Ljubuski!
E super kad si to rijesio, dobar je osjecaj kad se nesto odradi na autu. A reci mi jel ti to ono plasticno crijevo sa interkulera sto dolazi na turbinu nije dobro pricvrsceno bilo?
Ne nego ono što dolazi sa usisnika zraka,bude pričvršćeno šarafom za turbinu:
slika
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5966
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 703 puta
 pohvaljen: 359 puta
garage

Re: Turbina ...?

Post Postao/la Avicii »

Pardon, pogresno sam napisao a mislio sam na to crijevo. I ja sam to morao ucvrstiti kod sebe kad sam cistio usis i egr, kod mene je isto klimavo bilo, s tim da je na 307 malo drugacije izvedeno. Doduse, kod mene nisam primjetio nikakvu razliku nakon popravke, i sad mi malo negdje vuce fals, nikako da to sredim :angry:
Avatar
daki30
Aktivan član
Postovi: 93
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:53
Lokacija: Glamoč
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Turbina ...?

Post Postao/la daki30 »

Avicii je napisao/la:Pardon, pogresno sam napisao a mislio sam na to crijevo. I ja sam to morao ucvrstiti kod sebe kad sam cistio usis i egr, kod mene je isto klimavo bilo, s tim da je na 307 malo drugacije izvedeno. Doduse, kod mene nisam primjetio nikakvu razliku nakon popravke, i sad mi malo negdje vuce fals, nikako da to sredim :angry:
Kod mene je to bilo skroz otkaceno ,vuklo je veliki fals,kao da polijećeš pri ubrzanju,sad se stvarno ništa ne cuje ,ali razliku vjerojatno pravi reparirana turbina.
Odgovori

Natrag na “Općenito”