Pitanja za 406

Odgovori
Avatar
vukasin406
Početnik
Postovi: 5
Pridružen/a: 15. sij 2016, 17:47
Lokacija: Modrica
Vozim: Peugeot 406
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Pitanja za 406

Post Postao/la vukasin406 »

Pozdrav svima. Novi sam ovdje a i pezoa i vozacku imam odnedavno ( pezoa 4 mjeseca a vozacku 1 godinu ) imam par pitanja vezanih za moju 406icu.
1. Zasto na board computeru ne mogu namjestiti da pokazuje potrosnju nego samo pokazuje vrijeme i fm radio stanicu iako u uputsvima o autu ima navedeno da je to moguce? ( u pitanju je 2000. godiste )

2. Par puta mi se palila lampica od motora. Majstor mi je rekao da mogu dovesti auto na dijagnostiku samo ako lampica radi, ali ona se uvijek ugasi prije negoli ga odvezem njemu. Sta bi moglo biti u pitanju?

3.U zadnjih par dana kada idem i dajem gas on kao da popusti pa malo zatrza ne traje puno ali na trenutke kao da gas nije u punom kapacitetu.. Sta bi moglo biti i da li je vezano za lampicu od motora?

3. Na proljece bi trebao u Njemacku (1300km, Köln) Da li pezo moze u cugu odraditi tu voznju i sta bi trebao raditi na njemu prije puta , kakve su gume potrebne i imate li uopsteno nekih savjeta za put u EU?

4. Prethodni vlasnik me ubjedjuje da je veliki servis radio na 240.000 i govori mi da nikako ne radim , on ga nije radio u ovlastenom servisu te stoga nema nista u servisnoj knjizici. Trenutno ima 257.000. Sta mi preporucujete?

Hvala vam unaprijed !!
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Pitanja za 406

Post Postao/la kula »

1. Mozda nemas tu opciju , ili board computer .
2. Lampica moze znaciti puno toga i ne moze se sa sigurnoscu reci u cemu je problem bez dijagnostike. Trazi majstora sa originalnom dijagnostikom gdje bi ti se morale ocitati i privremeni i stalni poremecaji.
PS tek sad pogledah i vidim da si iz Modrice. Probaj kontaktirati naseg kolegu Miciju on ce ti to odraditi besplatno :D evo broj 065 521 620
3. Isto kao pod 2. :D
3,4. Odvezi auto kod nekog provjerenog mehanicara on ti moze vizuelno utvrditi da li prethodni vlasnik govori istinu. Prije puta obavi mali servis i kontrolu vozila kod provjerenog mehanicara . Gume samo nek su citave i koje ti pasu za tvoje auto . Savjet za put u EU cuvaj se ogranicenja jer ce ti malo ko reci gdje je kamera ;D
Avatar
vukasin406
Početnik
Postovi: 5
Pridružen/a: 15. sij 2016, 17:47
Lokacija: Modrica
Vozim: Peugeot 406
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Pitanja za 406

Post Postao/la vukasin406 »

Aha hvala na odgovoru druze . Evo sad sam vozio i ponekad mi se desi da iako pritisnem gas do kraja on ne dobija znacajno ubrzanje vec dodje do 2000 obrtaja i stoji i onda se desi kao da procepi pa ubrza samim time i zatrza? Sta bi moglo biti ? I stark mi je vozio auto na pranje motora. Da li je to stetno i bi li mogao biti uzrok?
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Pitanja za 406

Post Postao/la kula »

Ako ti se to pocelo desavati nakon pranja onda ti je sigurno nakvasen neki od djekova sto ide na neki senzor pa ti brljavi podatke sa istoga,
Opet ti kazem dijagnostika pa onda dalje. Potrazi Miciju on ti taksira sa 5008 po Modrici i pozovi se na forum sigurno ce ti pomoci
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Pitanja za 406

Post Postao/la Avicii »

Kao sto ti Kula rece, odvezi kod nekog majstora da ti skine zastitnu plastiku i da vidi u kakvom je stalju remen i spaneri. S obzirom da je auto preslo 17k od zamjene remena, lako ces skontati je li sve novo po dijelovima.

Ovo ostalo ce ti Micija vidjeti preko dijagnostike, da ne lupamo sad ovako napamet.

Sto se Njemacke tice, ne znam za ogranicenja i pravila, nisam bio.. ali znam da sam u zadnjih pola godine radio 3 auta nasih ljudi od tamo, na svakom su gume bile oko 3-4mm sare, stare 3+ godine :D tako da, nije ni kod njih bas sve po PS-u. Gume ces svakako staviti radi sebe dobre :yes:
Avatar
vukasin406
Početnik
Postovi: 5
Pridružen/a: 15. sij 2016, 17:47
Lokacija: Modrica
Vozim: Peugeot 406
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Pitanja za 406

Post Postao/la vukasin406 »

E ljudi bio sam s Micijom , radio dijagnostiku, sve je u redu samo na motoru ima par sitnijih gresaka sa protokomjerom . Sutra cu ga oprati pa ako i dalje bude problema mijenjat cu ga. I cisto da vas pitam je li zdravo za auto da brzinu mijenjam na 3k+ obrtaja?

Hvala vam za savjete !
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Pitanja za 406

Post Postao/la Phantom »

Ja samo kad se potegnem s nekim saltam na 3,5 k obrtaja :D

Sent from my 307 using Tapatalk
Motion & Emotion
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Pitanja za 406

Post Postao/la anel007 »

ma sto bi mu bilo nezdravo bgti :green: , nije zdravo jedino za novcanik a ako ti on moze podnijeti moze i motor sigurno :ok:
slika ¦ slika
Avatar
vukasin406
Početnik
Postovi: 5
Pridružen/a: 15. sij 2016, 17:47
Lokacija: Modrica
Vozim: Peugeot 406
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Pitanja za 406

Post Postao/la vukasin406 »

Oprao sam danas protokomjer sa sprejem liqui moly i ne znam da li mi se cini ali sada vuce dosta bolje i ne trza da li je to moglo biti vezano za protokomjer? Pottosnja mu je takodje bila ogromna..
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Pitanja za 406

Post Postao/la Phantom »

Moguce je...

Sent from my 307 using Tapatalk
Motion & Emotion
Odgovori

Natrag na “Općenito”