Gasi se...

Avatar
dino4991
Aktivan član
Postovi: 90
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:01
Lokacija: Modrica
Vozim: Peugeot 407 SW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la dino4991 »

I to bi micija trebalo da je tacno, valjda ne bi u svoja vozila sipao lose gorivo. I ovo sto mara kaze, i ja sam forsirao s pocetka E5 i uvjerio se da dzaba pare dajem, i na kojoj god benziskoj bi pitao ima li neke razlike u sustini niko nsita konkreno ne bi znao reci. Tako da se i ja vodim tim istim misljenjem da je E4 "masniji" i za sada zadovoljan, nikakvih problema. Jos jednu privilegiju koju imam na Nestru jeste ona njihova kartica za skupljanje bodova, tako da od pocetka 2015. sipam redovno na Nestru i vec sam vise od 1000 km potrosio tu, a ide mi na stanje bodova. Za razliku od drugih benziskih pumpi koje ne nude nista ovo je opet koliko-toliko nesto, a i zadovoljan sam gorivom tako da za sad ostajem kod njih.
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la zulleee »

Dizel kada je bilo ovo pojeftinjenje oko 1.80 km a na nestru stoji 2+ km, ne bih kod njih sipao kada bih svaki mjesec isao na servis :). Ne sto je skuplje nego sto su ovce,a i valjda su u velikom dugu tako da cisto sumnjam u kvalitet goriva.
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la mara- »

A ja ne znam gdje bih onda sipao, a nisam primjetio probleme sa gorivom na Nestru. Ovdje kod mene ima još Mandić, privatnik, više puta raja bila na servisu zbog goriva, Nešković, isto sumnjiv, Terex, sumljiv privatnik i to je to, a nije mi usputno da idem u Sarajevo samo zbog goriva, a koliko vidim skuplje je.
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la Phantom »

Nestro, Nestro i samo Nestro. Pug nijednu drugu benzinsku vidjeti nece :D Jednom sam sa starim autom sipao kod privatnika i kada sam presao na Nestro ne da sam osjetio poboljsanje i od tada samo sam Nestru vijeran. Sto se tice privatnika po mom misljenju izbjegavati u sirokom luku. A sto se tice euro5. Kroz par prica s majstorima i momcima na pumpama to je vise gorivo za novija vozila npr. da kazem od 2010 pa nadalje. Da nasim vozilima vise prija euro4
Motion & Emotion
Avatar
dino4991
Aktivan član
Postovi: 90
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:01
Lokacija: Modrica
Vozim: Peugeot 407 SW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la dino4991 »

Ovo zulle sto kazes za Nestro nije pravilo, bar sto se tice cijena, jer ovdje u rs-u je i prije pojeftinjenja, i za vrijeme a evo i poslije gorivo konstantno jeftinije nego u fbih...i to znatno. Razlika dizela je bila cak i do 20 feninga. Mi u Modrici imamo relativno dosta benziskih, u samom gradu su 3 a sa periferijom ih ima 6-7 za malan gradic i vise nego dovoljno. I uvijek su bili cijenama priblizni, bude oscilacija da je neko dan-dva jeftiniji za fening-dva ali su vecinom isti. Trenutno je na Nestru ovdje 1.99 dizel E4 a E5 je 2.03. Ja iskreno nisam primijetio nista sumnjivo sa gorivom na Nestru.
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la Avicii »

Evo da se nadovezem, cisto da vidite razliku (iako skrecem s teme, al eto).. sinoc sam sipao na nestru pa slucajno bacih pogled, euro 4 kosta 2.15 kod nas, za benz ne znam. Ostale private pumpe su tu negdje uvijek, al tamo ne sipam.
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la anel007 »

ja tog nestru nemam ali od ovih sto ih ima po federaciji za mene samo petrol postoji, pored gazproma kad prodjem auto pocne trzati, mogu mislit nebi ni upalio da tu naspem goriva :green: , jednom sipao na eltariku i za 50 KM nisam uspio ni 200 km preci, takodje jednom na nasem energopetrolu i isti dan mi bacio gresku lambde, a onom vlasniku crvenog SLS-a necu nikad otici i nasuti gorivo da bi on tamo neka bjesna auta mogao kupovati, pa sve i da u gorivo zlato mece :green:

elem haman da je na petrolu 95-ica 2.16, posto daju popust na bihamk korisnike od 0.05 kf po litri meni se isplati i nikad nikakvih problema s njihovim gorivom nisam imao
slika ¦ slika
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la dino »

E dobro ste istjerali 6 (šest) stranica. :super: .Tema je bila "gasi se", a vi otišli na benzinske pumpe. Vjerovatno se više ne gasi puzz :lol:
Ovi su korisnici zahvalili autoru dino za post:
sheky
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la zulleee »

Hahhaha dobro dino reko :D,a neka bitno da se pise :D
Avatar
dino4991
Aktivan član
Postovi: 90
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:01
Lokacija: Modrica
Vozim: Peugeot 407 SW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la dino4991 »

Pozz drustvo, danas sam sa lavom isao za Tuzlu pa sam probao sa ATF uljem da vidim hoce li biti kakvih poboljsanja. Na pola rezervara sam dodao pola litre ATF-a, tj. pomijesao sam ga prvo u kanisteru sa 2-3 litre dizela pa zatim ulio u rezervar. Za sada sve super :D nije bilo nikakvih problema koji su mi se inace javljali, ni traznja, check engine lampice, znaci nista :ok: Inace, otici i doci iz Md mi je nekih 160 km i u povratku mi se do sada pri predjenih 100 km odprilike palila lampica i poceo bi trazati, zezati itd... Cini se da je ulje ipak nesto odradilo :yes: nezz hoce li rijesiti problem u potpunosti ali za sada dobro izgelda. Iza vikenda bih trebao za Zagreb, pa cu ponoviti isto sa ATF-om i malo ga vise sprziti na autoputu pa cemo vidjeti :D
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la zulleee »

Super Dino,i ja cu ovo ljeto nasuti ulje,neka pomaze diznama :D.
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la dino »

Neka si riješio i da ostane takvo stanje. Ja ću na ultrazvučno čišćenje dizni, ne želim nikakve aditive u gorivo.
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Avatar
dino4991
Aktivan član
Postovi: 90
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:01
Lokacija: Modrica
Vozim: Peugeot 407 SW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la dino4991 »

Ovo sa uljem je bila prva varijanta i drago mi je da djeluje, koliko-toliko. Ali s obzirom da je greska ocitana u radu dizni u svakom slucaju razmisljam o ciscenju. E sad dino, zanima me to ultrazvucno ciscenje koji si pomenuo, jel se to odnosi na onog lika u Tz sto je micija ostavio nejgov broj ili se radi o necemu drugom? U svakom slucaju bih odradio cim mi se ukaze prilika, pa ako imas nekoga za preporuciti, pisi :yes:
Avatar
micija
VIP Član
Postovi: 714
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:19
Lokacija: Modriča
Vozim: Peugeot 5008
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la micija »

Super. Ja nisam cuo za tu vrstu ciscenja i mislim da ne treba cackati mecku puno,ako se smiri samo gas...
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Gasi se...

Post Postao/la zulleee »

Jucer odem u Gracanicu i na semaforima kada sam krenuo pri ubacivanju u drugu jednostavno se ugasio bez ikakvog trzanja. Kada sam upalio odmah od prve gorila je ona lampica na tabli i pisalo depollution system faulty,normalno je vozio isao,nije dimio sve bez problema samo je to gorilo,posto sam presao 13 k a nisam mijenjao ulje :D

Danas promijenim ulje i naspem atf ulje u gorivo i lampica i ta greska se ugase. Ako ko ima neki savjet ili stavda kaze,neka kaze :D
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”