Hakovanje RT3

Odgovori
Avatar
domuz86
Aktivan član
Postovi: 71
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:43
Lokacija: Sarajevo
Vozim: Peugeot 407
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Hakovanje RT3

Post Postao/la domuz86 »

Pozdrav nadam se da ce i ovaj DIY biti nekome od koristi. Kao sto naslov kaze hakovanje RT3 navigacije, tako da vam se displej ne gasi nakon sto predzete brzunu od 5km na sat ili ti ga cas :D .

sema kako bi trebalo da isgleda hakovanje je sljedeca:
slika

Prvo skinete displej tako sto ce te izvaditi cd na nacin da odvrnete dva toreks sarafa i izvucete cd plejer i tada imate pristup za dvaT10 sarafa, kada njih odvrnete skinete plastiku koja je oko displeja i onda odvrnete 4 T10 sarafa koja cuvaju displej i otkacite konektor sa displeja i on je slobodan.

Odvrnete 3 T10 sarafa sa straznje strane displeja:
slika

Nakon sto skinete poklopac tada imate pristup Magnet Mareli ploci. Otkacite flet kabal i izvadite konektor kojim je povezana ploca ispod:
slika

Kada podignete plocu ispod nje imate jos 4 sarafa koja odvrnete i sklonite poklopac i tada imate pristup ploci od PHILIPS ekrana:
slika

U potpunosti oslobodite flet kabal i skinete limeni poklopac koji se nalazi na ploci PHILIPS ekrana:
slika

Ploca PHILIPS ekrana:
slika

Sada na toj PHILIPS ploci na konektoru gdje se ubacuje flet kabal na pin 22 lemite jednu zicu:
slika

Uzmemo flet kabal koji smo prethodno oslobodili i selotepom blokiramo pinove 13 i 22 na obije strane tako da nemaju konekcije:
slika

Nakon toga vracamo metalni poklopac na PHILIPS plocu i ubacujemo flet kaval u dzek gdje je i bio i zicu sa 22 pina vodimo dalje kao na sl:
slika

Sada vracamo plocu magnet marelli na svoje mjesto gdje je i bila. I na njenom konektoru gdje se kopca flet kabal koji dolazi sa PHILIPS ploce na pinove 6 i 22 lemimo po jednu zicu:
slika

Kada ste zalemili zice na 6 i 22 i proveli ste jednu zicu sa PHILIPS ploce trebalo bi da izgleda ovako:
slika

Zicu sa pina 6 provuci kroz otvor od dzeka optickog kabla na straznji dio PHILIPS ploce i zalemiti na pin br 11 optickog konektora kao na slici:
slika

Na ovaj pin (br 11) oznacen zutom strelicom zalemiti zicu sa pina 6.
slika

Sve vratiti na svoje mjesto i zavrnuti sarafe a dvije zice sa pina 22 PHILIPS ploce i pina 22 Magneti Marelli ploce izvesti van displeja:
slika

E ove dvije zice mozete kopcati na relej u koliko zelite da imate rikverc kameru koja se pali automacki kada presaltate u rikverc stim da na taj relej kopcate takodzer napon sa rikverc svjetla i masu. A one se isto tako mogu kopcati na prekidac u koliko spajate dvd i zelite da gledate na svom displeju samo pritisnete dugme i slika se pojavi. Ja sam licno samo kameru sebi postavio.

evo jos par fotografija koje mogu biti od pomoci.( na osnovu ove seme sam ja radio relej koji sam ja koristio HFD 23012-1zs):
slika
slika
Zadnja izmjena: mara-, dana/u 26. stu 2015, 20:03, ukupno mijenjano 4 puta.
Razlog: popravljeni linkovi slika
Odgovori

Natrag na “DIY”