Škripanje,struganje,užas zvuk

Odgovori
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: Škripanje,struganje,užas zvuk

Post Postao/la mara- »

Prije da jeste nego da nije "francuska cifra". :D
Avatar
Struja
VIP Član
Postovi: 1114
Pridružen/a: 03. sij 2016, 01:12
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 5008
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 35 puta
garage

Re: Škripanje,struganje,užas zvuk

Post Postao/la Struja »

Uglavnom,nema nikako nikakvih zvukova svi smo u šoku :) ja ko fol gledam osluskujem zavirujem,ali nist a ne kontam :D ,primjetio sam jedino mrvicu gumice sa boka onog kruga remenice radilice,kazu dole to tako treba,nista ne diraj sa autom mozes na mars i nazad otici ne trazi gluposti i ne bacaj pare,ali eto vrijeme ce opet pokazati da li ima neki problem ili ja pretjerujem slikaslikaslikaslikaslika
ArminM
VIP Član
Postovi: 1204
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:02
Lokacija: Zavidovici
Vozim: Peugeot 307, audi a6 4f 3.0 tdi
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 17 puta
garage

Re: Škripanje,struganje,užas zvuk

Post Postao/la ArminM »

Evo moje iskustvo. Skripkalo mi po malo ove zime, i bio sam kod majstora, kaze mikroremen se cuje od hladnoce. Kad budem radio mali servis mijenjat ce ga. Prosla prakticno zima, i vise ne skripi, sad je zaskripalo 100 puta gore. Odvezem drugu u servis koji je nedavno otvorio da vide sta je. Remenica radilice je pukla, cim je skinuo remen remenica se raspala. Zamijenili su mi to. Ali pazi sad!
Prilikom odvrtanja remenice radilice, zupcasti im se pomjerio, i kad sam ja preuzeo auto, u voznji od 3km je zupcasti preskocio
Sad je dalje sve historija, bolje da vam ne pricam

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
Avatar
Struja
VIP Član
Postovi: 1114
Pridružen/a: 03. sij 2016, 01:12
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 5008
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 35 puta
garage

Re: Škripanje,struganje,užas zvuk

Post Postao/la Struja »

A joj bas te peh potrefio...Ali kako nije vidio vibracije remena,ako je stvarno toliko otisla onda je moralo vibracija dobrih biti...
A kako zupcasti preskoci,jel prilikom skidanja nesto poremeceno ili?Jel se treba blokirati ili sta vec
ArminM
VIP Član
Postovi: 1204
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:02
Lokacija: Zavidovici
Vozim: Peugeot 307, audi a6 4f 3.0 tdi
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 17 puta
garage

Re: Škripanje,struganje,užas zvuk

Post Postao/la ArminM »

Kako sam ja skonto, prilikom odvrtanja remenice je zupcasti malo krenuo. Preskocio je bas kad sam ga ja vozio. Kad su skidali remenicu ajd nek nisu blokirali zamajac , ali sto nisu uzubili kad su stavili novu remenicu. To su morali znat. Ali tu nije kraj, danas mi vibrira nesto na prednjem lijevom tocku, kad imam sta vidjet. Jedan saraf fali, ostali nisu dotegnuti, a na slici vidite kako su pvc zastitu postavili slika

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
Avatar
Struja
VIP Član
Postovi: 1114
Pridružen/a: 03. sij 2016, 01:12
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 5008
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 35 puta
garage

Re: Škripanje,struganje,užas zvuk

Post Postao/la Struja »

Pa nevjerovatno da su tako nesposobni i neozbiljni,igrati se tako sa ljudskim zivotima...
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Škripanje,struganje,užas zvuk

Post Postao/la anel007 »

Tako je isto mene jedan saraf prestigao kad sam od majstora krenuo, sreća bilo ljeto i otvoren prozor pa sam cuo kako metal zvekece dok prolazi pored auta i kad sam stao vodim ni jedan dotegnut nije.

To je bio zadnji put da sam obisao tog majstora.

Sent from my 6045K using Tapatalk
slika ¦ slika
Avatar
Struja
VIP Član
Postovi: 1114
Pridružen/a: 03. sij 2016, 01:12
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 5008
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 35 puta
garage

Re: Škripanje,struganje,užas zvuk

Post Postao/la Struja »

Jedino sto sam od majstora trazio je da uradi kako treba i nek slobodno naplati kako treba i uvijek ce biti za kafu jos...Nemoj mi fusheriti i udarati me po usima tj.praviti me budalom,jer onda cenk doci do momenta da ces vidjeti zasto me zovu Struja...
Ako ne znas ili ne zelis reci i sve ok,ali ovo sto su Arminu uradili zasluzuje degenek...
Struja je napisao/la:Jedino sto sam od majstora trazio je da uradi kako treba i nek slobodno naplati kako treba i uvijek ce biti za kafu jos...Nemoj mi fusheriti i udarati me po usima tj.praviti me budalom,jer onda cenk doci do momenta da ces vidjeti zasto me zovu Struja...
Ako ne znas ili ne zelis reci i sve ok,ali ovo sto su Arminu uradili zasluzuje degenek...
@anel007 cuj prestigao te sarafslikaslikaslikaslikaslika dobar dobar
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5953
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Škripanje,struganje,užas zvuk

Post Postao/la Avicii »

ArminM je napisao/la:Kako sam ja skonto, prilikom odvrtanja remenice je zupcasti malo krenuo. Preskocio je bas kad sam ga ja vozio. Kad su skidali remenicu ajd nek nisu blokirali zamajac , ali sto nisu uzubili kad su stavili novu remenicu. To su morali znat. Ali tu nije kraj, danas mi vibrira nesto na prednjem lijevom tocku, kad imam sta vidjet. Jedan saraf fali, ostali nisu dotegnuti, a na slici vidite kako su pvc zastitu postavili
Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
Strasno brate! Moze se svima desiti da pogrijesi, da nesto zaboravi odraditi/dotegnuuti.. ali evo ti nabroja zupcasti, felgu, unutrasnji blatobran.. Ko god da ti je to radio to je totalno neozbiljno, pogotovu ovo za remen. :joj:
ArminM
VIP Član
Postovi: 1204
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:02
Lokacija: Zavidovici
Vozim: Peugeot 307, audi a6 4f 3.0 tdi
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 17 puta
garage

Re: Škripanje,struganje,užas zvuk

Post Postao/la ArminM »

Nije ovo vidilo majstora nazalost. Doveli su me do momenta da mi se ogadi auto, da ga stavim u oglase. Ali evo sad cu uradit i veliki servis i sve ostalo, pa ce bit tip top. Juce mi se Phantom igrao oko auta, postavio mi je parking senzore

slika

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
Avatar
Tom
Moderator
Postovi: 2325
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Bar, Crna Gora
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: 204, 208, 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 239 puta
 pohvaljen: 467 puta
garage

Re: Škripanje,struganje,užas zvuk

Post Postao/la Tom »

A sto je s ljudima...
Toliko su opterećeni nekih drugim stvarima da im posao trpi, i ne razmišljaju da neko moze stradati...

poslato s Jadrana
204 1.2 b 1972.
208 1.4 hdi X3 2013,4,5
308 1.6 hdi 2017.
ex: 207
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”