"Veliki servis"

Odgovori
Avatar
micija
VIP Član
Postovi: 714
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:19
Lokacija: Modriča
Vozim: Peugeot 5008
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:
garage

Re: "Veliki servis"

Post Postao/la micija »

Stvarno smijesna cijena,stojeste jeste. Pozzz
Avatar
DmrPhilip
Aktivan član
Postovi: 134
Pridružen/a: 22. sij 2016, 07:38
Lokacija: Ljubljana
Vozim: 407
Vozim: SW
Motor: 2.0 HDI 100KW
Ima zahvala: 72 puta
 pohvaljen: 56 puta
garage

Re: "Veliki servis"

Post Postao/la DmrPhilip »

Sloba je napisao/la: 25. lis 2015, 15:25
mara- je napisao/la: Servisni interval je zapravo 240.000 km
Za sta je servisni interval 240 000km? :facepalm:
Ja sam kupio 407 sw i kada sam ga odvezao da napravim veliki servis dosli su do podataka i ustanovili da ustvari nikada nije ni bio radjen v. servis a imao je preko 240 hiljada i jos je bio originalni remen :D
Be good to others, that will protect you against evil. :ok:
Avatar
KREMENKO
Početnik
Postovi: 3
Pridružen/a: 05. tra 2019, 09:57
Lokacija: Sarajevo
Vozim: Peugeot 3008
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: "Veliki servis"

Post Postao/la KREMENKO »

Zdravo svima, ne znam da li ispravno koristim ovaj forum ili kako to vec ide, halalite ako sam šta fulio.

Uglavnom, imao bih koje pitanjce:

Vozim 3008 2.0 HDI, 2010. je godište, prešao 130.000km, razmišljam da li je vrijeme da se uradi veliki servis, čisto da ne čekam desetu godinu, sta vi mislite??

Koga preporučujete u Sarajevu (Blok sam otpisao radi nekorektnosti i neljubaznosti)??

I jos jedno pitanje, imam problem sa skripanjem kočnica, a problem je počeo sa promjenom istih (u Bloku), najviše škripi kada idem u rikverc i kocim, ali škripi svakako i kada lagano kocim kada se ide naprijed??

Hvala

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Avatar
Philby
VIP Član
Postovi: 759
Pridružen/a: 07. stu 2017, 14:43
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi, 66 kW
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 156 puta
garage

Re: "Veliki servis"

Post Postao/la Philby »

Za servis će se javiti neko ko je iz Sarajeva. Kako god, kad se uradi miran si godinama (možda i dok je auto kod tebe) pa svjedno je sad ili sledeće godine.

Što se tiče kočnica ako nisu neke bezvezne pločice (nebi trebalo da budu u ovlaštenom) najvjerovatnije nemaju onu zaštitnu masu sa zadnje strane koja je u kontatku sa čeljustima ili nisu u servisu stavili bakarnu pastu na kontaktne površine. Kad lagano kočiš pločice podrhtavaju i stvaraju taj škriputavi zvuk. Ako naglo nabodeš nema prostora pa bude normalno bez ikakvog zvuka.
Avatar
neretva 1
Napredan član
Postovi: 359
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:49
Lokacija: Čapljina
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 11 puta
garage

Re: "Veliki servis"

Post Postao/la neretva 1 »

Veliki servis ide na 180/240 tkm ili 10 g, znači uvjet koji se prije dogodi. Obzirom da si prešao samo 130 tkm zašto žuriti? Ja bih vozio još godinu dvije...

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: "Veliki servis"

Post Postao/la Avicii »

I ja mislim da jos nema potrebe da radis veliki servis. Vozi jos i uzivaj

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Avatar
KREMENKO
Početnik
Postovi: 3
Pridružen/a: 05. tra 2019, 09:57
Lokacija: Sarajevo
Vozim: Peugeot 3008
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: "Veliki servis"

Post Postao/la KREMENKO »

Hvala na savjetima momci, još samo da jos jednom vidim ako neko zna kod koga otići u Sarajevu?
Čuo sam da raja dosta ide kod Šandora?

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Avatar
neretva 1
Napredan član
Postovi: 359
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:49
Lokacija: Čapljina
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 11 puta
garage

Re: "Veliki servis"

Post Postao/la neretva 1 »

Ja sam radio na 407 i 207 u Unitrade u Čapljini i zadovoljan cijenom i kvalitetom. Nisam čuo da se itko žali na njih. Imaju servisnu mrežu širom BiH...

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

Avatar
pwnz
Aktivan član
Postovi: 96
Pridružen/a: 17. ruj 2017, 14:41
Lokacija: n/a
Vozim: Peugeot 207 1.6 xs
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 8 puta
garage

Re: "Veliki servis"

Post Postao/la pwnz »

Kolege pomoć.

Planiram raditi veliki servis. Netko kaže zupčasti+vod. pumpu, netko komplet što ide za veliki servis.
Šta bi još trebalo zamijeniti uz zup+vod. pumpu? Preporuka za proizvođača dijelova?
Ima li gdje kakva akcija, velika je investicija pa ako se može ušparat koja marka odlično.

Čitajući ovu temu vidim da se preporučivao ovlašteni dok je bila korektna cijena, a ne znam kakva je situacija danas, pa ako ima tko kakva iskustva molio bih da podijeli.

P207 1.6 16V 80kw
Avatar
StefanMD
VIP Član
Postovi: 961
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:35
Lokacija: Modriča / Doboj
Vozim: 308 SW 2.0 BlueHDi EAT6
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 123 puta
garage

Re: "Veliki servis"

Post Postao/la StefanMD »

Sto se tice setova SKF zupcastog remena i vodene pumpe najpovoljnije sto sam ja nasao je CLK Interpromet, imaju nekoliko poslovnica u BIH, Klokotnica je meni najbliza, ima Sarajevo itd... Raspitaj se za cijene.
Trebalo bi kad se radi zupcasti uraditi i zamjenu seta PK remena (ruke se ne placaju nesto posebno dodatno jer se svakako skida PK set), plus se provjerava antifriz i kociona tecnost.
slika
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: "Veliki servis"

Post Postao/la Avicii »

Kao sto ti je stefan rekao, zupcasti set + vodena puma + set pk remen + remenica alternatora = sve sto se vrti sto bi se reklo. To je ono da si miran za 80K-100K.
Avatar
neretva 1
Napredan član
Postovi: 359
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:49
Lokacija: Čapljina
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 11 puta
garage

Re: "Veliki servis"

Post Postao/la neretva 1 »

Avicii je napisao/la:Kao sto ti je stefan rekao, zupcasti set + vodena puma + set pk remen + remenica alternatora = sve sto se vrti sto bi se reklo. To je ono da si miran za 80K-100K.
To je toslika

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

Avatar
StefanMD
VIP Član
Postovi: 961
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:35
Lokacija: Modriča / Doboj
Vozim: 308 SW 2.0 BlueHDi EAT6
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 123 puta
garage

Re: "Veliki servis"

Post Postao/la StefanMD »

To mi nije jasno za remenicu alternatora, znam da Motorex to gura da bi se kao vazila garancija, ja barem nigdje drugo nisam cuo da to ima veze sa velikim servisom?!
Zamjena remenice mi je nezz da li bih rekao smijesna ili sta, a jednostavno iz razloga sto je na Peugeot vozilima sa start stop sistemom (vecina novijih) remenica zavarena i ne mijenja se bas tako lako...
slika
Avatar
karabajastart
VIP Član
Postovi: 522
Pridružen/a: 11. tra 2016, 19:32
Lokacija: US
Vozim: Peugeot 206
Ima zahvala: 201 put
 pohvaljen: 141 put
garage

Re: "Veliki servis"

Post Postao/la karabajastart »

Kod novijih auta su remenice s kvačilom,dovoljno da zaglavi/preskoci,pa bar i na moment imas situaciju spadanja remena mikro,pa dalje mogucnost podvrcanja pod zupcasti itd itd..istina da rijetko ode ali kad ode...
Inače,motorex daje garanciju čak i kad se ne kupi remenica al daleko manju,zavisno od automobila...
Kako god,toplo preporučujem zamjenu i remenice radilice,alternatora,radim u pomenutim autodijelovima,vjeruj,svega se nagledam...

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: "Veliki servis"

Post Postao/la Avicii »

StefanMD je napisao/la: 12. svi 2019, 18:17 To mi nije jasno za remenicu alternatora, znam da Motorex to gura da bi se kao vazila garancija, ja barem nigdje drugo nisam cuo da to ima veze sa velikim servisom?!
Zamjena remenice mi je nezz da li bih rekao smijesna ili sta, a jednostavno iz razloga sto je na Peugeot vozilima sa start stop sistemom (vecina novijih) remenica zavarena i ne mijenja se bas tako lako...
Kod dosta auta remenica alternatora ima taj neki lezaj u sebi i neki mehanizam koji valjda rasterecuje prilikom dodavanja/otpustanja gasa, ne znam bas sad tacno to da objasnim.. ugl. zovu je remenica sa kvacilom. Ako se desi da recimo ona zablokira (sto se desava nakon odredjene km ako se ne promjeni), dolazi do kidanja PK remena, pa taman da si ga promjenio i prije 1000km. Takodje, moze da daje neke cudne zvukove prije nego sto skroz zablokira.

To je moguce da je kod tebe drugi princip, ovo sto ja pricam je za malo starije modele 307, 308, kao i na ostalim markama, vw, audi, itd.. Ko god radi veliki servis, da kazem 'domacinski', a ima ovakvu remenicu, preporuka je da se ona promjeni, da ne bi bila poslije skuplja pita nego tepsija :ok:
Odgovori

Natrag na “Servis”