Dodavanje dvotaktola u dizel gorivo

Avatar
Philby
VIP Član
Postovi: 759
Pridružen/a: 07. stu 2017, 14:43
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi, 66 kW
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 156 puta
garage

Re: Dodavanje dvotaktola u dizel gorivo

Post Postao/la Philby »

Jedino poboljšanje u radu motora sam primijetio sa ovim sredstvom.

http://www.liquimoly.co.rs/proizvod/42/ ... UNG-500ml/

Mada, kako sam promijenio pumpu na kojoj sipam sve je u normali da nema potrebe nikakve aditive da koristim.

Dvotaktol i slična ulja mislim da ipak prave više problema, pogotovo stvarajući naslage na izduvnom sistemu.

https://mojvolan.com/dodavanje-atf-u-di ... li-stetno/
Avatar
Đulaga.ogrić
Početnik
Postovi: 11
Pridružen/a: 27. vel 2019, 21:52
Lokacija: Krasvo, Tesanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 2 puta
garage

Re: Dodavanje dvotaktola u dizel gorivo

Post Postao/la Đulaga.ogrić »

Avicii je napisao/la: 05. lip 2019, 07:11 Mozes li navesti sta tacno sipate, jer je ovdje prije bilo polemike oko toga dosta, koja auta vozite?

I da, kad stignes popuni profil sa podacima.
Naravno, koristimo nestrov dvotaktol, siva bocica, slikar cu kad stignem, i kad nadjem, 307ca,2.0, 2002,66 90.Sta mi to fali od podataka?
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Dodavanje dvotaktola u dizel gorivo

Post Postao/la Avicii »

Lokacija i skoje auto vozis, ima jos podataka pa mozes da popunis ako zelis. Ides u gornjem desnom uglu na Profil/Postavnke, pa izaberes Profil i tu mozes vidjeti sta se sve popunjava.
Avatar
tribal.xxl
Početnik
Postovi: 22
Pridružen/a: 24. lis 2015, 02:16
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 308 (T7; 2007–2013)
Vozim: Peugeot 308 SW 2.0 103KW
Motor: 2.0HDI 103KW
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 2 puta
Kontakt:
garage

Re: Dodavanje dvotaktola u dizel gorivo

Post Postao/la tribal.xxl »

StefanMD je napisao/la: 26. lis 2015, 20:26 Ja bih probao ako išta pomaže, ne zbog potrošnje nego ako iole čisti i podmazuje?!

Ima li ko da je probao i sa kakvim rezultatima, na nekom novijem Euro 5 motoru?
Ja sam koristio ATF na 307 79Kw, kada god sam imao priliku do duze vozim na otvorenom sipao sam pun rezervoar goriva i litar ATF-a. Sve na preporuku majstora pa cai je dnog prodavca u prodavnici reyervnih dijelova koji mi je rekao da dva puta mjesecno ide za njemacku i redovno sipa ATF u rezervar. Kod njega je u pitanju bio C5 2.0. U oba slucaju se radi o vozilima kojd kojih je bio odstranjen FAP.
Razlika koju sam primjecivao je mirniji rad motora, nekako blazi. Potrosnja ista kao i snaga.

Sada na novom 308SW koji je Euro 5 to sam uradio samo jednom i opet ista stvar, mirniji rad. I u ovome slucaju se radi o vozilu sa rjesenim FAP-om i ERG-om.

Majstor koji mi je to preporucio inace radi u autorizovanom Peugeot servisu. Kako mi on rece, to najvise pomaze diznama, jer su nasa goriva presuha.
Ovi su korisnici zahvalili autoru tribal.xxl za post:
Đulaga.ogrić
Avatar
dejca
Aktivan član
Postovi: 137
Pridružen/a: 28. stu 2017, 07:27
Lokacija: Leskovac SRB
Vozim: Peugeot 307 HDI 2.0 66kw Karavan
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta
garage

Re: Dodavanje dvotaktola u dizel gorivo

Post Postao/la dejca »

Pa valjda je diznama potrebno da nafta bude što čistija a ne masnija. Ranije dok je bio D2 dizel i motori sa boš pumpom tu je i imalo efekta ali samo leti sipati ulje u naftu da bi se boš pumpa podmazivala. A sad mi koji sipamo čisdiji dizel od klasičnog euro dizela izgleda da pravimo duplu grešku. Dajemo više para za čistiju naftu.
Avatar
Đulaga.ogrić
Početnik
Postovi: 11
Pridružen/a: 27. vel 2019, 21:52
Lokacija: Krasvo, Tesanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 2 puta
garage

Re: Dodavanje dvotaktola u dizel gorivo

Post Postao/la Đulaga.ogrić »

Pogresno razmisljanje, svakako je bolje da podmazuje dizne, imas hrpu textova o tome, a i tvrdim iz licnog iskustva.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Đulaga.ogrić za post:
tribal.xxl
Avatar
StefanMD
VIP Član
Postovi: 960
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:35
Lokacija: Modriča / Doboj
Vozim: 308 SW 2.0 BlueHDi EAT6
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 123 puta
garage

Re: Dodavanje dvotaktola u dizel gorivo

Post Postao/la StefanMD »

https://mojvolan.com/dodavanje-atf-u-di ... li-stetno/

Izdvojeno:
"U ATF ulju i dvotaktolu nema posebnih deterdženata koji bi eventualno čistili dizne. Sipanjem ovakvih “aditiva” iz neprovjerenih priča samo bespotrebno trošite novac, a potencijalno možete napraviti i štetu na motoru."

Ja mogu da kazem da se slazem sa ovim, da je to nesto bolje dodavali bi svi, preproucivali proizvodjaci a ne suprotno...
slika
Odgovori

Natrag na “Ostalo”