Poliranje farova

Odgovori
Avatar
Avduka
Aktivan član
Postovi: 81
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:28
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Poliranje farova

Post Postao/la Avduka »

Nisam papirom brusio nikako...samo polir pastom...dvije vrste...posto nije moglo skinuti one kao fleke probao sam i blendamedom...haha..sto je najgore...ima efekta sa blendamedom kao i sa polir pastom....:)
Nije u mene katastrofa...nije tolko zutilo kolko se vide fleke na kojima je povrsinski sloj ispucao???
Jel rucno smirlate ili masinski...i kolko treba sa svakom granulacijom smirglati rucno?

A i meni su dvije led sijalice upale..al su negdje propale...pa se nevide....
Kontam lakse mi je uzet one obrve za gornji dio farova nego ih polirat-jer svakako samo su mi gornji dijelovi farova ispucali...ono naprijed i sa strane je ok....:)
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4662
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Poliranje farova

Post Postao/la kula »

Svakom pojedinom granulacijom smirglas dok ne ujednacis cijelu povrsinu. i tek nakon granulacije 3000 ides polir pastom.
Ja sam na fordu rucno polirao
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Poliranje farova

Post Postao/la anel007 »

jest lakse ali nije efikasnije, kad je krenulo po gornjem dijelu budi siguran da ce se prosiriti na kompletan fat i tu ti nikakve obrve ne pomazu, nego evo tebi ovo pa ti lijepo odgledaj tih 10-15 sekundi i vidi sta covjek kaze, covjek je majstor svog zanata tako da sigurno neces pogrijesiti ako ga poslusas:

[youtube]xa3GpmKax1I[/youtube]
slika ¦ slika
Avatar
Avduka
Aktivan član
Postovi: 81
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:28
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Poliranje farova

Post Postao/la Avduka »

Dobar video...lijepo coek uradi...samo ga ne skonta cime je na kraju ocistio i zastitio farove...vi ste nekim bezbojnim lakom a prije laka primerom...kako sam vas skonto.
Avatar
micija
VIP Član
Postovi: 714
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:19
Lokacija: Modriča
Vozim: Peugeot 5008
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:
garage

Re: Poliranje farova

Post Postao/la micija »

Ma pasta za zube i vunena carapa i dobro se oznojis ima da ga ocisti da se sija.
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5963
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 701 put
 pohvaljen: 358 puta
garage

Re: Poliranje farova

Post Postao/la Avicii »

Avduka je napisao/la:Nisam papirom brusio nikako...samo polir pastom...dvije vrste...posto nije moglo skinuti one kao fleke probao sam i blendamedom...haha..sto je najgore...ima efekta sa blendamedom kao i sa polir pastom....:)
Nije u mene katastrofa...nije tolko zutilo kolko se vide fleke na kojima je povrsinski sloj ispucao???
Jel rucno smirlate ili masinski...i kolko treba sa svakom granulacijom smirglati rucno?

A i meni su dvije led sijalice upale..al su negdje propale...pa se nevide....
Kontam lakse mi je uzet one obrve za gornji dio farova nego ih polirat-jer svakako samo su mi gornji dijelovi farova ispucali...ono naprijed i sa strane je ok....:)
Moras prvo izbrusiti druze, tesko ces tako ista skinuti. Znaci posto ti nije previse pozutio, kreni sa 800 kao na videu, brusi sve dok ti ne bude glatko pod rukom. Drzi se ovoga videa i ne mozes masiti nikako. Sto se zastite tice, mozda ce neko znati odgovor ko malo bolje zna engl. Ja sam sebi radio zastitu kao sto si rekao, prvo prajmer pa bezbojni i onda opet malo samo prebrusio i ispolirao, da bi se bezbojni 'zategnuo'.. evo drzi i sad, ne zuti.
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Poliranje farova

Post Postao/la anel007 »

Avduka je napisao/la:Dobar video...lijepo coek uradi...samo ga ne skonta cime je na kraju ocistio i zastitio farove...vi ste nekim bezbojnim lakom a prije laka primerom...kako sam vas skonto.
da ako se dobro sjecam videa mozes bezbojnim lakom i nabrojao je jos neke stvari, uglavnom koliko se sjecam samo na etiketi trazi da pise da pruza i uv zastitu i miran si, ja sam to u kompletu rijesio sa nekom americkom abro pastom, koliko sam skontao to je u jednom i pasta za poliranje na kraju i zastita da ne trljas 2 puta :green:
slika ¦ slika
Avatar
Avduka
Aktivan član
Postovi: 81
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:28
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Poliranje farova

Post Postao/la Avduka »

Danas iz trgotena....al nemaju papir 3000...najsitniji 2000...:(
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5963
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 701 put
 pohvaljen: 358 puta
garage

Re: Poliranje farova

Post Postao/la Avicii »

Pa jel moguce? Imas li kakvu prodavnicu boja i lakova, mora tu biti.
Avatar
Avduka
Aktivan član
Postovi: 81
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:28
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Poliranje farova

Post Postao/la Avduka »

Ma ovdje mi je jedan majstir iz kaknja reko da cu p3000 tesko naci...ma samo da mi je znat gdje ima...obilazim cijelu bosnu poslom tako da mi to nemoze biti problem...
I da uzeo sam 1000,1500 i 2000...i paste m3 stim da je kaze jefna poliranje a druga obnavljanje....jbg koja je sad sitna koja gruba....haha
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5963
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 701 put
 pohvaljen: 358 puta
garage

Re: Poliranje farova

Post Postao/la Avicii »

Ma vidi, nije sad da se striktno mora bas sa 3000 zavrsiti, al bolje je dovesti ga u zadnju ruku sa sto sitnijim da se sto manje vide linije od brusenja. Nije tesko naci, gdje odes prvi put van Kaknja, svrati u prodavnicu auto boja i lakova i naci ces sigurno. Ako bas budes maler pa ne nadjes, onda pokusaj bar 2500 naci ili u krajnjem slucaju zavrsi sa 2000.

Sto se paste tice, ne znam sad.. trebao si pitati koja je 'gruba', koja 'fina'. Ali pretpostavljam da je ta za poliranje prva sa kojom radis poslije brusenja, pa onda sa tom za obnavljanje kao finisiras. Najlakse ces skontati tako sto uzmes malo medju prste, ova 'gruba' ima u sebi kao sitne grumencice, a 'fina' je skroz glatka, nista ne zapinje, kao krema za lice.

Znaci poslije brusenja prvo tom grubljom poliraj, pa onda finom. ;)
Avatar
Avduka
Aktivan član
Postovi: 81
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:28
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Poliranje farova

Post Postao/la Avduka »

Ideja:
Dal bi se zastita od uv zraka mogla lumar folijom uradit?
Avatar
mostarac
Početnik
Postovi: 12
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:23
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Poliranje farova

Post Postao/la mostarac »

ja sam isto radio sve ove radnje ali mi je far puno tamniji od drugoga koji je kao nov i nakon sest godina,da li treba iznutra prati ogleda ili je opticka varka da je iznutra crno(nije bas crno,ali je tamnije nego desni)
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5963
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 701 put
 pohvaljen: 358 puta
garage

Re: Poliranje farova

Post Postao/la Avicii »

Avduka je napisao/la:Ideja:
Dal bi se zastita od uv zraka mogla lumar folijom uradit?
Sto da ne, probaj.. stavljaju ljudi i foljije na farove.
mostarac je napisao/la:ja sam isto radio sve ove radnje ali mi je far puno tamniji od drugoga koji je kao nov i nakon sest godina,da li treba iznutra prati ogleda ili je opticka varka da je iznutra crno(nije bas crno,ali je tamnije nego desni)
Sta ti je tacno tamnije? Jel samo ono 'staklo' ili unutrasljost? Ako je do stakla, vjerovatno je onda i sa unutrasnje strane zamaglio pa je jedini spas rastavljanje. Da imamo sliku mozda bi bolje vidjeli, ovako nagadjam.. :neznam:
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Poliranje farova

Post Postao/la zulleee »

Kako mislis tamniji ? Mozda je u fabrici tako napravljeno da ne udara svjetlost previse vozace iz suprotnog ? Tako je kod mene,lijevo socivo vise kao "zamagljeno".
Odgovori

Natrag na “Uradi sam - DIY video (za sve modele)”