Old Lady

301,305,306,307,308,3008,309
Odgovori
Avatar
milos_je
Iskusan član
Postovi: 710
Pridružen/a: 05. sij 2019, 18:59
Lokacija: Bar
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 88kW
Ima zahvala: 345 puta
 pohvaljen: 308 puta
garage

Re: Old Lady

Post Postao/la milos_je »

Hvala, hvala! Haha a guramo, ispratio mi je kraj osnovne skole, citavu srednju i fax. Ne damo se i dalje, sto kaze ona Njegoseva: "jos sam kadar stici i uteci i na strasnome mjestu postojati". :D

Je li u Kotoru? Imao sam par kolega iz BiH u svojoj generaciji. Kotorski fax ima potpisano nesto sa Bosnom, oko smanjene skolarine valjda, zaboravio sam.
Ako je voljan da uci imam dosta materijala, kolokvijuma i vjezbi sto sam sakupio, mozemo stupiti u kontakt ako mu zatreba kakva pomoc oko Kotora.

K&N vrijedi ali panel obicni da sam uzeo, ovako sa ovom "pecurkom" me je ponijela zelja za zvukom i zato sam je uzeo, ali na kraju sam dobio to da me je iznervirao.

Poslato sa fiksnog pomoću Tapatalk



wagon life
Avatar
milos_je
Iskusan član
Postovi: 710
Pridružen/a: 05. sij 2019, 18:59
Lokacija: Bar
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 88kW
Ima zahvala: 345 puta
 pohvaljen: 308 puta
garage

Re: Old Lady

Post Postao/la milos_je »

Nekada je prelazio po 1000km nedeljno a sada jedva 10 za mjesec dana :D
Karantin nas sputava, a gorivo nikad jeftinije..

U medjuvremenu stari njemac snosi odgovornost :D



Fotografija zvana "oci u oci sa legendom":
slika

Poslato sa fiksnog pomoću Tapatalk
Ovi su korisnici zahvalili autoru milos_je za post (ukupno 2):
shekyAdnan_S
wagon life
Avatar
milos_je
Iskusan član
Postovi: 710
Pridružen/a: 05. sij 2019, 18:59
Lokacija: Bar
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 88kW
Ima zahvala: 345 puta
 pohvaljen: 308 puta
garage

Re: Old Lady

Post Postao/la milos_je »

Današnji dan iskorišten za kratku vožnju, uživanje u pogledu i poziranje pred objektivom :bravo:

U međuvremenu sve bliži trici:

slika

Stikeri sa gepeka uklonjeni, ostavljen samo stiker omiljenog stejta (Michigan) u kojem sam proveo neke lijepe dane :kava: Na njemu piše: I`d rather be lost in Michigan than found in Ohio (Radije bih bio izgubljen u Mičigenu nego pronađen u Ohaju), što ujedno kombinuje i moje negodovanje prema Ohajo stejtu :jezik:

slika

slika

slika

Ranije sam već pisao da su stikeri uklonjeni i s prednjeg dijela. Sad je to sve čistije i uređenije. Stiker manija je prošla :84:

slika

slika

Zimske gume su još tu. Lijen da ih zamijenim :omg:

slika

Poziranje ispred starog tunela koji je nekada spajao Bar i Virpazar, Podgoricu..

slika

slika

slika

A onda sam se poigrao malo i sa filterima i efektima :green: :green:

slika


Sve fotografije nastale su na planini Sutorman, koja se nalazi iznad grada Bara. Preko Sutormana se pruža stari put za Podgoricu. Njime se i dalje može ali je na pojedinim mjestima u jako lošem stanju. Jedno je od glavnih izletišta nas Barana. Od nedavno izrađeni su i vidikovci, uređene staze, označeni panoramski putevi itd. Najviši vrh je Vrsuta 1183mnm i do njega ima staza kojom se može pješke ili džipom. Malo auto baš i ne bi bio mudar izbor. Pogled je nevjerovatan, bukvalno ste iznad oblaka :yes:
Našao sam link ka putopisu u kojem se pominju ova mjesta http://jasninaputovanja.me/2019/12/22/p ... bne-obale/

Kako je lijepo vrijeme ovih dana u planu mi je da se popnem na vrh tako da odradiću jednu kraću reportažu i predstaviti vam malo svoj grad i njegove prirodne ljepote :mah: :mah:
Ovi su korisnici zahvalili autoru milos_je za post (ukupno 4):
Aviciikreha2Tomsheky
wagon life
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Old Lady

Post Postao/la Avicii »

Bravo! Odlicne fotke :handclap: :handclap: :handclap: Cekamo reportazu :ok:
Avatar
cdusan
Napredan član
Postovi: 313
Pridružen/a: 17. vel 2019, 21:26
Lokacija: Loznica
Vozim: 307
Vozim: Peugeot 307 2.0 hdi
Motor: 2.0 hdi
Ima zahvala: 346 puta
 pohvaljen: 112 puta
garage

Re: Old Lady

Post Postao/la cdusan »

Fenomenalne slike, svak čast :good:
Avatar
milos_je
Iskusan član
Postovi: 710
Pridružen/a: 05. sij 2019, 18:59
Lokacija: Bar
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 88kW
Ima zahvala: 345 puta
 pohvaljen: 308 puta
garage

Re: Old Lady

Post Postao/la milos_je »

Zahvaljujem!

Poslato sa fiksnog pomoću Tapatalk

wagon life
Avatar
Tom
Moderator
Postovi: 2325
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Bar, Crna Gora
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: 204, 208, 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 239 puta
 pohvaljen: 467 puta
garage

Re: Old Lady

Post Postao/la Tom »

Odličan post, ovakvih bi trebalo biti više da uživamo.

Na Vrsutu skoro da moze i malo auto, još koji dan, pa onda neće moći ni 'tica. Vojska je proširila put.

Poslato s Jadrana

204 1.2 b 1972.
208 1.4 hdi X3 2013,4,5
308 1.6 hdi 2017.
ex: 207
Avatar
sheky
VIP Član
Postovi: 946
Pridružen/a: 21. tra 2017, 22:28
Lokacija: Brcko
Vozim: Peugeot 307sw
Ima zahvala: 800 puta
 pohvaljen: 202 puta
garage

Re: Old Lady

Post Postao/la sheky »

Fantastične slike!ja sam se jednom popeo od Kolašina na Žabljak pa Zlatar>Zlatibor.Vrlo zanimljiv predio Skadar-Virpazar..Svaka čast!
wicked red
Avatar
milos_je
Iskusan član
Postovi: 710
Pridružen/a: 05. sij 2019, 18:59
Lokacija: Bar
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 88kW
Ima zahvala: 345 puta
 pohvaljen: 308 puta
garage

Re: Old Lady

Post Postao/la milos_je »

Hvala, hvala svima!

@Tom nisam nikad išao gore, a tu sam podno Sutormana odma. Par drugova je išlo skoro, doduše sa 4Runner-kom i oni su mi rekli da je za malo auto lošiji put. Ja sam mislio golfom probati, ali mislim da je pješice ipak najzdravije :D

@sheky uz kanjon Tare do Žabljaka je poseban doživljaj. Preko Plužina, uz kanjon Pive pa preko Durmitora do Žabljaka je takođe odlična dionica, tzv Durmitorski prsten.

Poslato sa fiksnog pomoću Tapatalk

wagon life
Avatar
sheky
VIP Član
Postovi: 946
Pridružen/a: 21. tra 2017, 22:28
Lokacija: Brcko
Vozim: Peugeot 307sw
Ima zahvala: 800 puta
 pohvaljen: 202 puta
garage

Re: Old Lady

Post Postao/la sheky »

Zadnja izmjena: sheky, dana/u 19. tra 2020, 00:58, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sheky za post:
milos_je
wicked red
Avatar
milos_je
Iskusan član
Postovi: 710
Pridružen/a: 05. sij 2019, 18:59
Lokacija: Bar
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 88kW
Ima zahvala: 345 puta
 pohvaljen: 308 puta
garage

Re: Old Lady

Post Postao/la milos_je »

Aa ti si tim putem išao. Stari put za Žabljak koji sam kao mali zamrzio jer sam autobusom putovao do babe na selo. Bar - Žabljak vječnost. Brže su ljudi na mjesec stizali :D
Na prvu sam mislio da si išao Kolašin-Mojkovac pa onda uz kanjon Tare do mosta i onda prema Žabljaku.
Ali i ovo preko Boana i Mljetička je takođe fenomenalan predio.

I Crno jezero, ima dosta priča vezano za njega. Posebno one o dijelu dje se spajaju veliko i malo, da je tolika dubina i nekakva sila da se niko živ izvukao nije.

Poslato sa fiksnog pomoću Tapatalk


Ovi su korisnici zahvalili autoru milos_je za post:
sheky
wagon life
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Old Lady

Post Postao/la kula »

Uvijek je lijepo porocitati ovakvu pricu protkanu lijepim slikama auta . Svaka cast za post...

Poslano sa mog SM-A505FN koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru kula za post (ukupno 2):
shekymilos_je
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Old Lady

Post Postao/la ElComandante91 »

Svaka čast za priču! :bravos:
Clapton is God!
Avatar
milos_je
Iskusan član
Postovi: 710
Pridružen/a: 05. sij 2019, 18:59
Lokacija: Bar
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 88kW
Ima zahvala: 345 puta
 pohvaljen: 308 puta
garage

Re: Old Lady

Post Postao/la milos_je »

Dje drugo o Baru i ljepotama Bara nego u temi o autu iz Bara. Neka bude sve najedno :super:

Prije nego počnem, zahvalio bih sugrađaninu Tomu koji me je ohrabrio da se na Vrsutu popnem malim autom, iako sam rekao da to nije baš najmudrija ideja :245: :245: Šalu na stranu, vojska je put stvarno uradila odlično :good: Naravno da je najzdravije i najljepše pješke savladati ovaj uspon, ali taj dan mi se nešto nije dalo pješačiti (čitaj: ispao sam iz forme tokom karantina).

Elem, dje god da se nađete u Baru, na gugl mapama iskucate Vrsuta 1183m i ruta se sama iscrta. Moja polazna tačka bile su barske Naftine zgrade.

slika

Prema mapama, do vrha autom treba 35min, što je u prevodu sat vremena. A ako se odlučite da u podnožju ostavite auto (što je moj prijedlog, jer sva novija auta bi bilo greota lomiti), odatle će vam pješice trebati oko sat i po vremena do vrha.

slika

Kada se dođe do čuvene barske sušare, dočeka vas i veliki parking na kojem se mogu ostaviti kola. Ovo je inače zadnja tačka prije spuštanja prema Limljanima, Virpazaru a naposlijetku i Podgorici. Sušara je nekada bila društveno i privredno dobro, tu su ljudi donosili svoje meso na sušenje. Sve je bilo organizovano, čuvano, itd. Danas je to samo ruševina:

slika

Tu je i tabla na kojoj su označene sve staze kojima se možete uputiti sa te tačke.

slika

Parking sa mape uživo izgleda ovako:

slika

Došli smo iz onog pravca, dok se u pozadini vidi Rumija. Ako nastavite pravo put će vas odvesti do Limljana, kao što sam već naveo. Nas zanima ono što nas dočeka sa lijeve strane iz pravca Bara:

slika

Uspon je malo strmiji, dosta je krupnog kamenja iliti bubulja po barski :D Na nekim mjestima makadam se miješa sa zemljom tako da točkovi malčice tonu. Kolima smo uspjeli izaći do pretposlednje krivine. Tu nas je dočekala mješavina sitnog, krupnog i oblog kamenja sa primjesama zemlje. Pedenca je ipak bila velika ovoga puta:

slika

Na slikama se i ne čini toliko veliko, ali ipak nije vrijedno lomljenja auta.

slika


Ostavljamo auto pored puta i pješke nastavljamo još nekih 400m.
U pozadini se vidi Skadarsko jezero i prelaz preko istog, koji ste vjerujem dostina vas makar jednom prešli.

slika

slika

Nakon te krivine put je i više nego dobar. Da se uspije preskočiti ta krivina, do vrha bi bila glatka vožnja. Još jednom hvala Tomu koji me je razuvjerio priče da samo džipovi mogu ovuda haha

slika

Usputno se vidi i sušara, naša polazna tačka. Izgleda tako malo sad:

slika

I onda ste stigli. Pred vama se otvara prostranstvo. Plavetnilo Jadrana, pomiješano sa zelenilom obala sa primjesama zalazećeg sunca. Zastanete par minuta i tek nakon toga se sjetite aparata i telefona.
Na slici Crni Rt i Maljevik.

slika

Još nekih pedesetak metara i nalazite se najvišoj tački. Vrsuta 1183mnm

slika

slika

Tačka sa koje se vidi Bar, Ulcinj, Skadar, Sutomore, Skadar, Lovćen, Rumija, Lisinj...

Slike prate ono kako biste se i sami osvrtali oko sebe:

slika

slika

slika

slika

slika

slika

I to bi bio skoro pun krug na vrhu Sutormana. Ima dosta krupnog kamenja na koje se može udobno sjesti i satima neprestano gledati u plavetnilo i čistiti mozak i dušu. Relaksacija na nivou!

Put uz Sutorman je sasvim solidan. Na sredini puta ima fin dio za odmoriti, sjesti i uživati u pogledu. Voda je za piće, i taman temperature:

slika

slika

slika

slika



A Bar? Kao na razglednici iznad. Bar je gradić koji zagrljen trima planinama leži na obali Jadranskog mora. Grad koji je sinonim suživota tri vjere, vijekovima odolijevajući svijetu i njegovoj brzini. Grad sa najviše sunčanih dana u ovom dijelu Evrope, svojim šetalištem Kralja Nikole opravdava tu tvrdnju. Okolne planine, kao što je i ova na kojoj su nastale ove fotografije, zimi pružaju ovom primorskom gradiću i malo zimskih čarolija, jer zna napadati dosta snijega, te nastane prava zimska idila. Otvorenost i smirenost ovoga grada je ono što nas drži da iz njega nikada ne odemo. Kao neko ko je rođen tu, a usput imao prilike živjeti i na nekim drugim krajevima svijeta i Crne Gore, mogu reći da mi je ovo taman mjesto za život :mah:

U nastavku par video klipova. Jedan sa vrha, dok su ostala dva malo vožnje Sutormanom (tokom vožnje čuju se udari vjetra, tako da smanjite ton da se ne bi prepali :zvizd: :zvizd: )

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]


Sve fotografije i video snimci urađeni sa Samsung Galaxy S9+. Prevozno sredstvo bio voljeni Golf II `87. 1.3 benzin :mah: :mah:
Ovi su korisnici zahvalili autoru milos_je za post (ukupno 5):
Tomcdusanshekydrago_gmAvicii
wagon life
Avatar
Tom
Moderator
Postovi: 2325
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Bar, Crna Gora
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: 204, 208, 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 239 puta
 pohvaljen: 467 puta
garage

Re: Old Lady

Post Postao/la Tom »

Hahahaha, svaka čast. Ja sam juce bio istom rutom, da povedem gospođu prije nego vojska zatvori vrh.
Juce je bio utaban dobro, spremili su za asfalt mada mene to ne dotiče srećom.
Iza mene je izasao Caddy Bibezica sa njih 6 unutra slikaslika.

Odlican text kao i do sada. Dobro je da si se usudio izaci, jer ko zna oce li biti prilike više, a pogled vrijedi.

Nas nije poslužilo vrijeme kao vas, ali barem smo dotakli oblake u jednom trenutku, strava je osjecaj kad ne vidim metar od sebe.
Kad smo stigli u Sutomore gore se razvedrilo.... slikaslikaslika

Poslato s Jadrana

Mozda smo mogli u posebnu temu ovo prebaciti, jer ima taj dio na forumu, da ti ne kvari temu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Tom za post (ukupno 2):
cdusansheky
204 1.2 b 1972.
208 1.4 hdi X3 2013,4,5
308 1.6 hdi 2017.
ex: 207
Odgovori

Natrag na “Serija 3”