Evo i moj izubijanko

301,305,306,307,308,3008,309
Zaključano
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Evo i moj izubijanko

Post Postao/la anel007 »

Prorbam podesiti komande u nedjelju.

A jest sa 1GB, radi iznenadjujuce dobra sa toliko memorije a sad do kad ce ne znam.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

slika ¦ slika
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Evo i moj izubijanko

Post Postao/la anel007 »

Nisam stigao eksperimentisati sa komandama jer mi je kalemljenje na napajanje upaljaca oduzelo vremena vise od planiranog.

Uglavnom napravljeno da se pali na kontakt, povezano i osvjetljenje dugmica za kontrolu i to je to za sad, vise vremena za caprkanje po pezolu nemam.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru anel007 za post:
sheky
slika ¦ slika
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Evo i moj izubijanko

Post Postao/la anel007 »

eh da malo sta napisem i ovdje, osim radija desilo se jos nekih gluposti zadnjih mjesec dana pa krenimo redom

prvo mi se pri povratku kuci s posla jednu vece jednostavno ugasi u voznji bez ikakvih upozorenja, odslepam majstoru i po njegovom crkla pumpa goriva, to zamjenim a na kraju se ispostavilo da je problem bio u plovku koji nije pokazivao tacno stanje al haj sad bar imam novu pumpu :angry:

nakon toga pocne zezati alnaser, ponovo majstoru (ovaj put drugom) da bi se tu na kraju ispostavilo da je neko (talijan bilesi) nekad ranije caprkao oko istog i ubacio kineski neki za koji nije mogao naci dijelove, ajd reko vidjet cu sta cu ganjati i na kraju odlucim ganjati nov (20-tak KM vise me kostao nov u odnosu na polovan, mogu fine cijene dobiti za dijelove dok sam na ovom poslu) tako da je sad u autu poljak neki sa garancijom

eh sad jos jedan problemcic imam a to je sto plovak i dalje laze pa cu vidjeti dok privucem kraju rezervuar da odem ubaciti stari koji sam skinuo s pumpe prije nekoliko godina pa cemo vidjeti kako se on ponasa
slika ¦ slika
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5966
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 703 puta
 pohvaljen: 359 puta
garage

Re: Evo i moj izubijanko

Post Postao/la Avicii »

Ja sam na mom 307 par puta imao problem sa plovkom i mislim da mi je neki elektricar tad nesto samo prikljucio drugi plovak i podigao na max i spustio ga i vratio dzek na moj plovak i greska je nestala. Probaj tako nesto sa tim starim sto imas, mozda ce nestati. Ja vise nisam imao problema sa tim.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Evo i moj izubijanko

Post Postao/la anel007 »

probat cu to ponedjeljak/utorak, moram nesto rijesiti jer ne znati kakvo je stanje u rezervuaru mi ne pase nikako

usput odradjena i registracija neki dan, eko test polozio s tim da je iz nekog razloga u leru bio na granici a sve osim motora i katalizatora mu je novo

uglavnom kako kaze cika tehnicar benzinci su dobro zaglibili sad sa ovim eko testovima jer se ne moze manipulisati sa rezultatima putem nekih senzora, dizeli nesto i mogu izmajmunisati dok je benzin onako kako kompjuter izracuna pa ako ne prodjes idi popravljaj, od nove godine do prije par dana je on licno vratio 5-6 auta jer nisu eko test polozila
slika ¦ slika
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Evo i moj izubijanko

Post Postao/la anel007 »

Neki dan zamjenjen plovak sa starim koji mi se po supi pomicao godinu-dvije i sad sve tacno pokazuje.

Ali smo zato "saraf" koji fiksira pumpu za rezervuar jedva odvrnuli jer ga je majstor koji je pumpu mijenjao krvnicki stegao a benzin i tad izlazio na cep kad je pun rezervuar.

Ako neko bude sebi mijenjao mi smo ovaj skinuli tako što smo od lanca sa motora napravili krug oko satafa i spojili ga u jednu vecu gedoru (zavarili da ne ispada) a poslije je sve lako islo kad lanac zapne oko svakog zubica na tom "sarafu". Kad se zavrce ne treba nista siliti, dihtung samo fino postaviti u leziste i dotegnuti da se poklope oznake na rezervuaru sa oznakom na "sarafu".

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

slika ¦ slika
Avatar
StefanMD
VIP Član
Postovi: 963
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:35
Lokacija: Modriča / Doboj
Vozim: 308 SW 2.0 BlueHDi EAT6
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 123 puta
garage

Re: Evo i moj izubijanko

Post Postao/la StefanMD »

anel007 je napisao/la: 25. sij 2020, 08:53 Kad se zavrce ne treba nista siliti, dihtung samo fino postaviti u leziste i dotegnuti da se poklope oznake na rezervuaru sa oznakom na "sarafu".
Eh kad bi majstori znali takve stvari...
Burazu su tako na Laguni sjebali cep/saraf, jedva je nasao koji pase polovan jer ih ima nekoliko serija, svi su slicni ali nisu isti...

Bitno da si ti svoje rijesio. :ok:
slika
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Evo i moj izubijanko

Post Postao/la anel007 »

plavi prosli vikend otisao u vjecna lovista, ponovo pukao poklopac uljnog filtera kao i prosle godine samo sto su se ovaj put plastike i instalacija zapalile

sve se odigralo na pocetku uspona uz ivan sedlo iz pravca sarajeva i sreca da je covjek u lokalnoj kuci imao pp aparat inace bi komplet izgorio

steta kad se sve sabere nije plaho velika ako ga kupi neki majstor, mora se mijenjati nesto instalacija, deklo i dihtung dekla, plastike neke oko zracnog filtera i to je ono sto sam na prvu vidio ali se meni neda oko toga handriti

sutra idem preuzeti drugo tako da je plavi na prodaju za nekih 2000 KM pa ako je neko zainteresovan bujrum

takodje na prodaju su i stvari koje sam u njemu imao kao sto je 2din player, naslon za ruku, kamera i slicno ( https://www.olx.ba/profil/anel007 )
Zadnja izmjena: anel007, dana/u 26. srp 2020, 16:45, ukupno mijenjano 1 put.
slika ¦ slika
Avatar
sheky
VIP Član
Postovi: 950
Pridružen/a: 21. tra 2017, 22:28
Lokacija: Brcko
Vozim: Peugeot 307sw
Ima zahvala: 802 puta
 pohvaljen: 202 puta
garage

Re: Evo i moj izubijanko

Post Postao/la sheky »

Auuuh šta je ovo pa gore auta!kolika je šteta?
I şto puca to kućište,jel blizu izduva?jel ostaješ sa francuzima, pošto vidim i [mention]srky_ug[/mention] prodaje 307-icu..
Šteta,šteta...
wicked red
Avatar
Adnan_S
Iskusan član
Postovi: 410
Pridružen/a: 01. lip 2018, 14:49
Lokacija: Srebrenik
Vozim: 407
Motor: 2.0 HDI 100KW
Ima zahvala: 234 puta
 pohvaljen: 336 puta
garage

Re: Evo i moj izubijanko

Post Postao/la Adnan_S »

Šteta baš, žalosno, ali sreća pa ste ga uspjeli ugasit.
Mali off topic vezano za 2din, šta je sve potrebno da se ugradi na 307? Drug hoće da ubaci pa ga zanima kako. Jel potrebno isjeć onu pregradu između radija i pepeljare ili?
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Evo i moj izubijanko

Post Postao/la anel007 »

sheky je napisao/la:Auuuh šta je ovo pa gore auta!kolika je šteta?
I şto puca to kućište,jel blizu izduva?jel ostaješ sa francuzima, pošto vidim i [mention]srky_ug[/mention] prodaje 307-icu..
Šteta,šteta...
Ne ostajem na Francuzima ali ostajem na banzinjarama, kaparisan Focus mk2

A kućište moguce da puca od toplote, blizu je katalizatora i izduvne grane ali ko ce mu znati tacan uzrok

Ovo za 2din,potrebno je isjeci pregradu naravno i treba kavez za 2din, ja sam uz to korostio i univerzalnu blendu koja se solidno uklopila.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru anel007 za post:
Adnan_S
slika ¦ slika
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5966
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 703 puta
 pohvaljen: 359 puta
garage

Re: Evo i moj izubijanko

Post Postao/la Avicii »

Steta za auto stvarno. Nije mi to bas najjasnije kako ce iz cista mira puci to kuciste, nesto mi nelogicno da je od toplote, tu ga je fabrika smjestila :neznam: Bilo kako bilo, steta nije bas zanemariva i mislim da bi isto postupio kao ti. Srecno sa Fordinom :ok:
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Evo i moj izubijanko

Post Postao/la ElComandante91 »

Baš mi je žao, svašta se sa njim izdešavalo. Srećno sa fordom
Clapton is God!
Avatar
cdusan
Napredan član
Postovi: 313
Pridružen/a: 17. vel 2019, 21:26
Lokacija: Loznica
Vozim: 307
Vozim: Peugeot 307 2.0 hdi
Motor: 2.0 hdi
Ima zahvala: 346 puta
 pohvaljen: 112 puta
garage

Re: Evo i moj izubijanko

Post Postao/la cdusan »

Baš šteta, žao mi je što se to desilo, bitno je da si ti živ i zdrav. Čestite za fokusa, ford je jako dobar auto jedini problem kod njihovih benzinaca je malo veća potrošnja, inače odličan auto koji nema kvrova, sa kvalitetnim trapom, jeftin za održavanje, imao sam 2 fokusa i mk1 i mk2, čak sam imao i mondea mk3 mogu samo reči hvale reći za njih.
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Evo i moj izubijanko

Post Postao/la anel007 »

vidjet cu za potrosnju ali nesto mislim da ce se vrtiti 7-10 kao i kod puga sto je bila, navikao sam ja na tu potrosnju

na fordu odradjen mali servis i prednje plocice, sljedece sedmice u planu je zupcasti, vodena (znam da ne treba ali prosli vlasnik kaze da je mijenjao prije 30k km sve osim nje pa je mijenjam), pk remenje i sve sto ide uz to, usput provjeriti ima li gdje kakvog curenja i baljenja pa da se i to sredi a kad se to zavrsi ide na sredjivanje sitnica oko limarije (vjerovatno zamjena prednjek lijevog blatobrana jer je primjetna hrdja) i poliranje pa cu se onda nakaniti predstaviti ga ovdje, nisam ga jos stigao ni oprati a kamo li slikati :green:
Ovi su korisnici zahvalili autoru anel007 za post (ukupno 2):
Aviciikreha2
slika ¦ slika
Zaključano

Natrag na “Serija 3”