Peugeot 508 SW 1.6 e-HDi

504,505,508,5008
Odgovori
Avatar
Leonche
Napredan član
Postovi: 252
Pridružen/a: 27. stu 2016, 10:31
Lokacija: Split - Žepče
Vozim: Peugeot 508 SW 1.6 e-hdi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
Kontakt:
garage

Re: Peugeot 508 SW 1.6 e-HDi

Post Postao/la Leonche »

Pozdrav! Hvala lega, i tebi isto a i svima na forumu želim svako dobro :ok:

Što se tiče mog auta, evo tek danas sam dobio informaciju da je totalka... Popravak je neisplativ tj. popravak bi koštao više nego je tržišna cijena auta. U dogovoru s osiguranjem, dogovorili smo okvirnu cijenu oko 10.000 eura a njima auto ostavljam. Ja sam pristao na to jer sam mislio da neću ni to dobiti. Taman toliko sam i cijenio svoje auto, ipak je 2011. godina 1.6 motor... Prvotna varijanta je bila meni karambol i 40.000 kn al opet bi bio na istom pa mi se ne da zafrkavat. Šteta, baš mi je žao jer je bio pažen s moje strane, očuvan dosta, malo je prešao, onaj veći kvar na 100.000 sam otklonio pod garancijom tako da baš šteta, pogotovo jer nisam ni kriv ni dužan. Al jbga, amo dalje :green: Što se mene tiče, admini mogu zaključat temu...

Razmišljam se između par auta Peugeot 508 2.0 163 ks, Opel Insignia 2.0 160 ks, Citroen C5 isto 2.0 i VW Passat 2.0... Problem je što je Passat ista godina kao i prethodna tri auta al s puno manje opreme košta skuplje. Pa mi on nekako otpada... Između 508-ice i C5 mi se više sviđa 508-ica jer mi je C5 nekako skučen iznutra, nema mjesta oko mjenjača za npr. mobitel, kovanice i sl... malen mi izgleda u odnosu na 508. Insignia je dobra, prijatelj mi hvali motor, kaže da je dosta zadovoljan. Al vidjet ću...

Tu sam na forumu i dalje, pratimo se i pišemo :ok: :respect:
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Peugeot 508 SW 1.6 e-HDi

Post Postao/la ElComandante91 »

Odlično je to na kraju ispalo. Srećno sa kupovinom koje god auto da bude, mada navijam za 508. Bez obzira za koje auto se odlučiš predstavi ga na forumu i ostani nam aktivan.

Poslato sa LG-G3S D722
Clapton is God!
Avatar
Tom
Moderator
Postovi: 2325
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Bar, Crna Gora
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: 204, 208, 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 239 puta
 pohvaljen: 467 puta
garage

Re: Peugeot 508 SW 1.6 e-HDi

Post Postao/la Tom »

Ta Insignia je jedan od najkvarljivijih auta po utiscima evropskih vozaca/vlasnika, cijena im stemoglavo pada kao polovnjacima, i ako je lijepa na oko. Razmisli dobro svakako, i srećno.

Poslato s Jadrana
204 1.2 b 1972.
208 1.4 hdi X3 2013,4,5
308 1.6 hdi 2017.
ex: 207
Avatar
StefanMD
VIP Član
Postovi: 961
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:35
Lokacija: Modriča / Doboj
Vozim: 308 SW 2.0 BlueHDi EAT6
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 123 puta
garage

Re: Peugeot 508 SW 1.6 e-HDi

Post Postao/la StefanMD »

Ne znam evo stvarno ne razumijem se najbolje ali sam siguran da bi se takav 508 kod nas u BiH popravio za dosta manje para. Naravno ovlasteni malo je reci dere sa cijenama dijelova ali se moze naci i povoljnije.

E sad, ako dobijas 10k eura, nema tu puno price, i ja se ne bih zafrkavao sa nekakvim popravcima nego bih uzeo kes.

Nije sto vozim Pezoa ali ja bih opet isao na 508, eventualno ako se ima novca ganjao redizajn, svi novi Blue HDI su odlicni motori tako da ne mozes pogrijesiti nesto.

Sto se tice Insignie, bjezi od nje, a i prijatelju predlazem da se rjesava ako moze i ima kome. Posebno 2.0CDTI sa 160KS je problematican motor.
Lijepa jeste, udobna, prostrana (iako nema nesto gepeka, cak i u karavanskoj varijanti) ali je kako kaze Tom veoma problematicna. Prijatelj/kolega sa posla vozi bas takvu, i jos automatik. Ne znam sta sve nije radio, ali ono sto je najproblematicnije na tim motorima a i njemu je stradalo je radilica. I to na 170.000 predjenih. A zamjena radilice kosta poprilicno, mislim oko 1000e da je platio. Komsija, serviser, kaze da je bilo slucajeva na tim motorima da ode radilica na 70.000km predjenih. Tu u komsiluku imam firmu koja se bavi obradom glava i ostalim dijelovima motora, prijatelj radi bas radilice, kaze barem 50 komada da su do sada odradili sa tih motora iz Insignie tako da mi je to vise nego dovoljno da je ne pogledam, iako super izgleda.

Eto, raspisao sam se ali dobronamjerno sve.

Sretno sa izborom novog auta... :)
slika
Avatar
Leonche
Napredan član
Postovi: 252
Pridružen/a: 27. stu 2016, 10:31
Lokacija: Split - Žepče
Vozim: Peugeot 508 SW 1.6 e-hdi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
Kontakt:
garage

Re: Peugeot 508 SW 1.6 e-HDi

Post Postao/la Leonche »

ElComandante91 je napisao/la:Odlično je to na kraju ispalo. Srećno sa kupovinom koje god auto da bude, mada navijam za 508. Bez obzira za koje auto se odlučiš predstavi ga na forumu i ostani nam aktivan.

Poslato sa LG-G3S D722
Hvala lega, naravno da ostajem na forumu i čim u dvorište uđu nova kola, slike će biti na forumu :)
Avatar
Leonche
Napredan član
Postovi: 252
Pridružen/a: 27. stu 2016, 10:31
Lokacija: Split - Žepče
Vozim: Peugeot 508 SW 1.6 e-hdi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
Kontakt:
garage

Re: Peugeot 508 SW 1.6 e-HDi

Post Postao/la Leonche »

Tom je napisao/la:Ta Insignia je jedan od najkvarljivijih auta po utiscima evropskih vozaca/vlasnika, cijena im stemoglavo pada kao polovnjacima, i ako je lijepa na oko. Razmisli dobro svakako, i srećno.

Poslato s Jadrana
Sreća pa sam napisao dvojbu svoju... hvala na informaciji, čini se da će Insignia otpast. A baš sam dobru našao :green:
Avatar
Leonche
Napredan član
Postovi: 252
Pridružen/a: 27. stu 2016, 10:31
Lokacija: Split - Žepče
Vozim: Peugeot 508 SW 1.6 e-hdi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
Kontakt:
garage

Re: Peugeot 508 SW 1.6 e-HDi

Post Postao/la Leonche »

StefanMD je napisao/la:Ne znam evo stvarno ne razumijem se najbolje ali sam siguran da bi se takav 508 kod nas u BiH popravio za dosta manje para. Naravno ovlasteni malo je reci dere sa cijenama dijelova ali se moze naci i povoljnije.

E sad, ako dobijas 10k eura, nema tu puno price, i ja se ne bih zafrkavao sa nekakvim popravcima nego bih uzeo kes.

Nije sto vozim Pezoa ali ja bih opet isao na 508, eventualno ako se ima novca ganjao redizajn, svi novi Blue HDI su odlicni motori tako da ne mozes pogrijesiti nesto.

Sto se tice Insignie, bjezi od nje, a i prijatelju predlazem da se rjesava ako moze i ima kome. Posebno 2.0CDTI sa 160KS je problematican motor.
Lijepa jeste, udobna, prostrana (iako nema nesto gepeka, cak i u karavanskoj varijanti) ali je kako kaze Tom veoma problematicna. Prijatelj/kolega sa posla vozi bas takvu, i jos automatik. Ne znam sta sve nije radio, ali ono sto je najproblematicnije na tim motorima a i njemu je stradalo je radilica. I to na 170.000 predjenih. A zamjena radilice kosta poprilicno, mislim oko 1000e da je platio. Komsija, serviser, kaze da je bilo slucajeva na tim motorima da ode radilica na 70.000km predjenih. Tu u komsiluku imam firmu koja se bavi obradom glava i ostalim dijelovima motora, prijatelj radi bas radilice, kaze barem 50 komada da su do sada odradili sa tih motora iz Insignie tako da mi je to vise nego dovoljno da je ne pogledam, iako super izgleda.

Eto, raspisao sam se ali dobronamjerno sve.

Sretno sa izborom novog auta... :)
Zato i kažem, kad su ponudili dobru cifru onda se nemam zašto misliti...

A eto, čim vas dvojica pišete onda se valja zapitat. A ja i razmišljam kako su cijene niske ovako... Meni stari ima 20 godina govori da se čuvam Opela diesela :green: haha A onda će nevjerojatnije upast 508-ica... Volio bi redizajn al neznam koliko ću morati još dat novaca. Ako bude veća razlika onda ću vjerojatno isti model koji sam imao al 2.0...
Avatar
Tom
Moderator
Postovi: 2325
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Bar, Crna Gora
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: 204, 208, 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 239 puta
 pohvaljen: 467 puta
garage

Re: Peugeot 508 SW 1.6 e-HDi

Post Postao/la Tom »

Pazi, nas dvojica(ili bar ja) nisam imao tog Opela, nisam ga vozio, cak, ne znam ni jesam li se vozio u istog, samo prenosim ono što sam cuo i pročitao (na nekim relevantnim portalima) i ono sto pišu vlasnici istog auta koji nisu balkanci, jer mi nismo objektivni, naše auto/klub/riba/firma... je najbolja i nema preko. Tako da uzmi sve ovo sa rezervom.

S druge strane, o Opel Corsi 1.3tdci imam samo rijeci hvale, istu posjedujem i prezadovoljan sam s njom.

Da neko ne misli da ne volim Opela jer na oči rđa ;)

Poslato s Jadrana
204 1.2 b 1972.
208 1.4 hdi X3 2013,4,5
308 1.6 hdi 2017.
ex: 207
Avatar
Struja
VIP Član
Postovi: 1114
Pridružen/a: 03. sij 2016, 01:12
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 5008
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 35 puta
garage

Re: Peugeot 508 SW 1.6 e-HDi

Post Postao/la Struja »

Iskreno,u mom uzem izboru je bila insignia 2.0 i to sa 140KS,otpala je onog momenta kad sam je probao,jednostavno ne osjetim tu snagu,niti udobnost Citroena C5 sa istim motorom,za kojeg sam se cak bio i odlucio,a onda sam probao 5008 2.0 sa 150ks i na kraju ga uzeo.
Pokusavam reci da koliko god sam lutao opet sam izabrao Peugeot,jedini brend koji bi ga zamijenio je Honda i to model Accord,ali nazalost kod nas nije bas lako biti vlasnik Honde ili eventualno Volvo...
Ali opet sam oko bacio na novi 5008 :),za sad nema potrebe za drugim autom,ali ne skodi gledati...
I da napomenem iduca vozilica je opet benzinac,pa nek trosi 30l na 100km,ali nema plutajuci zamajac,fap,egr,aditive i ostala sranja modernih dizela koje uskoro zele ukinuti
Avatar
Leonche
Napredan član
Postovi: 252
Pridružen/a: 27. stu 2016, 10:31
Lokacija: Split - Žepče
Vozim: Peugeot 508 SW 1.6 e-hdi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
Kontakt:
garage

Re: Peugeot 508 SW 1.6 e-HDi

Post Postao/la Leonche »

A ja sam trenutno na nekih 20-22 000 km godišnje pa mi je diesel isplativiji... Mada više volim benzince trenutno mi je razlika...
Avatar
Struja
VIP Član
Postovi: 1114
Pridružen/a: 03. sij 2016, 01:12
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 5008
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 35 puta
garage

Re: Peugeot 508 SW 1.6 e-HDi

Post Postao/la Struja »

E to da,ipak sa tim brojem kilometara nije benzin isplativ...
Ovo mi je prvi diesel u mome vlasnistvu i nedostaje mi benzinac,nekako ima vise duse :)
A eto drago mi je da se i autoindustrija okrenula proizvodnji turbo benzinaca i unapredjivanjem tih motora...
Slinim za ovim 1.6THP :)
Avatar
Leonche
Napredan član
Postovi: 252
Pridružen/a: 27. stu 2016, 10:31
Lokacija: Split - Žepče
Vozim: Peugeot 508 SW 1.6 e-hdi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
Kontakt:
garage

Re: Peugeot 508 SW 1.6 e-HDi

Post Postao/la Leonche »

Struja je napisao/la:E to da,ipak sa tim brojem kilometara nije benzin isplativ...
Ovo mi je prvi diesel u mome vlasnistvu i nedostaje mi benzinac,nekako ima vise duse :)
A eto drago mi je da se i autoindustrija okrenula proizvodnji turbo benzinaca i unapredjivanjem tih motora...
Slinim za ovim 1.6THP :)
To svakako... gledao sam Passata B8 2017. godina 2.0 TSI 4x4 cca 280 KS... odličan je... Naravno, iznad mog platežnog razreda al stvarno je dobar, lip za vozit... po kompjuteru potrošnja 8.1...
Avatar
saraf74
Napredan član
Postovi: 209
Pridružen/a: 28. vel 2016, 17:54
Lokacija: Prnjavor
Vozim: Peugeot 508
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 8 puta
garage

Re: Peugeot 508 SW 1.6 e-HDi

Post Postao/la saraf74 »

Pozdrav Leonche.Malo bih se nadovezao i predlozio ti ako mozes ikako da skupis jos malo i kupi redizajn 508 neces se pokajati.Pisao sam za moj,imam ga vec 7 mjeseci i presao sam oko 20 hiljada km i nista ,samo sipaj i vozi.Neces vjerovati posto vozim sto bi reklo nerentabilo sa 60 na 100 pa do 170 i tako i opet je prosjecna potrosnja 4,8 l.Auto leti sto bi se reklo bez obzira sto je 1,6 a o detaljima da ne govorim,tu sam sta te interesuje,pozdrav
Odgovori

Natrag na “Serija 5”