Citroen C8 2.0 16v

Sve sto nije Peugeot
Tanatos
Aktivan član
Postovi: 54
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:37
Lokacija: Jagodina,SRB
Vozim: Ostalo
Motor: 2.0
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 5 puta
garage

Re: Citroen C8 2.0 16v

Post Postao/la Tanatos »

ElComandante91,hvala.

Mozda idem u mali off,ali da podelim nesto sa vama.
Juce mi dodje postar i kaze ima nesto za tebe...plava koverta,otvorim ja kad ono slika mog bivseg Pezoa 806 kako je 10.02.2015. uhvacen na 118km/h,a ogranicenje je 80km/h...gledam,ne verujem.Odem do saobracajne,kazem takva i takva stvar,ona kaze u sistemu se vodi na tebe...ja ono Da se prekrstim izvadim pokazem kupoprodajni ugovor koji sam overio sa kupcem 04.12.2014.,napisem izjavu u medjuvremenu dodje sadasnji vlasnik i on da izjavu i sad moramo da vidimo sto se i dalje vodi na mene...mada nesto mi lik koji radi na izdavanju tablica rece kao mora da se odjavi,da se promene zasto bi se to radilo kada je auto bio na JA tablicama i ostao je u JA.Izgleda da kupac vozila nije isao u policiju da prijavi promenu u roku od 15 dana,a najbolje je to sto je bivsi policajac,koji sve zna.

Jos jedna budala mi rece,koja izdaje tablice da ja moram da platim kaznu ida meni idu poeni,dok ovi kazu kad ima izjava da je on vozio idu njemu.Sta se sve radi,znaci ludilo....a da nisam rekao da je platio i porez...da nista nije uradjeno pa da razumem ali ovo...
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Citroen C8 2.0 16v

Post Postao/la zulleee »

Ako u saobracajnoj pise njegovo ime nije mi jasno kako je tebi mogla doc kazna,s druge strane bez obzira cije je auto ako on kaze da je vozio njemu ide kazna i sve sto ga sljeduje.
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Citroen C8 2.0 16v

Post Postao/la kula »

E moj Tasicu , pa kojem Bogu se ti molis :ljut:
Ne mogu da shvatim da se tako neke stvari dogadjaju.
Ma ima i kod nas toga , i zakon je kada prodas auto odmah ga i odjaviti sa svoga imena i vratiti tablice, pa nek onda kupac ganja ostalo.
Ali.... back to topic
Ove lajsne lakirane u crno super izgledaju nije ti ni to losa ideja :good:
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Citroen C8 2.0 16v

Post Postao/la zulleee »

Nemaju tablice veze,ako u saobracajnoj pise njegovo ime a ne tvoje njemu kazna ide,mada ako on bude posten bez obzira na sve reci ce da je on vozio i gotova stvar.
Tanatos
Aktivan član
Postovi: 54
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:37
Lokacija: Jagodina,SRB
Vozim: Ostalo
Motor: 2.0
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 5 puta
garage

Re: Citroen C8 2.0 16v

Post Postao/la Tanatos »

kula je napisao/la:E moj Tasicu , pa kojem Bogu se ti molis :ljut:
Bilo kom da se pomolim,ne cuje me.Uvek mora nesto da zadesi :joj:
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Citroen C8 2.0 16v

Post Postao/la Avicii »

Lako se to rijesi, za ruku toga sto si mu prodao auto i nek fino plati. Ako nece, saka u glavu bljak
Tanatos
Aktivan član
Postovi: 54
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:37
Lokacija: Jagodina,SRB
Vozim: Ostalo
Motor: 2.0
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 5 puta
garage

Re: Citroen C8 2.0 16v

Post Postao/la Tanatos »

slika
Meni interesantna,slikana mobilnim i preradjena preko Aviary-a
Tanatos
Aktivan član
Postovi: 54
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:37
Lokacija: Jagodina,SRB
Vozim: Ostalo
Motor: 2.0
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 5 puta
garage

Re: Citroen C8 2.0 16v

Post Postao/la Tanatos »

Kako ono kažu,da se poklonim i da počnem.Ako neko ne želi da čita tekst do kraja,evo u kratkim crtama...nagarbusio sam :joj:

Posle jedno 6 i po hiljada km primetim ja da meni auto ne vuče uzbrdo kako bi trebao da vuče,pravac ok,ali uzbrdo gde je išao 3. morao sam prvom.Pravac kod majstora i počinje hardcore sex,tj na našem počinje je.....Krenu majstor sa dijagnostikom,pa celokupna elektro instalacija,pa izduvni sistem...Secnu on cev kod katalizatora,njega nema unutra...Kaže majstor ,,aha,sigurno se raspao i zapušio srednji lonac,daj da sečemo dalje".Tako i bi,secnuše oni tu,kad tamo ništa ,a ja sve vreme tražim da mi izmeri kompresiju na šta on kaže ,,ne može tako auto da se ponaša,ako loša kompresija" ,nije hteo da me sasluša do kraja,simptomi kakvi su.Na kraju,ajde i to da vide,auto prenoći,uguraju ga oni u garažu,mere kompresiju 12,12,6,12,tu je problem na trećem cilindru.Ajde skidaj glavu,daj benzin da sipemo na ventile,prenoči to tako ujutru vidimo da je izduvni napravio problem...nakupila se garež na njemu i nije radio svoj posao kako je trebalo...ima slike sve se vidi.

slika

Nije samo haos na ventilima,nego i cilindrima...

slika

A,na kraju je izgledalo ovako...

slika

Rekoh ja,veliki servis je radjen pre 30 i nešto hiljada km,ali ajde kad je već rasturen da uradimo veliki sad i da prebrinem.
Kupim ja sve osim vodene pumpe + benzinske dizne oprane,namestimo to kad pumpa posle 3 dana popusti,daj kupi novu komplet,otišlo plastično kućište,uzmem sa metalnim da prebrinem i to...ali ubrzo sam počeo ponovo da brinem,javio se novi problem.Svako jutro,prvo paljenje,problem...neće odma,verglaj,verglaj...pumpa za gorivo,menjam i to.

E,sad ako ste mislili da je tu kraj,varate se.

Krenem ja posle sredjivanja da se vozim,ide auto,ali nije to to.Teram,ne mogu više da se nerviram,vozim ga ja tako jedno 500km i na 100km od kuće na putu ja primetim iza mene oblak dima.Na displeju nema ni jedna greška,temperatura dobra,stanem i odmah sam ukapirao u čemu je problem,uzmem da izmerim ulje kad ono tamo fali...karika otišla 100% mislim se ja.Dovučem se do kuće,majsotra sam tu hteo da pridavim kada sam ga pozvao on mene pita tj kaže ,, pošao si na put a nisi poneo ulje" Zalupim tu slučalicu,jer sam poludeo,do sada ni u jednom autu nisam imao kanticu sa uljem,neću ni u ovom.Odem tamo,kad ono jeste karika,mazajuća.

Idemo ponovo,rasuraj motor,kupuj karike,ajde i leteće ležajeve,za svaki slučaj...Oni su merili sve redom što je moglo,sve je kao da auto ima 100.000km,ništa pohabano,ništa za obradu,ali eto desi se to.Upališe oni auto,kaže remenica se čuje...mislim se ja odakle sad i to,ajde i to menjaj...sklopiše sve,neće da upali,ni da pipne,brčkaju sve redom,kaže kompjuter otiso,naručen drugi,ali poslali od automatika,ne vredi.Odem kod jednog dobrog elektroničara,on sredi kompjuter,auto upali i taraj...

Ali opet,tu nije kraj...auto sam kod majsora oterao bez ijedne greške,a vratio mi je sa greškom...nekako dodjem do jednog majstora koji radi u ovlašćenom Peugeot servisu ovde kod mene,kaže to ti bobina (a ona je menjana pre menje od 2 godine),kaže nećemo ništa da diramo sačekaj da ja nadjem ispravnu da stavimo kod tebe pa da vidimo...da ne bacam 100eura na to.

A,da dok su radili motor ja uradim diskove,pločice,zamene mi i viljuške napred tj silen blokove,kugle i spone da i to prebrinem.

Sve u svemu,izgubljeno dosta vremena i novca,mada me teši to što me je do sada izašao onoliko koliko im je prosečna cena na oglasima,a da sam uzeo po prosečnoj ceni opet bih sigurno imao još neki euro da uložim u njega,a ovo sad imam sredjen auto.
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Citroen C8 2.0 16v

Post Postao/la ElComandante91 »

Pa ti si novo auto napravio bukvalno, iskreno se nadam da nećeš imati više problema.

Послато са LG-D722 уз помоћ Тапатока
Clapton is God!
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Citroen C8 2.0 16v

Post Postao/la kula »

Uuu pa ti se naradio pravo :good:
Tanatos
Aktivan član
Postovi: 54
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:37
Lokacija: Jagodina,SRB
Vozim: Ostalo
Motor: 2.0
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 5 puta
garage

Re: Citroen C8 2.0 16v

Post Postao/la Tanatos »

Rekao mi otac,auto ima da ostane kod mene,ako zelis da prodas,nema prodaje :) bas zbog svega sto mu je radjeno.A,kao glavni problem naveli su dve plinske boce,lose sagorevanje,tj los pritisak...kazu plin ima nesto lepljivo u sebi sto je pomoglo stvaranju garezi...u medjuvremenu druga boca je skinuta,ostala je samo tocak boca na mestu rezervnog tocka,tako da sam dobio normalan gepek.
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Citroen C8 2.0 16v

Post Postao/la Avicii »

Au brate golem poso si odradio.. Kostalo je zivaca najvise i para bgm, al jbg sad si bas miran, sto kazes znas sta vozis, imas sredjen auto.
Nadam se da ce te od sada imati troskove samo za plin/gorivo ;)
Tanatos
Aktivan član
Postovi: 54
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:37
Lokacija: Jagodina,SRB
Vozim: Ostalo
Motor: 2.0
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 5 puta
garage

Re: Citroen C8 2.0 16v

Post Postao/la Tanatos »

Dok je bio na kanalu,iskoristio sam priliku da slikam par slika,mislim da za dvanaestogodisnjaka,sad ce jos malo 13 godina,prilicno dobro drzi.
Mislim da je ovo i predusilo,da nije bilo ovoga,dao bih za za neke male pare pa ko ima zivaca i para neka sredjuje.

slika
slika
slika
slika

Nemojte sad da mislite da ja sad nesto hvalim Citroen,ipak je on u srcu lav.
Tanatos
Aktivan član
Postovi: 54
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:37
Lokacija: Jagodina,SRB
Vozim: Ostalo
Motor: 2.0
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 5 puta
garage

Re: Citroen C8 2.0 16v

Post Postao/la Tanatos »

Nikako da sednem malo da se odmorim,trci ovamo,trci onamo...mada opet bolje nego da sedim u mestu,ali mi ne odgovara zbog ovog vremena,sve hladnije i hladnije,a ja jos nisam skroz pripremio auto za zimu.Ali ipak sam uglavio malo vremena i uzeo da sredim enterijer,malo briskanje i usisavanje,mada je ostalo jos malo posla oko table (vidi se na nekim slikama)

Evo i slike enterijera,posto to do sad nisam kacio....

slika

slika

slika

slika

I evo one stvari koje me nervira,us...n tepih gde je bila plinska boca
slika

Evo sad jedne stvari zbog ceka mi se svidja ovaj auto.Svi znamo da uvek fali prostora za sitnice,ovde ima na pretek (jos ako ga uporedim sa   P806) mada moram da kazem da ne postoji piksla  u drugom i trecem redu,a imao sam na 806,mada primeti se na jos nekim mestima stednja,npr u gepeku.Na 806 bilo je sve tapacirano ovde je plastika,koja je malo i pogrebana (planiram da farbam na prolece),kaseta ispod sedista je od jeftine plastike,dosta je mekana,a ovamo je bila kao sef jaka i slicno.

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Postoji jos jedna ostava ispod volana,dubine 20ak cm.
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Citroen C8 2.0 16v

Post Postao/la Phantom »

To se zove sverc auto :D
Motion & Emotion
Odgovori

Natrag na “Ostali automobili”