EGR Ventil

Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: EGR Ventil

Post Postao/la mara- »

Pa mogla se valjda pločica staviti?
Avatar
crankshaft
Aktivan član
Postovi: 117
Pridružen/a: 27. sij 2016, 19:55
Lokacija: Banovici
Vozim: Peugeot 308 1.6 HDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: EGR Ventil

Post Postao/la crankshaft »

ne znam za plocicu nismo ni pokusavali nista,malo sam citao oko toga uklanjanja ali sam vidio da bas i cijena toga dok uklone kosta nekih 150km, odlucio sam uzeti novi pa sta mu bude. Ovaj stari sto sam skinuo samo malo pocrnio od gasova,al mu elektronika vrisnula :D
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: EGR Ventil

Post Postao/la anel007 »

ebga mara ne znam ne vozam dizela, ali kako mi je majstor rekao kad sam se za rodjakovog megana raspitivao ako mu je crkla elektronika mora se mijenjati a ako nije moze se cistiti

sad pretpostavljam da je i na pezolima isti princip
slika ¦ slika
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: EGR Ventil

Post Postao/la mara- »

Ma da, dobro kada hoćeš da čistiš, ali smatram da se to moglo softverski ugasiti, i ako je ostao otvoren zbog kvara na elektronici, mogla se staviti pločica da fizički blokira EGR i to je to.
Avatar
crankshaft
Aktivan član
Postovi: 117
Pridružen/a: 27. sij 2016, 19:55
Lokacija: Banovici
Vozim: Peugeot 308 1.6 HDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: EGR Ventil

Post Postao/la crankshaft »

moguce, da je i tako moglo,ja kako sam ga razumio da je ostao zatvoren i da je elektronika zatajila. On je meni odmah ugasio lampicu preko dijagnostike i auto je radio super to par dana dok ga nisam zamjenio. Al hajde zavrsilo se pa kako god bude :D nadam se da nece praviti probleme vise :)
Avatar
crankshaft
Aktivan član
Postovi: 117
Pridružen/a: 27. sij 2016, 19:55
Lokacija: Banovici
Vozim: Peugeot 308 1.6 HDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: EGR Ventil

Post Postao/la crankshaft »

Nazalost ali ponovo moram osvjeziti temu sa ovim "EGR ventilom". Jucer se vozim kad izbaci poruku "antipollution faulty" nije pokazivao nikakve znakove sve normalno radilo. nakon 30-tak km mi vjerovatno auto u safe mod ubacio, ogranicio broj obrtaja na 2800 i turbina imam osjecaj da se ne pali nikako, znaci kao SDI i jos plus ogranicen broj obrtaja, nema vuce tek nekih 30-40%. Danas isao na dijagnostiku i izbacuje greske da EGR ventil nije ispravan ili da nije ispravno podesen. Sad vise nemam pojma sta da radim sa njim. Garancija istekla 15.06.2017 (nakon godinu) i sad izgleda valja opet mijenjati. Nov 370 km. Ne razumijem kako moze otici tek tako nakon samo jedne godine, vozen normalno kombinovana voznja, gradske skoro da i nema. U ponedjeljak idem kod mehanicara da vidimo sta se moze uraditi. Ima li neko neki savjet u vezi ovoga blokiranja i odstranjivanja, kako se auto ponasa posle, ima li problema itd itd :D svako misljenje je dobrodoslo, pocinje mi ovaj EGR ici na zivce, prosli put hajde reko kupit cu novi kad sad opet ista stvar :angry: :angry:
Avatar
saraf74
Napredan član
Postovi: 209
Pridružen/a: 28. vel 2016, 17:54
Lokacija: Prnjavor
Vozim: Peugeot 508
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 8 puta
garage

Re: EGR Ventil

Post Postao/la saraf74 »

Jesi gledao da nije prljav,nemoguce za godinu da ode,imas za ciscenje egr ventila one aditive ,vidi isto opet neznam ja sam prije imao 407-icu pa senzori nekad zezali.Opet ako hoces da blokiras imas po netu misljenja onih koji su to uradili,a na ebay imas onu plocicu da ga blokiras.
Avatar
crankshaft
Aktivan član
Postovi: 117
Pridružen/a: 27. sij 2016, 19:55
Lokacija: Banovici
Vozim: Peugeot 308 1.6 HDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: EGR Ventil

Post Postao/la crankshaft »

Nisam gledao da li je prljav ,u ponedjeljak idem mehanicaru pa cu vidjeti sta je sa njima, ako bude prljav ocistit cu ga ali cisto sumnjam i onaj prosli sto sam zamjenio bio je cist potpuno samo mu elektronika otkazala. A za uklanjanje citam ima raznih iskustava nekoga sluzi dobro nekoga zeza itd ...
Avatar
saraf74
Napredan član
Postovi: 209
Pridružen/a: 28. vel 2016, 17:54
Lokacija: Prnjavor
Vozim: Peugeot 508
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 8 puta
garage

Re: EGR Ventil

Post Postao/la saraf74 »

vjerujem ti i ja sam imao svakakvih problema sa prijasnjim autom,ja bih ti preporucio bolje uzmi i polovan egr original nego turski,kineski nov ili pak nov a neka lijeva marka,posto je ako bas hoces nov najbolje uzimati prvu ugradnju,pozz i sretno
Odgovori

Natrag na “Motor”