Problem sa turbinom
Problem sa turbinom
Jucer sam malo cackao oko auta i primjetio problem kao na ovome snimku, malo manje nego kod ovoga pusi . Zna li neko sta bi moglo biti i jos nesto sto prije nisam primjecivao, mozda tako i treba da bude.
http://khmertube.khmerelite.ws/index.ph ... Da0ifmsWFV
http://khmertube.khmerelite.ws/index.ph ... Da0ifmsWFV
- dino
- Moderator
- Postovi: 1411
- Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
- Lokacija: Kakanj
- Vozim: Peugeot 307
- Ima zahvala: 3 puta
- pohvaljen: 40 puta
-
Re: Problem sa turbinom
Da ne bude da ti niko nije odgovorio...Ovo je po meni jednostavan problem koji se može vizualno riješiti. Ako ti je ovakav motor turbina ti je nadohvat ruke i običan automehaničar ili amater može ustanoviti gdje pušta izduvne gasove. Najvjerovatnije trebaš provjeriti spoj vijaka ili oštećenje fleksi crijeva prema katalizatoru. U svakom slučaju nije dobro i ne treba tako biti.
______________________________________________________________________
Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
-
- VIP Član
- Postovi: 863
- Pridružen/a: 17. stu 2015, 21:23
- Lokacija: Brcko
- Vozim: 5008 (T87E; 2009–2016)
- Motor: 2.0hdi 110kw
- Ima zahvala: 31 put
- pohvaljen: 139 puta
-
Re: Problem sa turbinom
Kod mene je isto sva turbina garava.Problem je u selni koja spaja turbinu i katalizator.Neko ju je skidao,ili zbog turbine ili zbog katalizatora.Uglavnom nije vracena kako treba,tj.okrenuta je pogresno.Saraf koji je steze treba da bude sa donje strane.