Pug 406 2.0 HDI

404,405,406,407,4007
Avatar
Daniel Emanuel
Početnik
Postovi: 41
Pridružen/a: 11. vel 2020, 20:54
Lokacija: Mostar
Vozim: 406
Motor: 2.0 HDI
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 11 puta
garage

Pug 406 2.0 HDI

Post Postao/la Daniel Emanuel »

Nakon upoznavanja ajmo pokušat nabacit štogod konkretnije...
Vidim da na temama dominiraju 407-ice, a ja sam zapeo u vremenu i uzeo bijelog 406.

Prošli vlasnik mi nije ustupio nikakvu servisnu knjižicu ili slično, ali je pazio na auto (barem tako svi kažu).
Fali mu još desetak tisuća/hiljada do okruglih 300 000.
2003. godište, u BiH uvezen iz Njemačke prije 10 godina.
Automatik s 4 brzine, na to se još navikavam, moj prvi automatik u životu :ljut: nije to ni blizu modernih mjenjača, ali šalta bez imalo trzanja :good:

Kažu da je normalno za ovu kilometražu da se motor malo "znoji", mislim ne troši ulja nego na dnu ima malo te vlage :neznam:
Auto na cesti stoji čvrsto, baš djeluje kao da je u komadu. Nije bogzna kako brz niti ga smijem gaziti al ajde...

Unutrašnjost očuvana, malo naljepnica karbona, klasika. Vidio sam da je ovdje na forumu jedan kolega naknadno ugrađivao tempomat, baš me zanima kako to ide... također je imao ljepšu instrument tablu s pet pokazivača, jeli to serijski ili?

Izvana je privlačan u ovoj boji, kada dođe vrijeme pokušat ću riješiti mala sitna udubljenja i oštećenja.

Što još reći... koliko biste vi procijenili vrijednost ovakvog Puga? Možda sam puno i dao :think: a opet što znači puno kad govorimo o ovim đedovima haha


slika

slika

slika

slika

slika
Avatar
sheky
VIP Član
Postovi: 946
Pridružen/a: 21. tra 2017, 22:28
Lokacija: Brcko
Vozim: Peugeot 307sw
Ima zahvala: 800 puta
 pohvaljen: 202 puta
garage

Re: Pug 406 2.0 HDI

Post Postao/la sheky »

Zdravo😊
Auto je skroz ok na slikama.ako si takvog želio onda dobro.mislim da je uživancija automatika vozit i da bi se većina oduševila al ih je "strah"kupit takvog(kao i egzoticnog japanca koji uopste nije loš auto)! Kad ustanoviš potrošnju goriva registraciju itd. Imaćeš potpuniji uvid jel bio skup i jel za tebe taj auto.mislim da se nisi zeznuo pogotovu po pitanju "istorije i proslog vlasnika"
wicked red
Avatar
Daniel Emanuel
Početnik
Postovi: 41
Pridružen/a: 11. vel 2020, 20:54
Lokacija: Mostar
Vozim: 406
Motor: 2.0 HDI
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 11 puta
garage

Re: Pug 406 2.0 HDI

Post Postao/la Daniel Emanuel »

Zanimljivo, baš ovih dana sam se čuo s jednim starim kolegom koji je u svojoj kolekciji imao legendarne 405 mi16 i T16 !!
U tim vremenima mi je malo falilo da kupim mi16 koji je doduše rupa bez dna.

Ova nova "bijela psina" me baš veseli kad god ga pogledam kroz prozor i meni dosta :green:

Prvo što ću pokušati naći jest ona naljepnica sa Peugeot znakom za ovu bravu na gepeku pa ćemo vidjeti za dalje.
Ugl rijedak model u mom kraju :ok:
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Pug 406 2.0 HDI

Post Postao/la Avicii »

Fino ovo djeluje, bas ocuvan i utegnut izgleda. Ova mu bijela odlicno stoji, cak ne znam bi li ista mijenjao sto se tice vanjskog izgleda. Nekako je 'fabrika' i mozda takav treba i da ostane. Odlicno predstavljanje.. :handclap:
Avatar
kreha2
VIP Član
Postovi: 644
Pridružen/a: 10. ruj 2016, 13:53
Lokacija: Stolac
Vozim: 206
Motor: 1.4i 55kw
Ima zahvala: 93 puta
 pohvaljen: 48 puta
garage

Re: Pug 406 2.0 HDI

Post Postao/la kreha2 »

Dobar, dobar!
Stvarno je fino ocuvan, vidi se da se brinulo oko njega. Odradis te sitnice sto planiras i bit ce .
Mislim da se tempomat moze bez problema ugradit, a za taj sat (to onaj sa temp. ulja?) ne znam.
Avatar
cdusan
Napredan član
Postovi: 313
Pridružen/a: 17. vel 2019, 21:26
Lokacija: Loznica
Vozim: 307
Vozim: Peugeot 307 2.0 hdi
Motor: 2.0 hdi
Ima zahvala: 346 puta
 pohvaljen: 112 puta
garage

Re: Pug 406 2.0 HDI

Post Postao/la cdusan »

Auto odlično i očuvano izgleda, stvarno mu bela boja stoji savršeno :ok: . Da te dugo i lepo služi. Koliko god da si ga platio nije bitno, najbitnije je da ti se auto svidja.

Ja sam veliki ljubitelj automatskog menjača, moj prethodni auto je bio automatik, 7 godina sam ga vozio bez problema, najbitnije mu je redovno menjati ulje i filter u menjaču, to se radi na svakih 50.000km.
Kada sam kupovao 307-cu tražio sam automatika ali nije moglo sve da se potrefi. Videćeš brzo ćeš ga zavoleti :yes:
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Pug 406 2.0 HDI

Post Postao/la kula »

17 ke nabaciti i ima da izgleda jos bolje . Sa srecom da ti bude...

Poslano sa mog SM-A505FN koristeći Tapatalk

Avatar
Daniel Emanuel
Početnik
Postovi: 41
Pridružen/a: 11. vel 2020, 20:54
Lokacija: Mostar
Vozim: 406
Motor: 2.0 HDI
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 11 puta
garage

Re: Pug 406 2.0 HDI

Post Postao/la Daniel Emanuel »

cdusan je napisao/la: 13. vel 2020, 17:11 Auto odlično i očuvano izgleda, stvarno mu bela boja stoji savršeno :ok: . Da te dugo i lepo služi. Koliko god da si ga platio nije bitno, najbitnije je da ti se auto svidja.

Ja sam veliki ljubitelj automatskog menjača, moj prethodni auto je bio automatik, 7 godina sam ga vozio bez problema, najbitnije mu je redovno menjati ulje i filter u menjaču, to se radi na svakih 50.000km.
Kada sam kupovao 307-cu tražio sam automatika ali nije moglo sve da se potrefi. Videćeš brzo ćeš ga zavoleti :yes:
Čuvat ću ga za tebe kolega ;)
Ja sam malo blesav pa na taj stariji automatski sklop gledam kao na neku kinesku porculansku vazu, oooprezno, oprezno...

Kakvi su inače troškovi održavanja dizelske 406-ice? Mislim u usporedbi s Mondeom toga godišta, Passatom, Alfom 156?

Mi koji volimo ovu marku znamo malo uljepšati stvari, a tako rade i ostali. Ekipa sklona Alfama smatra da je recimo 1.9 JTD iz 156 bolji nego ovaj 2.0 HDI, mada ja nisam u to baš siguran.
I nikada neću do kraja shvatiti oprečna mišljenja o Mondeu koji mi je bio drugi izbor kod kupnje.
Tu nema između, naslušao sam se toliko kritika bivših vlasnika Mondea, a bome isto toliko pohvala na račun robustnosti auta i ponašanje na cesti :neznam:
Ko što svi znamo cijene tih Fordovih modela su u prosjeku niže od Peugeota 406, ja bih rekao da se za "tržišni kolač" u BiH nadmeću s Lagunama jel.
Avatar
cdusan
Napredan član
Postovi: 313
Pridružen/a: 17. vel 2019, 21:26
Lokacija: Loznica
Vozim: 307
Vozim: Peugeot 307 2.0 hdi
Motor: 2.0 hdi
Ima zahvala: 346 puta
 pohvaljen: 112 puta
garage

Re: Pug 406 2.0 HDI

Post Postao/la cdusan »

Mislim da le peugeot dosta jeftiniji za održavanje od napomenutih auta.

Ja sam vozio Mondea mk3 2002.god 2.0 16v benzin-plin automatik punih 7 godina, osim redovnog servisa nisam imao nekih dodatnih troškova, mogu reći samo reči hvale za taj auto.Zezala je samo potrošnja koje je bila oko 16-17 litara plina po gradu. Za dizele sam čuo da imaju problem sa pumpom i diznama. Ali što se tiče vožnje i udobnosti je odličan, zvučna izolacija vrhunska
Avatar
Daniel Emanuel
Početnik
Postovi: 41
Pridružen/a: 11. vel 2020, 20:54
Lokacija: Mostar
Vozim: 406
Motor: 2.0 HDI
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 11 puta
garage

Re: Pug 406 2.0 HDI

Post Postao/la Daniel Emanuel »

Halo ekipa!
Ostao sam dužan malo više slika unutrašnjosti koja je stvarno dobro očuvana. Poslikam kad nađem malo mira u i oko kuće haha

Bivši vlasnik je stavio lijepo led osvjetljenje, malo karbon folije koja mu čak dobro stoji.
Razmišljam o navlakama po mjeri i naravno tapecirungu vrata, bolnoj točki svakog 406.

Moram se naviknuti kvalitetno brinuti o boji jer trenutno ova bijela tako fino blista, pogotovo kad upeče zvizzdan

Nego šta sam mislio reći... Kad već spominjem unutrašnjost. Bez obzira na redizajn Peugeot 406 je ipak model iz druge polovice devedesetih. Jeli to razlog zašto mu je oprema relativno štura?
Jer dok se ovaj moj proizvodio tada su već razvijali 407 koji je bogato dopremljen na ovaj svijet :respect:

Realno, ne treba mi ništa osim klime i ABS-a, ali puno više od toga moj ni ne nudi. Klasika prikaz potrošnje, datum, sat, rekoh klima i to je to.

Znate li što su imale najjače opreme 406-ica?? Ok, tu je bio tempomat, jeli bilo još kakvih điđa koje ja nemam?
Avatar
Daniel Emanuel
Početnik
Postovi: 41
Pridružen/a: 11. vel 2020, 20:54
Lokacija: Mostar
Vozim: 406
Motor: 2.0 HDI
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 11 puta
garage

Re: Pug 406 2.0 HDI

Post Postao/la Daniel Emanuel »

Hej ljudi, nadam se da ste svi živi i zdravi!
Idemo temu malo osvježiti s par novih slija.
Otkako su popustile zabrane malo je i 406 protegao noge. Restartirao sam kompjuter i otvorene ceste s prosjekom brzine 50 troši između 6 i 7l što je s ovim cijenama goriva sasvim ok.
U međuvremenu je dobio i novu obuću. Jesu skromne 15-ice, ali bar su nove Bridgestonke.
Krenuo sam opet s poslom pa bi se ponešto moglo i uložiti.
Ako netko ima onu famoznu naljepnicu ili slično za gepek bravu rado ću kupiti.
Također razmišljam o tapecirungu vrata, ali...
Ono što čekam ko ozebao sunce je neki susret ljubitelja Peugeota da se družimo, da poslušam kakav pametan savjet.
Tko zna hoće li ove godine išta slično biti :/
slika

slika

slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Daniel Emanuel za post (ukupno 6):
karabajastartmilos_jeAdnan_SAviciicdusankreha2
Avatar
Daniel Emanuel
Početnik
Postovi: 41
Pridružen/a: 11. vel 2020, 20:54
Lokacija: Mostar
Vozim: 406
Motor: 2.0 HDI
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 11 puta
garage

Re: Pug 406 2.0 HDI

Post Postao/la Daniel Emanuel »

Savjet. Jeli potpuno blesavo razmišljati o malom povećanju snage motora kada je riječ o motoru sa skoro 300 000 km i automatik mjenjačem?
Avatar
kljuc13
Iskusan član
Postovi: 501
Pridružen/a: 17. stu 2018, 17:45
Lokacija: Bihac
Vozim: 206
Vozim: (T1000)
Motor: 1.6 HDi 80KW
Ima zahvala: 94 puta
 pohvaljen: 146 puta
garage

Re: Pug 406 2.0 HDI

Post Postao/la kljuc13 »

Ako ne primjecujes nista sumnjivo prilikom voznje od strane mjenjaca, sto da ne, zavisno o tome o kolikom povecanju pricamo, svaka izmjena trazi neku vrstu provjere :D
Avatar
Daniel Emanuel
Početnik
Postovi: 41
Pridružen/a: 11. vel 2020, 20:54
Lokacija: Mostar
Vozim: 406
Motor: 2.0 HDI
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 11 puta
garage

Re: Pug 406 2.0 HDI

Post Postao/la Daniel Emanuel »

Nisam proučavao kakve su mogućnosti ovoga motora, koliko podnosi remapiranje i sl.
Volio bih samo malo bolji potisak, prevedeno sa sadašnjih 110ks na barem 130 :D
Mjenjač hmm dobro se ponaša, opet nije nov.
Morao bih provozati još kojeg 406 da vidim razlike.
Ovako kad ga uspoređujem s nekim drugim modelima ostavlja mi dojam solidnog, ništa posebno.
Avatar
kljuc13
Iskusan član
Postovi: 501
Pridružen/a: 17. stu 2018, 17:45
Lokacija: Bihac
Vozim: 206
Vozim: (T1000)
Motor: 1.6 HDi 80KW
Ima zahvala: 94 puta
 pohvaljen: 146 puta
garage

Re: Pug 406 2.0 HDI

Post Postao/la kljuc13 »

Ne vidim problem u 20ks razlike, iznad toga ne vjerujem da ces moci proci bez malo detaljnije provjere motora. :D
Odgovori

Natrag na “Serija 4”