Aux radio pezo 307

Audio/video oprema u Vašem automobilu
Odgovori
Avatar
Tajci
Početnik
Postovi: 37
Pridružen/a: 12. ruj 2017, 20:22
Lokacija: Tuzla
Vozim: Peugeot 206
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Aux radio pezo 307

Post Postao/la Tajci »

Pozdrav.Dali bi mi neko mogao pomoci i jeli izvodljivo na pezou 307 upaliti diagnostikom aux ako moze diagnostikom dali moze delph ili nemoze ni jedna diagnostika.E ako nemoze diagnostikom jeli se moze izvesti onda kabl pomocu zica na dzekovima na samim radiu.
slika
Avatar
oggy.berenji
Napredan član
Postovi: 220
Pridružen/a: 20. lis 2017, 20:08
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 43 puta
garage

Re: Aux radio pezo 307

Post Postao/la oggy.berenji »

Moze,ja sam ugradjivao sebi na 307,izvadis radio i ustekas otpozadi al ces morati negdje provesti kabal,ja sam izbusio tu plastiku ispod i kroz nju provukao jer kabal nije puno dug. Otisao u Pezoov servis i uzeli mi 10KM da aktiviraju AUX jer nisam mogao u Doboju nigdje da aktiviram osim kod njih. Evo slika da vidis na piku gdje mozes kupiti kabal.slika

307 - 1.6 - 16Vslika

307SW - 2.0 - 103kW slika

Avatar
oggy.berenji
Napredan član
Postovi: 220
Pridružen/a: 20. lis 2017, 20:08
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 43 puta
garage

Re: Aux radio pezo 307

Post Postao/la oggy.berenji »

Evo jos i tema od mog pzoa pa prelistaj i pogledaj

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=ht ... are_type=t

307 - 1.6 - 16Vslika

307SW - 2.0 - 103kW slika

Avatar
Tajci
Početnik
Postovi: 37
Pridružen/a: 12. ruj 2017, 20:22
Lokacija: Tuzla
Vozim: Peugeot 206
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Aux radio pezo 307

Post Postao/la Tajci »

Uredu hvala vam,odradicu ija tako isto.
Avatar
milos_je
Iskusan član
Postovi: 710
Pridružen/a: 05. sij 2019, 18:59
Lokacija: Bar
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 88kW
Ima zahvala: 345 puta
 pohvaljen: 308 puta
garage

Aux radio pezo 307

Post Postao/la milos_je »

Uspješno montiran AUX kabl na SIEMENS VDO RD3-01. Lemljen je direktno na ploču, samo se pronadju lijevi i desni kanali za prednje i zadnje zvučnike, premoste i zaleme žice lijevog i desnog kanala AUX kabla. Masa se može zalemiti bilo gdje, za neki od kondenzatora, ili čak za masu CD čitača. Fora je u tome što se jačina zvuka kontroliše preko telefona, dok radio mora biti smanjen na 0 da ne bi došlo do preklapanja zvuka jer je AUX zalemljen direktno na pretpojačalo radija. To se može rješiti narezivanjem muzike bez tona, tzv. praznog CD-a i tada se može pojačavati i smanjivati direktno s radija jer nema zvukova koji se mogu preklapati.
Nije teško, treba samo pratiti putanju pinova sa glavne jedinice SAA7708H. Sa uspustva koje sam okačio dolje ista je i za RD3-00 i RD3-01, ali sam gledao i kod drugih ljudi koji su odradili na 99% slučajeva je isti raspored pinova, bez obzira na oznaku jedinice.
Da ne bih opisivao i kačio slike, ono što mi je dalo ideju i odakle sam uzeo šemu je: https://www.instructables.com/Aux-in-ja ... ugeot-Cit/

A evo večerašnjeg testa kod mene u kolima:



Poslato s fiksnog pomoću Tapatalk
Ovi su korisnici zahvalili autoru milos_je za post (ukupno 2):
StefanMDliaar
wagon life
Odgovori

Natrag na “In car Entertainment”