Peugeot 406 coupe 3.0 V6

404,405,406,407,4007
Odgovori
Avatar
CoL3
Aktivan član
Postovi: 59
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:10
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Peugeot 406 coupe 3.0 V6

Post Postao/la CoL3 »

Ma meni prvi put da auto bas ono stisnem, ovo bas prva trka,kolega kupio audia kad ja pezoa,pa stalno prepucavanja tko je jaci,on kaze na pisti cemo kad bude skup reko hajde. On nemoze da zaslajdra zbog quattra,a meni vrti li vrti i opet na neka 402m il malo vise sam ga uzeo za skoro 2 duzine auta iako je on znatno bolje posao... kasnije sam se malo ustelio pa sam jos skinuo 2 GSI-a 16v i golfa 3 vr6 :D
Inace ne govor etko je dobio jer je ovo nesluzbeno,ovkao se vikendom sastanemo i onda hajde do dole,onda znamo mi tko je dobio hahah,po starinski, i tada se raja vise trka,nego kada je pravi SR. Imam slika sa skupa,bilo je bar 100 auta, kako je bila zima pa sada svi izasli haha
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Peugeot 406 coupe 3.0 V6

Post Postao/la Phantom »

odlicno :bravos: poradi malo na startu :p s obzirom da je quatrro i nisam nesto odusevljen njegovim startom...
Motion & Emotion
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Peugeot 406 coupe 3.0 V6

Post Postao/la zulleee »

Peugeot 3.0 a ovaj 1.8 quattro mu nece bas puno pomoci. I kako ga prije nisi vozio na pisti :D ja ne bih mogao da ne probam ranije.
Avatar
CoL3
Aktivan član
Postovi: 59
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:10
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Peugeot 406 coupe 3.0 V6

Post Postao/la CoL3 »

Dobro je audi startao,iz ovog kuta se ne vidi,uzeo me prve 3 brzine dok sam slajdrao,kasnije sam vec u 3oj ga ostavio :box: :jezik:
Mogao sam, ali nisam dok nisam sve uradio na njemu da je tip top oko mehanike,a nije mi ni brzinomjer radio,pa dok sam nasao senzor dole za mjenjac opet nisam htio bezze ici sam haha

Uglavnom nesto novo, danas umjesto do 13h radio do 15h, kuci doletio,obukao se i gas 400km pređem da kupim felge,upravo stigao kuci. U pitanju su 17 7.5J sa pezoa 308, i ono bitno,nove novcate :bravo:
slika
slika

Svasta sam gledao,al sam htio iskljucivo ovakve, mislio sa 307, ali ih previse cijene, i najveci problem sto su 6.5J,a to je premalo,jer ide 205 guma, i ove mi izlete za malo novca,jos nove,upalim auto i odem po njih. Bas po ukusu mi, nisam htio nista extremno,nego kulturno,a mislim da ce se ove extra uklopiti :)
U ponedjeljak moram praviti distancere ako stignem s posla su ove ET32,a meni treba ET12. Ali nije mi zurba jer cu uzeti nove gume,a one dolaze tek krajem 3eg mjeseca. Necu da se petljam s polovnim,to sam prije radio pa svake godine kupuj ponovo,a glava u torbi. Ovako cu nove i da sam miran :)
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Peugeot 406 coupe 3.0 V6

Post Postao/la zulleee »

Dobro si izabrao,ove felge su odlicne,a kao sto kazes neka nisi pravio seljakluk od auta svakakvim felgama :D
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4665
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 295 puta
garage

Re: Peugeot 406 coupe 3.0 V6

Post Postao/la kula »

Odlican izbor svaka cast, sjest ce mu ko budali samar :D
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Peugeot 406 coupe 3.0 V6

Post Postao/la ElComandante91 »

Odlične felne! bonce :bravos:
Clapton is God!
Avatar
CoL3
Aktivan član
Postovi: 59
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:10
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Peugeot 406 coupe 3.0 V6

Post Postao/la CoL3 »

Hvala svima, ja se nadam da ce fino leci :)
Ali upravo novi problem :tuga:
Malo me temperatura znala zezati, mislim uvijek se drzi 90, i u putu mi se jednom desi da samo skoci na max, ja ga ugasim i upalim u putu i sve super bude. I sada isao ovamo na obliznju planinu i vidim digne se malcice temp. Haj reko stati ce,vidim ide dalje. Ja stanem, pogledam da nije pustio opet hladnjak al je ured, okrenem kontakt malo kao temp se vratila,haj reko probat cu jos gore pa da vidim,ja idem kad opet se pođe dizati prema max,ja stanem kraj puta,dignem haubu,crijevo malo tvrdo,al haj zatvorim pa cu sacekat da vidim,okrenem kontkat da opet nece se vratiti ono nista. Ja izađem kad puce nesto pod haubom i para ogromna,otvorim kad explodiralo donje crijevo od hladnjaka, ocito da je stradao dihtung glave. Onda ga samo ugasio i skotrljao nize 3km, taman mi tu majstor zivi,pa cu sutra znati sve :(
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4665
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 295 puta
garage

Re: Peugeot 406 coupe 3.0 V6

Post Postao/la kula »

Eeeee baksuze :facepalm:

Vidim novi post pa kontam nabacio feluge kad trt milojka.

Ajde javi sta je bilo
Avatar
CoL3
Aktivan član
Postovi: 59
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:10
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Peugeot 406 coupe 3.0 V6

Post Postao/la CoL3 »

A mene uvijek neki belaj hoce...neznam sta je uzrok tome,mada nigdje nisam nasao kako ga normalno ozraciti osim na cepu, al mi to nikako ne djeluje normalno sto god da uradim. Sutra ce ga kolega pogledat pa cu znati sta je. Nadam se da nece biti mnogo skupo
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5973
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 707 puta
 pohvaljen: 362 puta
garage

Re: Peugeot 406 coupe 3.0 V6

Post Postao/la Avicii »

E jbg valaj bas maler. Gledaj da to ozracis dobro kad sve zavrsis. Javi sta je bilo ;)

I da, felge su beton, stvarno nema dalje.. gdje ovo nadje novo jbt :D
Sloba
VIP Član
Postovi: 151
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:02
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Peugeot 406 coupe 3.0 V6

Post Postao/la Sloba »

Mala napomena: kada auto digne temperaturu nikako ga ne treba gasiti vec ostavis da radi na leru i grejanje na max da duva kako bi spala.... Jednom 'nasem' clanu se desilo nesto slicno samo sto je stradao termostat (u pitanju je bio 2.0 HDi).
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Peugeot 406 coupe 3.0 V6

Post Postao/la zulleee »

Sloba hvala na informaciji :)
Avatar
CoL3
Aktivan član
Postovi: 59
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:10
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Peugeot 406 coupe 3.0 V6

Post Postao/la CoL3 »

Sada vec ludim... rijesio bio ovajproblem,nije originalni hladnjak,tako da nije fino ozracen i puklo crijevo. I ja narucim iz Zagreba na nekoj akciji za extra popust u firmi AHC hladnjak za samo 100njak € nov novcat,usput i hladnjak klime za 50€ isto tako. I to mi je sada u kolege u Splitu, da bi nakon 2 dana novi belaj...
Isao navecer kuci i stisnem malo auto,pogonjam se na magistrali sa bmw E60, kad izbaci lampicu od ulja, ja odmah stajem sa strane i cujem lupka u motoru,ugasim ga,odslepam kuci i ostavim. Kad se ohladio upalim,malcice se cuje da lupka,kao podizaci ventila. Hajde ostavim ga. Sutra dan s posla se vratim,rekoh da vidim,upalim zalupka malo na sec i presta lupkat, ja napraivm krug kroz kvart i cujem ga na 2+ RPM kako lupka tiho,al ne pali lampicu,kad nakon 2min upali opet lampicu i znak STOP, i samo sam ga ostavio u garazu... Pa poluditi cu,isti sam problem imao s volvom pa otisla klipnjača i bacio 3500KM na motor. Neznam sta ovom moze biti, ulje je bilo uzasno u njemu staro valjda,znaci dan prije ovoga sam ulje zamjenio. Neznam da nije stradala uljna pumpa,ako je ona nju mogu uzeti jeftino od kolege, onda da nisu leteci lezajevi, u jos gorem slucaju lezeci da je radilica pocela ribati, nisam pametan...
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5973
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 707 puta
 pohvaljen: 362 puta
garage

Re: Peugeot 406 coupe 3.0 V6

Post Postao/la Avicii »

Pa vjerovatno je pumpa, jer ti pali lampu od ulja. Da su lezajevi samo bi lupalo. Ne znam, posavjetuj se s kakvim majstorom.. bas maler jbt :shit:
Odgovori

Natrag na “Serija 4”