EGR ludnica

Odgovori
Avatar
Dragongg
Početnik
Postovi: 13
Pridružen/a: 22. lis 2020, 21:43
Lokacija: Lukavac
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI 84KW
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 8 puta
garage

EGR ludnica

Post Postao/la Dragongg »

EGR mi je uzas 🥺
Prvo je pocelo sa izbacivanjem greske o "pollutionu", sto sam naravno zanemario jer sam znao da je EGR i kao hajd sta cu mu ja, nek gori, jer je gasenje tog istog EGR-a 200 KM. Pa kao naviknut cu se ja lakse na tu lampicu sto gori, nego da dam dvije stoje :D i sve dok nije doslo do situacije da mi auto vergla, al nece da "sastavi" i odvucem automehanicaru, on skine crijevo od EGR-a koje je crno ko noc i upali normalno.
I govori treba sad samo ga ocistiti, potopiti to crijevo u benzin da se to otopi i tako to.
Pa da vas pitam da li ste vi to radili sami sebi, vidio sam skoro video da ima sprej za ciscenje EGRa koji se prsce u turbinu direktno (10KM u autodijelovima) prvo bi to uradio, aa to crijevo probao ocistiti permetalom :puzz: il benzinom?
Al na spreju pise da treba to raditi dok konstantno drzis na 2k obrtaja, aa procita na nekoj od tema da treba ga drzati u leru, ne dodavati gas uopste... :puzz: :puzz: :puzz:
Koliko je to pametno sve za uraditi i mogul ja tu sta puno sjeba*i :omg:

Inace, u pitanju je P 407 1.6hdi 80kw '07
Avatar
milos_je
Iskusan član
Postovi: 710
Pridružen/a: 05. sij 2019, 18:59
Lokacija: Bar
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 88kW
Ima zahvala: 345 puta
 pohvaljen: 308 puta
garage

Re: EGR ludnica

Post Postao/la milos_je »

Mislim da ti sve govori to sto je cijena spreja 5€, a ciscenje EGR-a kod majstora 100€.
Dok se citav sklop ne skine i fizicki ocisti od ugljenicnih naslaga nema posla..
I da taj sprej moze ista da uradi, da rastvori te naslage, dje ce onda taj otpad?
Tako da sprejevi i dekarbonizacije i to prodavanje magle, po mom misljenju, zaobidji.
Sve dok se EGR i usis ne skinu i ociste od gumiranih depozita, neces osjetiti boljitak.


Poslato s fiksnog pomoću Tapatalk
Ovi su korisnici zahvalili autoru milos_je za post (ukupno 2):
Dragonggkrajo
wagon life
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”