Antipollution fault P1113

Odgovori
Avatar
FilipMAX
Početnik
Postovi: 5
Pridružen/a: 09. vel 2023, 11:55
Lokacija: Beograd
Vozim: 207
Motor: 1.4 HDI 50kW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Antipollution fault P1113

Post Postao/la FilipMAX »

Pozdrav, 207 1.4 hdi upalila se greska antipollution fault u voznji, prilikom naglog ubrzavanja javlja se neko malo trzanje/stucanje, samo pri jakom gasu. Narednog dana se ugasila greska i lampica za motor, ali i dalje ima trzanje pri naglom ubrzavanju.

Dijagnostika pokazuje greska P1113 Regulator pritiska goriva.Nizak pritisak.
Koliko sam upucen,mozda gresim, to sto je dijagnostika prijavila ne mora da znaci da je to glavni uzrok nego vec posledica.

Auto presao 230k(mozda i vrlo verovatno duplo vise).EGR sam prvi put cistio pre god dana i majstor je rekao da nije bio nesto zaprljan.Svakodnevno se vozi 90% otvoren put (90-110km/h) .Desilo se pre nekih mesec dana da je auto vozen ceo dan na rezervi, pa sumnjam da je povukao talog u sistem.

Da li je pametno krenuti od filter goriva? Komplet mali servis radjen pre 6 meseci.

Da li neko zna odakle treba krenuti sa resavanjem kvara?
Avatar
Anonboi1337
Aktivan član
Postovi: 79
Pridružen/a: 02. ruj 2022, 21:21
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 207
Motor: 1.4 HDI 50kw
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 13 puta
garage

Re: Antipollution fault P1113

Post Postao/la Anonboi1337 »

Isti Isti problem i isto auto i motor evo ja sam pisao neki dan, auto mi je kod mehanicara jos i na dijagnostici im je pokazalo isto da nema pristika goriva. Ja sam prije tog prao motorni prostor tacnije odvukao sam da se profesionalno uradi jer imam curenje ulja negdje i cim sam to uradio to mi se pocelo desavati. Ne znam da li je ECU (da ga nije voda sprzila), neki kazu jest neki kazu da nije. EGR sam mjenjao u Novembru nov je stavljen tako da ne moze on biti sigurno, a i kad mi se upalila greska za njega zadnji put auto nije imao problema u voznji uopce samo je bila ta greska i check engine. Veliki i mali servis su isto rađeni tad u Novembru.

Meni je problem bio da mi se auto ugasi u sred voznje,citao po stranim forumima ljudi su znaci ici 70-80 na sat i ugasi im se auto i opasna je stvar, kad su mi prvi put ugasili gresku preko dijagnostike odvukao auto kuci i sutradan nije radio, pa su ga mehanicari krenuli odvuc i stao im na sred puta i morali su ga slepat...Isto ne znam sta da radim jos je kod njih i cekam evo, nadam se samo da nije ECU jer je skup problem al hajde i to nego tesko ga rijesiti kad moras traziti ljude koji znaju isprogramirat sve to i moras nac ECU sa istog motora,pod istim brojem itd.

Sumnjam da je do goriva jer ja nikad ne vozim ispod pola rezervoara to je neka moja "rezerva". Ja mislim da je to sve zbog vode ako ti je usla ili u kutiju sa osiguracima ili ECU...BSI ne moze doci u doticaj sa vodom jer je unutra u kabini ispod volana. Jer kad se prao kod mene motor vidio sam vodu u kutiji sa osiguracima
Avatar
FilipMAX
Početnik
Postovi: 5
Pridružen/a: 09. vel 2023, 11:55
Lokacija: Beograd
Vozim: 207
Motor: 1.4 HDI 50kW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Antipollution fault P1113

Post Postao/la FilipMAX »

Desilo se i kod mene da se ugasi jednom u toku voznje. Danas vozim kod mehanicara pa cemo videti. Dosta sam citao po netu bas je tesko da se utvrdi uzrok. Ja nikad nisam prao motor pa sumnjam da je voda dospela do ECU. Mora proveriti senzor pritiska goriva, regulator pritiska goriva, protokomer, i konektore i instalaciju.
Avatar
Anonboi1337
Aktivan član
Postovi: 79
Pridružen/a: 02. ruj 2022, 21:21
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 207
Motor: 1.4 HDI 50kw
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 13 puta
garage

Re: Antipollution fault P1113

Post Postao/la Anonboi1337 »

Da sve vezano uz struju moze biti uzrok. Ja nemam poklopce ove i zastite preko ECU i ovaj na kutiji od osiguraca mi je polu stabilan ne moze se zatvoriti dobro tu sam vidio da mi je voda usla...Ali eto vidjet cemo i ja cekam eto
Avatar
FilipMAX
Početnik
Postovi: 5
Pridružen/a: 09. vel 2023, 11:55
Lokacija: Beograd
Vozim: 207
Motor: 1.4 HDI 50kW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Antipollution fault P1113

Post Postao/la FilipMAX »

Zvao je majstor kaze EGR je pokvaren(poceo da zaglavljuje) mora drugi da se stavi. Pratio je na dijagnostiku kaze da je pritisak goriva dobar, kao nije ni regulator nisu ni dizne. Posle idem kod njega pa ce biti neke blize info. Ovako preko telefona nisam ga bas razumeo.

Mene jedno pitanje muci da li los EGR moze da posalje signal kompu da ugasi motor?
Avatar
Anonboi1337
Aktivan član
Postovi: 79
Pridružen/a: 02. ruj 2022, 21:21
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 207
Motor: 1.4 HDI 50kw
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 13 puta
garage

Re: Antipollution fault P1113

Post Postao/la Anonboi1337 »

U mom slucaju kad je bio EGR nisam imao problema u voznji. Mada ono ja taj EGR nisam morao niti mjenjat mozda to sam uradio eto preventino jer sam tek kupio auto i nov 200€ je postavljen. Bio bi oprezan sto se tog tice ja mislim da nije EGR, potrazi mozda drugo misljenje ili drugi servis. Mada je zeznuto eto ako se gasi auto i moje je vec 2 sedmice kod mehnicara cekam da jave sta bi moglo bit.
Avatar
FilipMAX
Početnik
Postovi: 5
Pridružen/a: 09. vel 2023, 11:55
Lokacija: Beograd
Vozim: 207
Motor: 1.4 HDI 50kW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Antipollution fault P1113

Post Postao/la FilipMAX »

Zakazao za neki dan u drugom servisu, ovi prvi mi nisu bas pouzdani jos i ne daje nikakvu garanciju da je to problem, mozda i jeste mozda gresim ali mislim da su dve glave pametnije od jedne.
Avatar
Anonboi1337
Aktivan član
Postovi: 79
Pridružen/a: 02. ruj 2022, 21:21
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 207
Motor: 1.4 HDI 50kw
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 13 puta
garage

Re: Antipollution fault P1113

Post Postao/la Anonboi1337 »

Evo meni su javili da je bio ECU problem koji je povukao jos dosta stvari sa sobom od sezonzora radilice,anlasera,senzora nafte itd jos par stvari koji sam zaboravio jos nisam otisao po auto,editovat cu ovaj post dok dobijem puni izvjestaj.
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”