Peugoet 207 1.4 hdi gubi snagu i zvuk motora

Odgovori
Avatar
Anonboi1337
Aktivan član
Postovi: 79
Pridružen/a: 02. ruj 2022, 21:21
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 207
Motor: 1.4 HDI 50kw
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 13 puta
garage

Peugoet 207 1.4 hdi gubi snagu i zvuk motora

Post Postao/la Anonboi1337 »

Pozdrav, auto je trenutno na servisu ali dok dođe na red da vas pitam šta vi mislite

Uglavnom, vracao sam se kući autoputem i onako malo je uzvisenje ajmo reci i isao sam nekih 110km/h i od jednom je auto pocelo gubiti snagu i onako tresti se, ništa ubacio sam u 4 jer eto malo je uzbrdo bilo, međutim i dalje je auto gubilo snagu i stao sam sa strane, motor je promijenio bio zvuk cuo je se kao da nemam auspuha onako "trubonji" i kad stisnem gas pojavljivao se crn dim onako na podu.

Pošto sam do kuće imao još jedno 3 sata krenuo sam na rizik dalje, i vozio nekih 80, i svako malo bi me "odčepilo" i onako mogao sam i brže ici ali uglavnom cim malo usporim moram u nižu brzinu i ako stisnem jako gas cuo je se taj zvuk motora kao gore sto sam opisao, ako drzim onako lagano onda se nije culo, a u leru je se cuo npr takav zvuk isto.

Greške se nisu palile nikakve niti checkengine ništa (EGR je nov prošle godine stavljen), i došao sam pred zgradu i tu je promijenio zvuk motora culo se kao kuckanje nego dok radi ali i daljel je radilo auto, mehaničar ga je odvukao sebi tako i rekao je da ce vjerovatno morati motor rastavljati. Ja eto što znam da mi bregasta nije savršena jer sam nedavno dihtovao sve gore poklopac motora itd i to su mi rekli, međutim opet samo je malo izlizana bila nije ništa opasno bilo, EGR je skoro nov gorivo samo na EP sipam od kad imam auto, ispod haube ja lično na prvu ništa nisam vidio, ulja i antifriza ima.

Evo video na kraju kako se cuo, napomena tako se nije cuo u putu nego eto kad sam dosao kuci vec

Avatar
Anonboi1337
Aktivan član
Postovi: 79
Pridružen/a: 02. ruj 2022, 21:21
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 207
Motor: 1.4 HDI 50kw
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 13 puta
garage

Re: Peugoet 207 1.4 hdi gubi snagu i zvuk motora

Post Postao/la Anonboi1337 »

Pronađen je problem, ventil je pregorio i vjerovatno zbog toga što sam nastavio voziti oštetio diznu i klip.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Anonboi1337 za post (ukupno 3):
krajoAviciihamza
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”