Citroen C4 Cactus 1.5 BlueHDI

Sve sto nije Peugeot
Odgovori
Aethaercyn
Početnik
Postovi: 48
Pridružen/a: 21. lis 2016, 00:51
Lokacija: Lukavac
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79 kW
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0
garage

Citroen C4 Cactus 1.5 BlueHDI

Post Postao/la Aethaercyn »

Pozdrav ekipa. Da i vas malo priupitam :green:
Dugo nisam postao na ovom forumu, sto od poslovnih, porodicnih i drugih obaveza. Peugeot 2.0 HDi 79 kW bi mogao u peMziju, auto u mom vlasnistvu nekih 11-12 godina. Jedini veci problem koji sam imao je bio dihtung glave motora → Detaljno opisano :D
U planu sam da kupim Citroen C4 Cactus 1.5 BlueHDI 2020 godina. Cijena je nekih 21.500 KM - UVOZ.
Prešao je nekih 127k kilometara. Da li je se neko susretao sa ovim autom, iz licnog iskustva, da mi kaze koje su mane?!

Lomim se i oko Peugeot 308 1.6 ali mi nekako ovaj Citroen zapada za oko.
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5970
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 703 puta
 pohvaljen: 361 put
garage

Re: Citroen C4 Cactus 1.5 BlueHDI

Post Postao/la Avicii »

Ja bih rekao ok cijena s obzirom na km i godinu. Imao sam priliku jednom voziti Cactusa iz '19, poprilicno udoban auto, utones u sjedista bukvalno. Po meni se malo vise naginje, sto sam osjetio cak i u gradskoj voznji, al valjda mora tako kad je vec malo kao podignut.
O 1.5 hdi (75 i 96kw) novim motorima se vec pisalo i potencijalnim problemima sa lancem. Od marta 2019. su navodno stavili za nijansu jaci lanac u te motore, tako da je opasnost od prijevremenog pucanja znatno smanjena. S obzirom na km, miran si do 180K, kad je predvidjena njegova zamjena.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Aethaercyn
Početnik
Postovi: 48
Pridružen/a: 21. lis 2016, 00:51
Lokacija: Lukavac
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79 kW
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0
garage

Re: Citroen C4 Cactus 1.5 BlueHDI

Post Postao/la Aethaercyn »

To sam procitao u vezi lanca i samo me to odbija od njega. Sve ostalo mi se svidja sto se tice auta.
Avatar
StefanMD
VIP Član
Postovi: 966
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:35
Lokacija: Modriča / Doboj
Vozim: 308 SW 2.0 BlueHDi EAT6
Ima zahvala: 103 puta
 pohvaljen: 124 puta
garage

Re: Citroen C4 Cactus 1.5 BlueHDI

Post Postao/la StefanMD »

Rodjak je imao C3 Cactus jedno vrijeme, osim dizajna koji je relativan pojam, mene je bas negativno iznenadio kvalitet materijala odnosno plastike koji je bio katastrofalan.
U 308 je to mnogo bolje, e sad ne znam kakav je C4, ali nadam se da je bolje i u njemu.
Sto se tice lanca, mislim da to nije bilo rijeseno do negdje 2021e godine, a i to nije 100% za sve, mora se vizuelno pregledati, drugacije je deklo i kataloski broj za auta sa novijim ojacanim lancem od 8mm, koji se koliko znam ne mijenja.
slika
Odgovori

Natrag na “Ostali automobili”