Problem sa paljenjem

Odgovori
Avatar
aliexpres
Početnik
Postovi: 2
Pridružen/a: 06. vel 2024, 13:12
Lokacija: Zenica
Vozim: 407
Vozim: Peugeot 407
Motor: 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Problem sa paljenjem

Post Postao/la aliexpres »

Pozz ,
nedavno sam postao vlasnik Peugeot 407 2.0 i imam jedan prpblem sad ne znam da li je se neko susrećo sa njim .
Imam problema sa prvim paljenjem kada auto stoji duze vremena npr par sati da se ne pali i kada ga ponovo hocu upaliti desi mi se da nece od prve da upali vec moram 2-3 puta ključ okrenit ii tek onda upali . Ali najgore od svega je što se to ne desava stalno vec se nekad desi i kad auto upali svaki sljedeci put pali bez problema. Auto vozen u servis ne izbacuje nikakvu gresku . Ovo je veoma vazno sumnjao sam na zrak u gorivu i testirao sam par puta a evo sta sam uradio . Navece odvrnem onu gornju odzrqku na kucistu filtera goriva i tacno cujem da zrak izadje kao da ga odzracim i auto pali svaki puta kada tako odradim . Sada me zanima vase misljenje sta bi bilo najbolje odraditi da li je otislo kiciste filtera goriva ili ?Na slici je prikazana odzraka koju malo odvrnem i kao da izadje zrak i auto onda normalno pali .
slika
Avatar
Philby
VIP Član
Postovi: 760
Pridružen/a: 07. stu 2017, 14:43
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi, 66 kW
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 157 puta
garage

Re: Problem sa paljenjem

Post Postao/la Philby »

Imao sam taj problem, riješeno zamjenom kućušta filtera goriva. Valjda se nekada pretjeralo sa stezanjem, poklopac se iskrivio ili napukao i ulazio vazduh u sistem.
Isto tako bilo ako ostane par dana nije htio da upali na prvu.
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”