Pitanja koja ne zasluzuju novu temu - serija 2

Odgovori
Avatar
Anonboi1337
Aktivan član
Postovi: 79
Pridružen/a: 02. ruj 2022, 21:21
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 207
Motor: 1.4 HDI 50kw
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 13 puta
garage

Re: Pitanja koja ne zasluzuju novu temu - serija 2

Post Postao/la Anonboi1337 »

Pozdrav, šta bi mogao biti uzrok curenja ulja 1.4 hdi u pitajnu, u ovom dijelu sa slike. Prije ovog sam radio generalku ne baš cijelog motora ali obrađena je glava i sve unutra, dizna mjenjana, dihtung glave itd itd....Uglavnom poslije tog tu iza mi je se ulje pojavljivalo i promjenjen je semering bregaste, ali sad ovde ispod ovih plastika na vrhu mi se pojavljuje ulje, i malo u slici se vidi posto je auto na brijegu parkirano slilo se prema dole. Također na kucistu filtera i na ovim crijevima iza vidim po koju kap onako kao da je pošpricano

slika
Avatar
Anonboi1337
Aktivan član
Postovi: 79
Pridružen/a: 02. ruj 2022, 21:21
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 207
Motor: 1.4 HDI 50kw
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 13 puta
garage

Re: Pitanja koja ne zasluzuju novu temu - serija 2

Post Postao/la Anonboi1337 »

Sorry za bump, povrh ovog mi i se danas upalio i check engine (anti pollution), jos nisam stigao mehanicaru otici na godisnjem su tokom ovih praznika
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5970
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 703 puta
 pohvaljen: 361 put
garage

Re: Pitanja koja ne zasluzuju novu temu - serija 2

Post Postao/la Avicii »

A tesko ovako sa slike da se moze zakljuciti. Uzmi pa ocisti sve cleanerom da sve bude cisto pa ces skontati lakse gdje pusta. Mozda samo neka selna nije stegnuta ili tako nesto.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Avatar
Anonboi1337
Aktivan član
Postovi: 79
Pridružen/a: 02. ruj 2022, 21:21
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 207
Motor: 1.4 HDI 50kw
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 13 puta
garage

Re: Pitanja koja ne zasluzuju novu temu - serija 2

Post Postao/la Anonboi1337 »

Hvala, ništa vidjet cu ocistiti opet pa pratiti, čekam dok mehanicari dođu sad su gužve sa dijasporom itd

Cistio sam, ovako dok radi auto u mjestu nigdje nema vidljivo da pušta, jedino mi to crijevo koje ide iz separatora ima ulje i iz njega tj sa šelne bi možda moglo biti ? Ne znam tacno cemu služi ono tj gdje vodi. Jer svori se ulje tačno na spoju tog crijeva i tog senzora, koliko znam senzor za protok zraka nisam siguran uglavnom ispod njega i crijeva na toj površini bude ulje, a na kucistu filtera i na haubi sa donje strane onaj "pošpricano" bude.
Avatar
Anonboi1337
Aktivan član
Postovi: 79
Pridružen/a: 02. ruj 2022, 21:21
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 207
Motor: 1.4 HDI 50kw
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 13 puta
garage

Re: Pitanja koja ne zasluzuju novu temu - serija 2

Post Postao/la Anonboi1337 »

Sorry za bump za sad što znam.

Silikon neki loš je bio na klapni gasa mislim tu je se ulje pojavljivalo i špricalo je kao uljnu paru gore na haubu isto. Eh sad odrađeno je to postavljen novi silikon, dotegnute šelne itd. Check Engine sam imao i prijavljuje protokomer zraka tako da je vrlo moguce da i on radi problem tu pa izbacuje tamo pritisak, ugasili smo sa dijagnostikom gresku, ali imam u planu drugi nabaviti protokomer jer mi vuce i nije nesto najbolja, ne znam koliko su nove cijene kod nas ?
Odgovori

Natrag na “Općenito”