Uklanjanje FAP filtera (fizicki)

Odgovori
Avatar
Miki 307
Aktivan član
Postovi: 145
Pridružen/a: 03. ožu 2017, 13:50
Lokacija: Tešanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
garage

Re: Uklanjanje FAP filtera (fizicki)

Post Postao/la Miki 307 »

možda nije do fapa, prvo uklopi na tester i vidi gdje je greška, sve se da rešiti jednostavno
Avatar
micija
VIP Član
Postovi: 714
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:19
Lokacija: Modriča
Vozim: Peugeot 5008
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:
garage

Re: Uklanjanje FAP filtera (fizicki)

Post Postao/la micija »

Desetak minuta voznje preko 3000 obrtaja negdje na bezbjednom putu i procistit ces ga.
A ovo i ne mora da bude do fapa,moras na dijagnostiku.
Avatar
Miki 307
Aktivan član
Postovi: 145
Pridružen/a: 03. ožu 2017, 13:50
Lokacija: Tešanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
garage

Re: Uklanjanje FAP filtera (fizicki)

Post Postao/la Miki 307 »

da pitam još ja za jedan utisak. Imam mapiran 2.0 hdi 79kw i Fap je softverski ugašen i navodno izbijen, ali mi je posle rekao majstor koji je to radijo, da je kod Fap-a samo izbušijo 3 rupe sa svederom dugačkim i kao da je to dosta. A pošto sad vidim kako stručno je to odradijo kolega @Avici kod Svoga 307, zanima me da li bi bilo bolje ako bi se kod mene izbilo sve do kraja iz tog Fap-a ? Ne znam kolika je razlika samo 3 rupe odrađene svederom ili čitav Fap lonac prazan. Zaključujem da pogotovo ako je auto mapiran ,da mu treba ljepši protok izduvnog zraka, nego samo te 3 rupe i odrađen posao. Vaše mišljenje :think:
Avatar
micija
VIP Član
Postovi: 714
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:19
Lokacija: Modriča
Vozim: Peugeot 5008
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:
garage

Re: Uklanjanje FAP filtera (fizicki)

Post Postao/la micija »

Ovako je kod mene izbuseno. I mislim da ne treba sve cupati vise ce biti zvuka. slikaslika
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5970
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 703 puta
 pohvaljen: 361 put
garage

Re: Uklanjanje FAP filtera (fizicki)

Post Postao/la Avicii »

Ja mislim da to nema nikakve veze, da je i sa 3 probusene rupe isti efekat, sto se protoka tice. E sad, druga stvar.. ja nisam siguran cime tako precizno i toliko duboko izbusiti 3 rupe, kad je sam FAP tvrd ko djavo, jedva sam ga cekicem i dlijetom izbio :neznam:
Avatar
Djetko
Aktivan član
Postovi: 116
Pridružen/a: 09. lip 2016, 10:26
Lokacija: PODGORICA
Vozim: 508 sw
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
garage

Re: Uklanjanje FAP filtera (fizicki)

Post Postao/la Djetko »

Ipak nije bio fap ovaj put, nego crijevo na bajpasu?

Uglavnom zavrsih i to :D

slika
Avatar
Miki 307
Aktivan član
Postovi: 145
Pridružen/a: 03. ožu 2017, 13:50
Lokacija: Tešanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
garage

Re: Uklanjanje FAP filtera (fizicki)

Post Postao/la Miki 307 »

evo da podelim i ja svoje iskustvo; meni je majstor nudijo uz softversko i fizičko uklanjanje fap-a i chip tuning i zatvaranje Egr-a. Pristanem na to, on odradi, uzme 150 €. Nije javljalo nikakve greške ali sam opazijo dosta negativnih stvari uvezi tog chip tuninga tako da sam kroz 6 meseci 10 hiljada km, otišao mu nazad i zahtevao da vrati sve paramatre , staru mapu na tvorničko kao pre, a nek samo ukloni taj fap softver. I šta se desilo, povrati sve nazad, auto puno ljepše proradilo bez tog čipovanja, mirniji rad motora, lakše se šalta mjenjač, turbina više nije glasna , ne treba više toliko rano šaltalti, brzine trajaju duže, pre kao da je svaku brzinu dosegao prije zbog veče snage pa se odma motor dere več na 1900 obrtaja i traži da ga šaltaš u višlju brzinu. Tako da bilo je tu dosta stvari koje me nerviralo, a zapravo sam opazijo da se auto čudno vozi i sve skupa odaziva. Imo sam osječaj da je sa tim tuningom i pritisak na dizne povečao pa verovatno zbog toga malo brže radijo motor. A sad da kažem kad smo vratili sve fabrički da i motor ima fine snage bez tog čipovanja. Naime kad mi je čipovao na kraju svega mi taj majstor reče da je bijo u kvaru Maf senzor, pa sam na kraju i njega menjao novog, tako da zapravo več u startu nisam znao koju snagu zapravo auto može da ima tvorničku, a imam 2.0 hdi, 79 kw. E sad nakog tog vračanja fabričkog softvera ja kuči vozim se, sve fino super kad ono upali se ubrzo napis na ekranu za nizak nivo aditiva za Fap, posle napisa još da je u kvaru u vezi Fap-a nešto , posle se upali i lampica za motornu elektroniku i na kraju sve samo baci u rezervni program. Ja zbunjen totalno zovem nazad majstora vidim ne daje prave snage iznad 2.000 obrtaja tako da moram opet da mu vozim nazad da to odradi do kraja. Ne znam kako sad javlja taj nizak nivo aditiva a po prošloj mapi sa tuningom sve radilo Bp ?
Avatar
gabi307
Početnik
Postovi: 20
Pridružen/a: 12. vel 2017, 22:25
Lokacija: Sarajevo
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Uklanjanje FAP filtera (fizicki)

Post Postao/la gabi307 »

Da se ubacim u temu. I meni je Fap fizicki i softwerski uklonjen, medjutim auto i dalje salbike vuce. Eh sad, recimo kad ga vozim van grada, nekih sat vremena, pocne da se osjeti da bolje radi, medjutim cim budem u gradu 1-2 dana, opet po starom.

Sad ne znam je li do fap-a (mozda dobro nije uklonjen) ili je do neceg drugog. Vidio sam da kolega u proslom postu spominje crijevo otkopcano, ima ih id kod mene pod haubom 1-2 koja nisu nigdje povezana
Avatar
micija
VIP Član
Postovi: 714
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:19
Lokacija: Modriča
Vozim: Peugeot 5008
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:
garage

Re: RE: Re: Uklanjanje FAP filtera (fizicki)

Post Postao/la micija »

Miki 307 je napisao/la:evo da podelim i ja svoje iskustvo; meni je majstor nudijo uz softversko i fizičko uklanjanje fap-a i chip tuning i zatvaranje Egr-a. Pristanem na to, on odradi, uzme 150 €. Nije javljalo nikakve greške ali sam opazijo dosta negativnih stvari uvezi tog chip tuninga tako da sam kroz 6 meseci 10 hiljada km, otišao mu nazad i zahtevao da vrati sve paramatre , staru mapu na tvorničko kao pre, a nek samo ukloni taj fap softver. I šta se desilo, povrati sve nazad, auto puno ljepše proradilo bez tog čipovanja, mirniji rad motora, lakše se šalta mjenjač, turbina više nije glasna , ne treba više toliko rano šaltalti, brzine trajaju duže, pre kao da je svaku brzinu dosegao prije zbog veče snage pa se odma motor dere več na 1900 obrtaja i traži da ga šaltaš u višlju brzinu. Tako da bilo je tu dosta stvari koje me nerviralo, a zapravo sam opazijo da se auto čudno vozi i sve skupa odaziva. Imo sam osječaj da je sa tim tuningom i pritisak na dizne povečao pa verovatno zbog toga malo brže radijo motor. A sad da kažem kad smo vratili sve fabrički da i motor ima fine snage bez tog čipovanja. Naime kad mi je čipovao na kraju svega mi taj majstor reče da je bijo u kvaru Maf senzor, pa sam na kraju i njega menjao novog, tako da zapravo več u startu nisam znao koju snagu zapravo auto može da ima tvorničku, a imam 2.0 hdi, 79 kw. E sad nakog tog vračanja fabričkog softvera ja kuči vozim se, sve fino super kad ono upali se ubrzo napis na ekranu za nizak nivo aditiva za Fap, posle napisa još da je u kvaru u vezi Fap-a nešto , posle se upali i lampica za motornu elektroniku i na kraju sve samo baci u rezervni program. Ja zbunjen totalno zovem nazad majstora vidim ne daje prave snage iznad 2.000 obrtaja tako da moram opet da mu vozim nazad da to odradi do kraja. Ne znam kako sad javlja taj nizak nivo aditiva a po prošloj mapi sa tuningom sve radilo Bp ?
Sto se tice niskog nivoa aditiva neka samo udje diagnostikom i napravi da je dosuo aditiv ili zamjenio posudu. To se i kod mene desilo,ta informacija dolazi sa bsi a ne sa motornog kompjutera pa valda zato opada nivo aditiva.
Avatar
Miki 307
Aktivan član
Postovi: 145
Pridružen/a: 03. ožu 2017, 13:50
Lokacija: Tešanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
garage

Re: Uklanjanje FAP filtera (fizicki)

Post Postao/la Miki 307 »

evo da javim šta smo radili: ništa majstor uzeo opet svoj lap top sa softver mapama, izbrisao staru prošlu mapu ubacijo novu za Rhs tip motora sve standard osim Dpf off, kaže ajde jedan krug isprobaj, ugasi pa opet upali auto izvozaj pa dođi nazad. Ja uradijo tako, vidim radi dobro, vuče dobro, lampice se više ne pale. Došao nazad, majstor provjeri još diagnostikom greške i kaže dobro je, sad če da radi prošli put nisam imao vremena da priklopim i diagnostiku da provjerim greške. To je to
Avatar
Tom
Moderator
Postovi: 2327
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Bar, Crna Gora
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: 204, 208, 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 239 puta
 pohvaljen: 467 puta
garage

Re: Uklanjanje FAP filtera (fizicki)

Post Postao/la Tom »

Jesi mu rekao "sledeci put ces imati vremena na pretek kad mene opet vidiš u servis". Čuješ, nije imao vremena.

poslato s Jadrana
204 1.2 b 1972.
208 1.4 hdi X3 2013,4,5
308 1.6 hdi 2017.
ex: 207
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5970
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 703 puta
 pohvaljen: 361 put
garage

Re: Uklanjanje FAP filtera (fizicki)

Post Postao/la Avicii »

gabi307 je napisao/la:Da se ubacim u temu. I meni je Fap fizicki i softwerski uklonjen, medjutim auto i dalje salbike vuce. Eh sad, recimo kad ga vozim van grada, nekih sat vremena, pocne da se osjeti da bolje radi, medjutim cim budem u gradu 1-2 dana, opet po starom.

Sad ne znam je li do fap-a (mozda dobro nije uklonjen) ili je do neceg drugog. Vidio sam da kolega u proslom postu spominje crijevo otkopcano, ima ih id kod mene pod haubom 1-2 koja nisu nigdje povezana
Najbolje da to sve pokopcas i ispratis gdje sta ide. Vjerovatno ti je neko iskopcao neko crijevo vakuum ventila, zato ti auto i ne ide.
Avatar
gabi307
Početnik
Postovi: 20
Pridružen/a: 12. vel 2017, 22:25
Lokacija: Sarajevo
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Uklanjanje FAP filtera (fizicki)

Post Postao/la gabi307 »

Avicii je napisao/la: Najbolje da to sve pokopcas i ispratis gdje sta ide. Vjerovatno ti je neko iskopcao neko crijevo vakuum ventila, zato ti auto i ne ide.
Evo pokusavam naci neku schemu gdje sve ide i gdje da prikljucim, al nr mogu. Jel ima mozda neko pa da pokušam sutra?
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: Uklanjanje FAP filtera (fizicki)

Post Postao/la dino »

pogledaj u temama oko vakum ventili i provjera vakum ventila. Pisano je prije o tome a imaš i slike gdje se nalazi
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Odgovori

Natrag na “DIY”